Ruszyły zdjęcia do filmowego Tomb Raidera - Gameplay - 24 stycznia 2017

Ruszyły zdjęcia do filmowego Tomb Raidera

Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami, ruszyły zdjęcia do trzeciego filmowego Tomb Raidera. Potwierdzenie tej wiadomości można znaleźć na Instagramie Roara Uthauga, reżysera najnowszej ekranizacji przygód Lary Croft. Z zamieszczonego tam zdjęcia wynika, że pierwszy klaps na planie filmowym padł przed kilkudziesięcioma godzinami.

Niestety, na fotografii próżno szukać choćby zarysów postaci granych przez Alicię Vikander (gwiazda Ex Machiny wcieli się w bohaterkę opowieści) oraz Waltona Gogginsa. W ostatnich dniach aktor, który zagra w obrazie głównego wroga Lary Croft, jednak nie próżnował i dzielił się ze swoimi fanami licznymi zdjęciami. Widać na nich m.in. Kapsztad i choć nie zostało to potwierdzone przez wytwórnię MGM i firmę GK Films, wiele wskazuje na to, że pierwszy etap kręcenia filmu odbywa się w Republice Południowej Afryki.

Tomb Raider trafi do kin 16 marca 2018 roku. Reżyserem jest Roar Uthaug (Hotel zła, Ucieczka, Fala), a autorką scenariusza rozchwytywana Geneva Robertson-Dworet (m.in. nowa adaptacja Dungeons & Dragons, a także Gotham City Sirens). Niestety, nie wiemy kto – poza wspomnianą Alicią Vikander (Dziewczyna z portretu, Ex Machina, Jason Bourne) i Waltonem Gogginsem (Kowboje i obcy, Django, Nienawistna ósemka) – zagra w filmie. Producentem ekranizacji jest Graham King (World War Z, Argo, Awiator).

Twórcy za wzór uznają grę Tomb Raider z 2013 roku, w której Lara Croft stawia pierwsze kroki w archeologii ekstremalnej. Z dotychczasowych informacji wynika, że centralnym punktem opowieści będzie próba odnalezienia przez młodą Larę Croft zaginionego ojca.

Gameplay
24 stycznia 2017 - 14:12