Tomb Raider - Lara Croft na pierwszych zdjęciach z planu filmowego - Gameplay - 7 lutego 2017

Tomb Raider - Lara Croft na pierwszych zdjęciach z planu filmowego

Alicia Vikander jako Lara Croft. Źródło: Twitter Alicii Vikander

Mimo że od rozpoczęcia zdjęć do nowej adaptacji cyklu Tomb Raider minęły niemal dwa tygodnie, nie mogliśmy narzekać na nadmiar materiałów z planu filmowego. Prawdę mówiąc, twórcy z reżyserem Roarem Uthaugiem nie rozpieszczali nas i poza kilkoma wstępnymi, niewiele pokazującymi ujęciami nie ujawnili niczego więcej. Na szczęście sytuacja uległa zmianie za sprawą Alicii Vikander, aktorki wcielającej się w postać Lary Croft. Gwiazda filmu zamieściła na swoim Twitterze pierwsze zdjęcia ukazujące w akcji graną przez nią bohaterkę.

Na fotografiach (znajdziecie je w galerii poniżej) widać Alicię Vikander wykonującą rozmaite, kaskaderskie popisy – oczywiście, z wykorzystaniem zabezpieczeń. Grana przez nią bohaterka ma spętane ręce, ale z uwagi na brak opisu sceny, trudno stwierdzić, jaki jest tego powód. Na zdjęciach próżno też szukać pozostałych aktorów biorących udział w pracach nad adaptacją popularnej serii gier komputerowych.

Tomb Raider trafi do kin 16 marca 2018 roku. Reżyserem jest Roar Uthaug (Hotel zła, Ucieczka, Fala), a autorką scenariusza rozchwytywana Geneva Robertson-Dworet (m.in. nowa adaptacja Dungeons & Dragons, a także Gotham City Sirens). Poza wspomnianą Alicią Vikander (Dziewczyna z portretu, Ex Machina) i Waltonem Gogginsem (Kowboje i obcy, Django), wcielającym w głównego wroga Lary Croft, w filmie zobaczymy Dominica Westa (300, Geniusz), który zagra lorda Richarda Crofta, oraz Daniel Wu (Warcraft: Początek). Producentem ekranizacji jest Graham King (World War Z, Argo, Awiator).

Twórcy za wzór uznają grę Tomb Raider z 2013 roku, w której Lara Croft stawia pierwsze kroki w archeologii ekstremalnej. Z dotychczasowych informacji wynika, że centralnym punktem opowieści będzie próba odnalezienia przez młodą Larę Croft zaginionego ojca.

Gameplay
7 lutego 2017 - 12:51