Na ekranizację Diuny według Denisa Villeneuve’a jeszcze trochę poczekamy - Gameplay - 7 marca 2017

Na ekranizację Diuny według Denisa Villeneuve’a jeszcze trochę poczekamy

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że prace nad zaanonsowaną pod koniec ubiegłego roku nową kinową adaptacją Diuny ruszą całkiem sprawnie. W październiku do kin trafi bowiem najnowszy film Denisa Villeneuve’a – Blade Runner 2049, będący kontynuacją kultowego filmu Ridleya Scotta – i reżyser niedawnego Arrival (Nowy początek), któremu zlecono nakręcenie adaptacji powieści Franka Herberta, będzie mógł zająć się kolejnym projektem. Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie i na obraz przyjdzie nam poczekać trochę dłużej.

W rozmowie z serwisem Cinemablend Villeneuve oznajmił, że ostatnie lata były dla niego wyjątkowo męczące i reżyser potrzebuje odpoczynku. Licząc od wypuszczonego w 2010 roku Pogorzeliska, pracował on nad pięcioma kolejnymi produkcjami (Labirynt, Wróg, Sicario, Nowy początek, Blade Runner 2049) i zmęczenie wzięło nad nim górę. Stres nie odbił się jakoś szczególnie na jakości filmów Villeneuve’a, ale i tak urlop jest nieodzowny. W czasie wolnym reżyser postara się naładować akumulatory i poszukać świeżych pomysłów, z których skorzysta na planie Diuny.

Przy okazji Villeneuve zauważył, że z Diuną spotkał się będąc nastolatkiem i książka go całkowicie pochłonęła. Fascynacja podejmowaną tematyką towarzyszyła przyszłemu twórcy przez lata i wreszcie będzie on mógł przenieść swoje wyobrażenia i przemyślenia na język filmu. Kiedy do tego dojdzie? Tego niestety nie wiemy, ale można bezpiecznie założyć, że prace nad filmem powinny ruszyć w 2018 roku.

Przypominamy, że wytwórnia Legendary Entertainment, która od ubiegłego roku wchodzi w skład chińskiego konglomeratu Wanda Group, doszła do porozumienia ze spadkobiercami Franka Herberta i uzyskała prawa do nakręcenia nie tylko kinowej, ale i telewizyjnej ekranizacji Diuny. Na szczegóły jest jeszcze za wcześnie, ale wiemy, że nad obiema produkcjami czuwają Thomas Tull (trylogia o Batmanie, seria Hangover, 300), Mary Parent (Godzilla, Pacific Rim, Zjawa) oraz Cale Boyter. Role producentów wykonawczych przypadły Brianowi Herbertowi, Kim Herbert i Byronowi Merrittowi.

Gameplay
7 marca 2017 - 14:14