Box office - 500 mln dol. Piratów z Karaibów i sukces Wonder Woman - Gameplay - 5 czerwca 2017

Box office - 500 mln dol. Piratów z Karaibów i sukces Wonder Woman

Gorący okres premier filmowych w pełni. Od dwóch weekendów o nasze dukaty walczą najnowsi Piraci z Karaibów, prezentujący starcie Jacka Sparrowa z przerażającym kapitanem Salazarem, a przed trzema dniami w bardzo dobrym stylu zadebiutowała na wielkim ekranie Wonder Woman. Piracki hit z Johnnym Deppem wygenerował już ponad 500 mln dolarów wpływów, a superbohaterce ze stajni DC udało się solidnie przekroczyć próg 200 mln dolarów przychodu.

Klątwa Salazara radzi sobie świetnie przede wszystkim poza granicami Stanów Zjednoczonych. W USA film zarobił 114 mln dolarów, a w pozostałych krajach 386,6 mln dol. Pojedynek Johnny’ego Deppa z Javeriem Bardemem okazał się wielkim hitem zwłaszcza w Chinach, gdzie sprzedaż biletów przyniosła ponad 142 mln dolarów. Według analityków piątka może poprawić „rekordowy rezultat” Na nieznanych wodach (241 mln dol.) i wskoczyć na pierwsze miejsce wśród najmniej dochodowych odsłon serii na rynku amerykańskim. W dużym stopniu mają w tym pomóc wyjątkowo nieprzychylne recenzje.

Z kolei Wonder Woman zaliczyła efektowne wejście, generując przychód w wysokości 223 milionów dolarów (z tego 100,5 mln dol. w samych Stanach Zjednoczonych). I choć nie jest to wynik wybitny – mowa o szóstym najlepszym weekendzie otwarcia w czerwcu – należy zauważyć, że niewielu ekspertów i miłośników kina dawało Wonder Woman jakiekolwiek szanse na sukces. Głównym tego powodem był oczywiście mizerny poziom pozostałych filmów wchodzących w skład DCEU (m.in. Batman v Superman: Świt sprawiedliwości i Legion samobójców).

Piątą odsłonę Piratów z Karaibów – cyklu, którego przychód liczony jest w miliardach dolarów – wyreżyserowali Joachim Rønning i Espen Sandberg (Marco Polo, Wyprawa Kon-Tiki), na podstawie scenariusza Jeffa Nathansona (Złap mnie, jeśli potrafisz, Terminal, Faceci w czerni 3). W obsadzie filmu znaleźli się: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom i Kevin McNally, a także Javier Bardem, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario i Golshifteh Farahani. Gościnnie pojawia się również Paul McCartney. Producentem filmu jest Jerry Bruckheimer.

Wonder Woman zadebiutowała w polskich kinach 2 czerwca. W filmie Patty Jenkins, przybliżającym postać amazońskiej księżniczki Diany przeobrażającej się w potężną superbohaterkę, występują: Gal Gadot (Szybcy i wściekli), Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright i David Thewlis. Współautorem scenariusza jest Geoff Johns, mający na koncie seriale The Flash i Arrow.

Gameplay
5 czerwca 2017 - 15:00