Wojna o planetę małp z wieloma entuzjastycznymi recenzjami - Gameplay - 27 czerwca 2017

Wojna o planetę małp z wieloma entuzjastycznymi recenzjami

Wojna o planetę małp nie podzieli losu wielu innych wysokobudżetowych produkcji wprowadzonych do kin w tym roku (takich jak Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara, Mumia czy Transformers: Ostatni Rycerz). Pierwsze recenzje wskazują bowiem, że film w reżyserii Matta Reevesa spełnia pokładane w nim nadzieje, bardzo udanie rozwijając wątki, które nakreślono w dwóch poprzednich częściach rebootu klasycznej marki – Genezie i Ewolucji planety małp.

Film może się obecnie pochwalić średnią oceną na poziomie 79 punktów w serwisie Metacritic oraz 95% pozytywnych recenzji według portalu Rotten Tomatoes (przy średniej nocie na poziomie 8,2/10). Wśród opinii nie brakuje tych mocno entuzjastycznych – dobrym przykładem jest recenzja serwisu Village Voice, wedle której „efekty są niesamowite, akcja ekscytująca, muzyka świetna, a Andy Serkis wspaniały”. Zdaniem krytyka portalu IGN, „film doskonale wieńczy trylogię, pozostawiając jednocześnie sporo miejsca na ewentualną kontynuację”. Swoją drogą, ta ostatnia jest w planach.

Stephen Whitty z New York Daily News zwraca uwagę na świetnie dobranych aktorów, Brian Truitt z USA Today rozpływa się nad klimatem, wieszcząc jeden z największych sukcesów tegorocznego lata, a Chris Nashawaty z Entertainment Weekly zauważa, że z każdym kolejnym filmem seria staje się inteligentniejsza. Pochwał Mattowi Reevesowi nie szczędzi natomiast recenzent The Telegraph. Praktycznie wszyscy krytycy są zachwyceni warstwą wizualną Wojny o planetę małp i niewielu narzeka na cokolwiek. Do wyjątków należą Peter Debruge z Variety oraz Jordan Raup z The Film Stage, którym do gustu nie przypadła narracja i fabuła, ich zdaniem potraktowana po macoszemu.

Wojna o planetę małp, w której od wielkiego starcia ludzi i małp zależeć będzie przyszłość obu gatunków, trafi do kin w przyszłym miesiącu (w Polsce zadebiutuje 28 lipca). Reżyserem filmu i współautorem scenariusza jest Matt Reeves (Pozwól mi wejść, Projekt: Monster, nowy Batman). W obsadzie znaleźli się m.in. Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn, Amiah Miller, Sara Canning i Karin Konoval. Z kolei oprawę muzyczną skomponował Michael Giacchino, mający na koncie ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Doctor Strange, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Spider-Man Homecoming, Jurassic World i W ciemność. Star Trek.

Gameplay
27 czerwca 2017 - 15:00