True Detective - trzeci sezon potwierdzony; w roli głównej Mahershala Ali - Gameplay - 1 września 2017

True Detective - trzeci sezon potwierdzony; w roli głównej Mahershala Ali

Doczekaliśmy się potwierdzenia niedawnych pogłosek na temat trzeciego sezonu serialu kryminalnego True Detective od stacji HBO. Prace nad kolejną serią trwają, w głównego bohatera wcieli się Mahershala Ali, a na czele zespołu twórców po raz kolejny stanie Nic Pizzolatto.

Z informacji ujawnionych przez serwis Entertainment Weekly wynika, że trzeci sezon True Detective, wzorem serii pierwszej, zabierze nas w podróż w rejony wiejskie. Akcja umiejscowiona zostanie w krainie Ozark, gdzie dojdzie do makabrycznej zbrodni. Rozwikłania tajemniczej sprawy podejmie się detektyw Wayne Hays (w tej roli Mahershala Ali, znany z Moonlight i netfliksowego Luke’a Cage’a). O tym, że nie będzie to proste, nie trzeba przekonywać nikogo. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w kontekście narracji twórcy powrócą do rozwiązań, które pomogły odnieść wielki sukces pierwszemu sezonowi serialu (druga seria, która odeszła od tych metod, została poddana znacznej krytyce).

Za trzeci sezon odpowiadać będzie przede wszystkim Nic Pizzolatto, pomysłodawca serialu. Nie tylko napisał on scenariusz wszystkich odcinków (wespół z producentem Davidem Milchem, pomagającym przy czwartym epizodzie), ale przejmie też obowiązki reżysera. Pomagać mu będzie Jeremy Saulnier, mający na koncie dobrze przyjęty thriller Green Room z 2015 roku.

Niestety, nie znamy nawet przybliżonego terminu premiery trzeciego sezonu True Detective, ani też liczby odcinków, choć można bezpiecznie założyć, że będzie ich osiem (podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich serii).

True Detective (w Polsce emitowany pod tytułem Detektyw) to jeden z najlepszych kryminalnych seriali telewizyjnych ostatnich lat. W pierwszym sezonie śledzimy losy detektywów Martina Harta (Woody Harrelson) i Rusta Cohle’a (Matthew McConaughey), którzy w latach 90. prowadzili sprawę makabrycznego morderstwa. 17 lat później ma miejsce podobny mord, a przydzieleni do sprawy funkcjonariusze docierają do Harta i Cohle’a, wciągając ich w ten sposób w nowe-stare śledztwo oraz budząc w nich dawne demony. W drugim sezonie przenosimy się do Kalifornii, a centralnymi postaciami opowieści są Ray Velcoro (grany przez Colina Farrella) z komendy policji miasta Vinci, Ani Bezzerides (Rachel McAdams) z biura szeryfa hrabstwa Ventura, Paul Woodrugh (Taylor Kitsch) z wydziału drogowego policji stanowej oraz Frank Semyon (Vince Vaughn) – gangster, który chce zalegalizować swoje interesy.

Pierwszy sezon Detektywa można obejrzeć za darmo na platformie HBO GO.

Gameplay
1 września 2017 - 14:45