Tomb Raider na pierwszym zwiastunie - Gameplay - 20 września 2017

Tomb Raider na pierwszym zwiastunie

Firmy MGM i Warner Bros. udostępniły oficjalny plakat najnowszego filmu o przygodach Lary Croft. Niestety, znajdująca się na nim odtwórczyni głównej roli, Alicia Vikander, została zaprezentowana w wyjątkowo niekorzystny sposób. Po części jest to winą dziwacznej kolorystyki i popularnej ostatnimi czasy pozy (tzw. over the shoulder”), a po części niedbale naniesionych poprawek w Photoshopie. W efekcie aktorka dorobiła się monstrualnej szyi, a plakat dziesiątek zabawnych przeróbek.

AKTUALIZACJA: Warner Bros. udostępniło zapowiadany zwiastun. Materiał wypełniony po brzegi akcją możecie obejrzeć poniżej.

Poster (znajdziecie go w galerii pod newsem) wywołał salwę śmiechu na Twitterze, porównywalną chyba tylko z tą, jakiej kilka miesięcy temu doczekał się oficjalny plakat filmu Spider-Man: Homecoming. Niektóre z przeróbek znajdziecie tutaj, a po zalogowaniu się w serwisie możecie też przejrzeć liczne i zabawne komentarze na oficjalnym kanale marki Tomb Raider.

Jednocześnie MGM i Warner Bros. zdradziły, że jutro – prawdopodobnie w godzinach porannych – doczekamy się debiutu pierwszego pełnoprawnego zwiastuna filmu. Póki co możemy zapoznać się jedynie z króciutkim teaserem, który zamieszczamy poniżej. Wiadomość zaktualizujemy, gdy tylko trailer pojawi się w sieci.

Tomb Raider trafi do kin 16 marca 2018 roku. Reżyserem jest Roar Uthaug (Hotel zła, Ucieczka, Fala), a autorką scenariusza rozchwytywana Geneva Robertson-Dworet (m.in. nowa adaptacja Dungeons & Dragons, a także Gotham City Sirens). Poza wspomnianą Alicią Vikander (Dziewczyna z portretu, Ex Machina) i Waltonem Gogginsem (Kowboje i obcy, Django), wcielającym w głównego wroga Lary Croft, w filmie zobaczymy Dominica Westa (300, Geniusz), który zagra lorda Richarda Crofta, Daniela Wu (Warcraft: Początek) i Hannah John-Kamen (Black Mirror, Gra o tron). Producentem ekranizacji jest Graham King (World War Z, Argo, Awiator).

Twórcy ekranizacji za wzór postawili sobie grę Tomb Raider z 2013 roku, w której Lara Croft stawia pierwsze kroki w archeologii ekstremalnej. Adaptacja ma zostać utrzymana w podobnym klimacie – niewykluczone, że przeniesione zostaną do niej również pewne rozwiązania fabularne. Z dotychczasowych informacji wynika, że centralnym punktem opowieści będzie próba odnalezienia przez młodą Larę Croft zaginionego ojca.

Gameplay
20 września 2017 - 08:04