Netflix zamówił piąty sezon BoJacka Horsemana - Gameplay - 22 września 2017

Netflix zamówił piąty sezon BoJacka Horsemana

Opowiadający o podstarzałym koniu-byłej gwieździe telewizyjnej animowany serial Netfliksa BoJack Horseman w szybkim tempie zdobywa coraz większą popularność, stając się jednym z cichych hitów amerykańskiej platformy filmowej i serialowej. Tryumfalny pochód antropomorficznego konia nie zostanie w najbliższym czasie zatrzymany – twórcy produkcji otrzymali zamówienie na piąty sezon.

O tym, że historia BoJacka będzie kontynuowana, poinformowano za pośrednictwem oficjalnego twitterowego konta serialu. Ponieważ jest ono stylizowane na prywatne konto tytułowego bohatera, zapowiedź przybrała dość oryginalną formę filmiku, na którym widać serię wiadomości, jakie protagonista otrzymał od przedstawiciela Netfliksa:

Filmik, choć bardzo kreatywny, nie przedstawia niestety zbyt wielu szczegółów o piątej serii. Nie poznaliśmy ani planowanej daty premiery, ani żadnych detali fabularnych.

BoJack Horseman to stworzony przez Raphaela Bob-Waksberga animowany serial dla dorosłych, osadzony w świecie, w którym ludzie żyją obok antropomorficznych zwierząt. Tytułowy bohater jest podstarzałą gwiazdą telewizyjną, która dwadzieścia lat temu zagrała w popularnym sitcomie familijnym. Bojack prowadzi samotne i nieszczęśliwe życie, pustkę w sercu wypełniając seksem, narkotykami i alkoholem. O ile pierwsze odcinki cyklu były dość typową czarną komedią, z kolejnymi epizodami na pierwszy plan zaczęły wysuwać się znacznie poważniejsze tematy. Umiejętne mieszanie humoru z powagą i skupianie się na bardzo poważnych tematach zapewniło serialowi wielki sukces.

Gameplay
22 września 2017 - 11:26