Recenzja DC Wonder Woman Ultimate Guide - Froszti - 12 września 2021

Recenzja DC Wonder Woman Ultimate Guide

Wonder Woman to silna bohaterka komiksów DC, która ma już swoje lata (ale kobiet wieku się nie wypomina) i zagorzałe grono fanów. Szczyt swojej popularności zaczęła ona jednak osiągnąć wraz z premierą filmów z Gal Gadot w rolach głównych. To właśnie wtedy zaczęła ona zwracać na siebie większą uwagę nowych fanów. To właśnie głównie do nich kierowana jest recenzowana publikacja.

DC Wonder Woman Ultimate Guide otrzymany z Taniejksiazki.pl, jest przewodnikiem/albumem poświęconym postaci tytułowej wojowniczki. Już na samym początku recenzji należy poruszyć dość istotną kwestię, jaką jest wydanie. Publikacja jak do tej pory nie znalazła rodzimego wydawcy, mamy więc tutaj do czynienia z wydaniem angielskim. Istnieje więc pewna bariera językowa, którą należy brać pod uwagę, jeśli jest się zainteresowanym tym tytułem.

Tytuł podobnie jak inne przewodniki został podzielony na kilka różnych sekcji przybliżających postać superbohaterki. Sam początek albumu to opis jej dziedzictwa, mocy czy pochodzenia i zdolności posiadanych przez nią przedmiotów. Jest to doskonały wstęp dla kogoś kto dopiero chce poznać tą komiksową postać i nie wie jeszcze na jej temat zbyt wiele.

W późniejszych rozdziałach autor przedstawia trochę bardziej szczegółowo historię tej postaci, z podziałem na kilka różnych epok: złoty wiek, srebrny wiek, wiek brązu, wiek ciemności, wiek nowożytny kończąc na nowym wieku. Jest to zdecydowanie najobszerniejsza i najciekawsze część albumu, która powinna spodobać się zarówno „laikom”, jak i znawcom „tematu”. Każdy znajdzie tutaj dla siebie masę ciekawostek, o których mógł nie wiedzieć. Obok tego wszystkiego ciekawym dodatkiem jest tutaj ukazanie ewolucji znaczenia kobiety na przestrzeni wielu lat. Najmocniejszy jednak nacisk zostaje tu położony na czysto komiksowe aspekty, gdzie odbiorca ma okazję zapoznać się z pewnymi wątkami czy konkretnymi przykładami komiksowych albumów, po które trzeba sięgnąć, aby zgłębić daną „epokę”. Twórca koncentruje się tu również na kluczowych wydarzeniach z życia Wonder Woman i jej największych wrogach. Wszystko to podane jest w pewnej skrótowej wersji, ale bardzo przystępnie podanej i zachęcającej do dalszego zgłębiania historii superbohaterki.

DC Wonder Woman Ultimate Guide jest świetnym albumem/przewodnikiem, który pokazuje znaną postać w nowym świetle i jednocześnie edukuje nowych fanów. Na chwilę obecną nie ma niczego lepszego, po co mogliby sięgnąć komiksowi czytelnicy zainteresowani Wonder Woman. Jest to również doskonały punkt wyjścia do sięgnięcia później po komiksy z okresu, który najmocniej przykuje tutaj naszą uwagę. Zachęcam również do sprawdzenia innych komiksów i nowości w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Kompleksowy obraz Wonder Woman, który powinien zaciekawić wielu miłośników komiksów, którzy chcieliby lepiej poznać tą superbohaterkę.
Froszti
12 września 2021 - 10:27