Zabójca z Tucson grał w MMO. FBI bada jego posty - ROJO - 18 stycznia 2011

Zabójca z Tucson grał w MMO. FBI bada jego posty

Jared Lougher („zabójca z Tucson”) dnia 8 stycznia 2011 roku ok. 10:00 czasu miejscowego uśmiercił 6 osób, a 14 ciężko zranił (w tym kongresmenkę Gabrielle Giffords). Okazało się, że napastnik był miłośnikiem przeglądarkowej gry MMO (Massie Multiplayer Online Browser Game) o nazwie Earth Empire (adres gry w tym miejscu) będącej formą MMORTS.

Agenci FBI zażądali od administratorów programu przekazania im wszystkich wiadomości napisanych przez Jarema Loughera. Mowa jest dokładnie o 131 postach. Badany okres dotyczy przedziału od kwietnia do czerwca ubiegłego, 2010 roku. Dlaczego tylko do czerwca? Ze zrozumiałych przyczyn, potem Jaremowi został zablokowany dostęp do prywatnego forum. Morderca (ksywka: Dare) prowadził masę ohydnych polemik z około 50 innymi użytkownikami. Wszystkie konwersacje dotyczyły gwałtów, morderstw czy mizoginii (nienawiści lub silnego uprzedzenia w stosunku do płci żeńskiej). Zabójca z Tucson wprawdzie nie planował w swych wypowiedziach ataku, lecz ich treść może pomóc agentom federalnym zbadać jego stan psychiczny oraz odkryć motyw, którym się kierował. Jared niejednokrotnie mówi w swych postach o porzuceniu go przez kobietę, utracie pracy, kłótni z ojcem czy problemach z prawem.

Jared Lougher

Jak widzimy, nawet gra komputerowa może być czasem poważnym materiałem dowodowym w sprawie. Szkoda tylko, że niewinny program mający na celu bawić i gwarantować wirtualną rozrywkę – stał się polem do popisu dla chorego umysłu prawdziwego mordercy.   

ROJO
18 stycznia 2011 - 08:39