Retro Gaming: materiał wideo z komentarzem – „Alone in the Dark”. - Antares - 16 lipca 2011

Retro Gaming: materiał wideo z komentarzem – „Alone in the Dark”.

To było do przewidzenia: dwie legendarne platformówki z serii „Prince of Persia”, następnie dziadek wszystkich rasowych FPSów, czyli „Wolfenstein”, może-nie-tak-bardzo-epicka gra ze Snoopym, a dziś przyszedł czas na króla survival horrorów i jedną z najlepszych gier nawiązujących do książek H.P. Lovecrafta w jednym. Panie i Panowie, przed Wami „Samotny w Ciemnościach”, czyli „Alone in the Dark”. Zapraszam gorąco do zapoznania się z tym materiałem, bo powstawał w niezwykłych bólach – programy do zgrywania rozgrywki nie lubią się z niektórymi tytułami odpalanymi pod DosBoxem.

Jeśli jakość obrazu i głosu jest odrobinę gorsza niż ostatnim razem, to wiedzcie, że coś się dzieje... A dzieje się to, że musiałem nagrywać ten materiał inaczej niż zwykle. Najmocniej też przepraszam za to, że pod koniec filmu nie zdążyłem się pożegnać. Dobra wiadomość jest taka, że jutro wrzucę jego kolejną część, gdy tylko skończę ją montować.

Moje poprzednie filmy z cyklu Retro Gaming:

Prince of Persia 2

Wolfenstein 3D

Prince of Persia

Snoopy and Peanuts

Antares
16 lipca 2011 - 23:56

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.07.2011 00:56
DM
DM
165
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

AITD to zawsze była dla mnie gra wszechczasów i nadal trochę jest... chyba pierwsza gra, która miała intro na silniku gry, klimat i fabuła na najwyższym poziomie - szkoda, że nie zrobią remaku ze współczesną oprawą - współczesne części i film były już na najniższym poziomie...

to jakaś wersja CD jest? dyskietkowa nie miała lektora listów i muzyka była chyba o wiele bardziej klimatyczna i lepsza, choć tylko midi...

17.07.2011 00:59
AntaresHellscream
odpowiedz
AntaresHellscream
44
Pretorianin

gameplay.pl

Owszem, zapomniałem to dostatecznie podkreślić (albo zrobiłem to w drugiej części, którą muszę jeszcze zmontować), że gram w wersję z Good Old Games - ona była też kiedyś wydana w Polsce przez Secret Service. Od wersji dyskietkowej różni się właśnie muzyką i nagranymi głosami. Sam grałem na dyskietce, dopiero po latach się zdziwiłem, że wersja na CD powstała. Niestety wersji dyskietkowej nijak nie mogłem zmusić do dobrej współpracy pod dosboxem (cięła gdy była włączona muzyka) więc ostatecznie odpuściłem i postanowiłem pokazać tą ulepszoną.

17.07.2011 01:34
JaSiEk1996
odpowiedz
JaSiEk1996
64
Too Tough To Die

Super, podoba mi się ten cykl, tylko dlaczego na playliście na youtubie z twojego retro gamingu nie ma Snoopy'iego? W sensie na serwisgameplay.pl .

17.07.2011 01:42
AntaresHellscream
odpowiedz
AntaresHellscream
44
Pretorianin

gameplay.pl

Wrzucałem go ze swojego konta, to dlatego :) Ale dogram go na dniach, gdy dorzucę znak wodny :) Cieszę się, że się podoba!

17.07.2011 01:47
JaSiEk1996
👍
odpowiedz
JaSiEk1996
64
Too Tough To Die

Super, dzięki lubię gdy wszystko jest w jednym miejscu :) playlista ląduje w ulubionych :)

17.07.2011 10:11
odpowiedz
Roinats
7
Junior

Tak mnie ta seria natchnęła żeby odświeżyć sobie jakieś stare tytuły, na razie Transport Tycoon Deluxe (freewarowa przeróbka, ale grałem w to tak dawno że nawet nie zauważam różnicy :) )

Ale strasznie korci mnie Soul Reaver 1, ktoś wie jak można by to odpalić pod Win7? Mam jeszcze wersje pudełkową z przed lat, ale to nie działa. Nie widziałem też w dystrybucji elektronicznej(gog.com, steam).

17.07.2011 15:42
Barthez x
odpowiedz
Barthez x
162
vel barth89

Pamiętam jak kiedyś zagrywałem się w to u kuzyna. Nie wiedziałem o co chodzi, nie znałem angielskiego, bo za mały jeszcze byłem i w ogóle z komputerami mało do czynienia miałem, ale grało się zacnie :)

17.07.2011 17:07
odpowiedz
krzychu2k7
39
Konsul

Bardzo fajnie gadasz, powiem ci. Jeśli to nie tajemnica, z pamięci mówisz, czy masz jakąś notatkę?

17.07.2011 19:39
AntaresHellscream
odpowiedz
AntaresHellscream
44
Pretorianin

gameplay.pl

Przed każdym nagraniem robię research w necie i zebrane informacje wrzucam do pliku tekstowego. Ewentualnie jeśli mówię o rzeczach powszechnie dostępnych mam otwartą przeglądarkę. Następnie się tego uczę na pamięć. Jeśli zachodzi sytuacja kryzysowa (np. mam powiedzieć datę lub nazwisko którego nie pamiętam) to szybko zerkam, jeśli gra jest odpalona w oknie ;)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze