Wybieramy miss gier // Część pierwsza - RazielGP - 22 października 2011

Wybieramy miss gier // Część pierwsza

Witam Was w nowym materiale. Tym razem wpadłem na pomysł poprowadzenia rankingu najlepszych pod względem charakteru oraz wyglądu kobiet występujących w grach wideo. Owy wpis postanowiłem podzielić na kilka części, aby dla Was, czytelników było ciekawiej i zarazem bardziej przejrzyście. Poniżej wymienię pierwszą piątkę wraz z krótkim opisem danej postaci oraz zdjęciem dla porównania. W każdej kolejnej części zamierzam podawać kolejną piątkę seksownych kobiet, a gdy dojdziemy do końca - zrobimy ostateczne głosowanie. Ja jako autor zapodam swoje typy, a Wy jako czytelnicy zaglosujecie na swoje.

Mam nadzieję, że ten rozrywkowy pomysł spodoba się Wam i będziecie czynnie w nim uczestniczyć. Dyskusje są mile widziane, rady również, dlatego oprócz wzięcia udziału we wstępnej ankiecie, zapraszam przede wszystkim do komentowania. Można nieco odbiegać od tematu, wspominając o grze, w której wystąpiła dana postać. Potraktujcie to jako odprężającą zabawę. Zapraszam.

W pierwszej części zdecydowałem się na ukazanie: Alyx Vance, Cate Archer, Marisa, Mona Sax, Rayne.

Alyx Vance (Half-Life 2 + Episode One, Episode Two)

Alyx jest uroczą i bardzo sympatyczną dziewczyną, niezależnie od tego czy mam tu na myśli jej wygląd czy też charakter. Nie myślcie sobie jednak, że wobec armi kombinatu czy też stworom pochodzącym z Xen jest bezradna. Potrafi odnaleźć się w niemal każdej trudnej sytuacji. Ponadto do jej zalet należy doliczyć wysoki iloreaz inteligencji. Posiada ogromną wiedzę na temat urządzeń elektromechanicznych, dzięki czemu droga Gordona Freemana staje się o wiele prostsza. Ma też swoje zdanie i jest szczera wobec innych.

Cate Archer (No One Lives Forever 1 i 2)

James Bond w spódnicy - tak naprościej można scharakteryzować bohaterkę No One Lives Forever. Tak samo jak swój filmowy i zarazem męski odpowiednik korzysta z różnego rodzaju gadżetów. Oczywiście owe urządzenia są stworzone jako parodia, aczkolwiek efektywności im nie brakuje. Poza tym Cate równie często korzysta ze swojego uroku, oszałamiając przy tym niczego nie spodziewających się wrogów. Jest przebiegła i bardzo sprytna, dzięki czemu sukcesywnie wykonuje swoje zadania.

Marisa (Call of Juarez + Bound in Blood)

Piękna i przebiegła. Niestety obawia się postawić na swoim oraz sprawia wrażenie delikatnej. Jak na prawdziwą kobietę przystało, ciężko ją zrozumieć. Najwyraźniej sama nie wie czego chce i przy okazji manipuluje walczącymi o jej względy mężczyznami jak to tylko możliwe. Niestety brakuje jej charyzmy, dlatego ubytki w charakterze nadrabia swoim ponętnym ciałem i ładną buzią. Nie może się także pochwalić specjalnymi zdolnościami, bo takich nie posiada, a bynajmniej nie były one ukazane w grach.

Mona Sax (Max Payne 1 i 2)

Twarda oraz inteligentna kobieta. Co prawda nie posiada nadprzyrodzonych zdolności, ale nadal potrafi być grożna dla otoczenia. Nie ma co ukrywać, Mona ma zadziorny charakterek. Nie brakuje jej także seksapilu, dzięki czemu udaje jej się uwieść Max'a Payne'a. Specjalizuje się w broni palnej i często pomaga naszemu bohaterowi rozwiązać jego problemy z przeciwnikami. Poza tym rzadko okazuje uczucia.

Rayne (BloodRayne 1 i 2 oraz Betrayal)

Rayne jest seksowną i zarazem drapieżną Dhampirzycą. Jej matka była człowiekiem, zaś ojciec wampirem. Dzięki genom ojca stała się zabójczą maszyną likwidującą wszystko co stanie jej na drodze. Głównie lubuje się w eksterminowaniu nazistów mających na celu podbój świata. Oprócz tego jest w pewnym stopniu urocza, inteligentna i bardzo przebiegła. Ma swoje zdanie i osobiście nie znam nikogo kto chciałby nadepnąć jej na odcisk.

Powyżej scharakteryzowałem Wam pierwszą seksowną piątkę, dlatego kończąc tę część chciałbym zaprosić Was do czynnego udziału w ankiecie jak i do podzielenia się swoim zdaniem w komentarzach.

RazielGP
22 października 2011 - 14:22

Głosuję na:

Alyx Vance 15 %

Cate Archer 7,6 %

Marisa 13,9 %

Mona Sax 6,1 %

Rayne 57,5 %