Niecodzienna strzelanina z wielką małpą w tle - Brucevsky - 29 października 2011

Niecodzienna strzelanina z wielką małpą w tle

Brucevsky ocenia: Peter Jackson's King Kong
81

Wspominałem jakiś czas temu o swoich odczuciach po zabawie z King Kongiem. Pora na ostateczny werdykt. Czy Ubisoft stworzył jeden z najlepszych projektów na filmowej licencji w ostatniej dekadzie?

Założenie było bardzo mądre i do dzisiaj jest chwalone przez wielu. Ludzie i gracze najbardziej interesowali się samą postacią gigantycznego goryla, więc trzeba było im ją dać. Co jednak można zrobić z taką postacią, która przecież dominuje nad fauną i florą całej wyspy? Aby nie popaść w monotonie i nie przygotować bezmózgiej i krótkiej zabawki postanowiono dodać do zestawu człowieka, walczącego o przetrwanie na wyspie Jacka Driscolla. Miks okazał się strzałem w dziesiątkę.

Źródło: profilethai.com

Tak jak pisałem w jednym z poprzednich artykułów, to właśnie kreowany przez Adriena Brody’ego scenarzysta gra tutaj pierwsze skrzypce i podnosi jakość całego tytułu. Autorzy postarali się i wykorzystali pomysły filmowców do stworzenia odpowiedniej atmosfery i ciekawego systemu. Liniowe poziomy nie przeszkadzają, bo budowany przez skrypty i oprawę klimat wciąga. Przez poziomy przemyka się z radością, czekając na kolejne niespodzianki. Nieoczekiwanie, prostą metodą osiągnięto znakomite rezultaty.

Sam King Kong okazał się odpowiednim przerywnikiem. To słowo klucz, bo postać gigantycznego zwierzęcia należy traktować jako chwilową okazję do dania upustu emocjom i odstresowanie się. Walki nim są proste, poruszanie się po wyspie dziecinnie łatwe, a wszystko pozbawione jakiejś głębszej idei. Na szczęście odpowiednie proporcje nie pozwalają zbytnio krytykować tych fragmentów i nie zmuszają gracza do zbyt długiego oczekiwania na powrót w buty Jacka.

 Produkcja francuskiego dewelopera mnie zaskoczyła. Po latach wreszcie udało mnie się w nią zagrać i odkryłem, że niepotrzebnie obawiałem się o tego FPS-a. To ciekawa odskocznia od setek innych gier, gdzie strzela się hurtowo do żołnierzy z nowoczesnych broni. King Kong dzisiaj nie razi oprawą, a cieszy zupełnie innym podejściem i świeżą atmosferą. Jest czymś w rodzaju Enslaved, które przecież także wielu zachwyciło niecodziennym światem. Z czystym sumieniem stwierdzam, że to jedna z najlepszych gier na licencji jakie powstały i solidny tytuł ery PlayStation 2. Warto zagrać.

Brucevsky
29 października 2011 - 10:31
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
29.10.2011 11:51
Stalin_SAN
Stalin_SAN
56
Valve Software

Przeszedłem tą gierkę 3 razy, świetna jest, wg. mnie najlepsza gierka na licencji i jak dla mnie jest to najstraszniejsza gra w jaką grałem z powodu tego iż mam fobie do krocionogów, a tu na nas skakały owijały się wooku nas i w ogóle, raz jak na mnie skoczył ten bydlak to aż spadłem z krzesła, pare razy udało mi się krzyknąć, a najczęściej to dzwoniłem po kolege żeby przyszedł i przeszedł mi jakiś etap z krocionogami, a ja w tym czasie chowałem się za fotelem :) Ale to jak najbardziej pozytywna cecha, jeszcze nigdy w żadnej grze tak się nie bałem, no może w stalkerze nie odważyłbym się po 22 wleźć do jakiegoś laboratorium na słuchawkach i przy zgaszonym świetle, ale to nie to samo :)

29.10.2011 12:41
Harry M
odpowiedz
Harry M
150
Master czaszka

Grałem dawno temu w demko i o jaa ale super była

29.10.2011 14:30
promilus1
odpowiedz
promilus1
94
Człowiek z Księżyca

No gra ma klimat. Szkoda, że tak mało bardzo dobrych gier z dinozaurami.

29.10.2011 15:01
👎
odpowiedz
zanonimizowany561470
16
Chorąży

Nie wierzę własnym oczom!!! Taka wysoka ocena za takiego crapa???
Ledwo przebrnąłem przez tą grę tylko po to aby nabić 1000GS.
Trzymać się od niej z dala bo naprawdę powiewa crapem że szkoda pisać.

29.10.2011 15:20
😊
odpowiedz
kong123
115
Legend

Gierka bez dwóch zdań warta polecenia - jedna z nielicznych gier na podstawie filmów, która nie okazała się crapem. Rozgrywka bardzo przyjemna - no i oczywiście klimat. Jak dla mnie w pełni zasłużona ocena. Gra jest świetna do dzisiaj mimo kilku lat na karku.

29.10.2011 15:40
Brucevsky
odpowiedz
Brucevsky
126
Playing with writing

gameplay.pl

@Michalix - mógłbyś uzasadnić, czemu tak oceniasz King Konga?

29.10.2011 18:29
Sethlan
👍
odpowiedz
Sethlan
111
!______!

Przeszedlem 3 razy na PS2 - jedna z najlepszych gier na ta konsole. Klimat ma fenomenalny - pamietam, jak uciekalem przed T-Rexem, az czulem na sobie jego oddech, na prawde mozna sie tam niezle wystraszyc, choc w stopniu nie horrorowym, ale takim odmiennym.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze