Ile czasu poświęcacie na jedną sesję z grą MMO? - ankieta - DogGhost - 26 lutego 2012

Ile czasu poświęcacie na jedną sesję z grą MMO? - ankieta

Muszę przyznać, że trochę zaskoczyła mnie wypowiedź szefa studia BioWare Austin dotycząca średniego czasu spędzanego przez graczy podczas jednego posiedzenia przy grze Star Wars: The Old Republic. Z danych statystycznych wynika, że przeciętny użytkownik poświęca na jedną sesję od 4 do 6 godzin. Szczerze mówiąc do tej pory byłem przekonany, że tego typu rezultaty osiągają jedynie najbardziej zagorzali gracze. W związku z tym postanowiłem przeprowadzić ankietę, żeby sprawdzić, jak pod tym względem wypadają czytelnicy serwisu Gameplay.pl. Nie ograniczajcie się tylko do SWTORa - uwzględnijcie wszystkie gry MMO, z którymi mieliście do czynienia…

Zdaniem przedstawiciela firmy BioWare takie wyniki są spowodowane przede wszystkim wciągającą fabułą i gameplayem, które przyczyniają się do wystąpienia syndromu „jeszcze jednego zadania.” Według mnie są dwa istotniejsze czynniki. Pierwszy z nich to abonament – wiele osób stara się wyciągnąć jak najwięcej z tego tytułu w ciągu 30 dni od zakupu, aby uniknąć płacenia abonamentu. Z kolei druga kwestia to wiek graczy – w moim przekonaniu trochę większy niż w przypadku WoWa i innych tytułów fantasy. W efekcie często użytkownicy muszą łączyć rozrywkę z pracą i innymi obowiązkami, więc nie mają czasu na parę sesji rozdzielonych kilkugodzinną przerwą. Dowodem na to jest brat mojego kumpla – pracuje do ok. 14-15, wraca do domu i siedzi praktycznie do nocy. Oczywiście nie muszę chyba pisać, że to raczej niezdrowe podejście. ;)

Jeśli o mnie chodzi, to w ciągu 33 dni spędzonych przy najnowszym MMO firmy BioWare spędziłem ok. 120 godzin w świecie Gwiezdnych Wojen, co daje średnio prawie 4 godziny dziennie. Nie oznacza to jednak, że „odbębniałem” je za jednym zamachem. Staram się nigdy nie grać dłużej niż 2,5 godziny bez przerwy i raczej nie mam z tym żadnego problemu, a średnia sesja mieści się w przedziale 1-2 godziny. Podobnie było w przypadku innych tytułów MMO.

A jak wygląda w Waszym przypadku typowy dzień spędzony przy grze MMO? Też tak ciężko Wam się oderwać od monitora i mieścicie się w przedziale 4-6 godzin podczas jednej sesji?

PS. W przypadku wartości granicznych starajcie się wybrać bardziej adekwatny przedział.

DogGhost
26 lutego 2012 - 09:55

Ile przeciętnie czasu poświęcacie na jedną sesję z grą MMO?

Mniej niż godzinę 2,6 %

1-2 godziny 14,7 %

2-3 godziny 11,9 %

3-4 godziny 13,8 %

4-6 godzin 7,7 %

Więcej niż 6 godzin 7,2 %

Wstyd się przyznać 6,4 %

Unikam MMO jak ognia 35,7 %