Wybieramy najlepszą postać z gier - runda druga - Marcus - 26 lutego 2012

Wybieramy najlepszą postać z gier - runda druga

Zapraszam do wzięcia udziału w głosowaniu na swojego ulubionego bohatera gier komputerowych. Zasady są proste: ja podaję pięciu protagonistów, krótko ich opisując, natomiast Wy głosujecie na jednego z nich. Zwycięzca przechodzi do finału i czeka na czterech pozostałych rywali, których wyłonicie w kolejnych głosowaniach. Ankieta znajduje się na końcu wpisu.

Pierwszym z kandydatów jest Ezio Auditore da Firenze, którego mogliśmy poznać za sprawą serii Assassin’s Creed. Co ciekawe, bohaterem pierwszej części był Altair, jednak w kolejnych odsłonach jego miejsce zajął wspomniany już Ezio. Nasz protagonista jest tytułowym asasynem, czyli świetnie wyszkolonym i cichym zabójcą. Skakanie po włoskich budynkach z różnorakimi rodzajami broni pod płaszczem i ciekawa osobowość – czego chcieć więcej?

Podobnie jak w drugiej części, tak samo i w pierwszej Mafii, niebywałą zaletą byli wyraźnie wykreowani bohaterowie. Oprócz tego twórcy zaserwowali nam świetną fabułę, a także klimat, który w The City of Lost Heaven wręc wylewał się z ekranu monitora. W "jedynce" wcielaliśmy się w Thomasa Angelo, mafiosa z tytułowego Lost Heaven. Ciemne interesy, kradzieże, zabójstwa, intrygi - za to można polubić przygody Tommy'ego.

Główny bohater Prototype jest istotą o niezwykłych  właściwościach.  Początkowo o protagoniście nie wiemy praktycznie nic. Naszym zadaniem staje się odkrycie jego tożsamości oraz powodu, dla którego stał się tym, czym jest. Jakby tego było mało, w Nowym Jorku wybucha epidemia, zabijająca ludzi lub zmieniająca ich w mutanty. Trzeba przyznać, że Alex Mercer do najsłabszych nie należy. Efektowne akcje z jego udziałem nasuwają jedną myśl: KOZAK.

Przygody Batmana, za sprawą Arkham Asylum, stały się najlepszą grą o filmowych lub komiksowych super-bohaterach.  Niedawno wydana kontynuacja okazała się jeszcze lepsza, dzięki czemu przypieczętowała sukces „gacka”. A kim jest człowiek-nietoperz? W rzeczywistości nazywa się Bruce Wayne i w wolnych chwilach zaprowadza porządek na świecie. Posługuje się przy tym kilkoma typami gadżetów, pomagających w eksterminacji przeciwników.  

Dante, syn Spardy i brat Vergila jest pół-demonem, a zarazem łowcą demonów. Podczas walki, dwójka braci otrzymuje po połowie kluczy prowadzących ze świata ludzi, do tego, w którym rządzą potwory. Grę cechuje efektowność potyczek i charaktestyczna fabuła. Dante pojawił się łącznie w czterech odsłonach serii Devil May Cry.

Tym sposobem zebrałem piątkę kandydatów. Waszym zadaniem jest wybranie jednego z nich w ramach ankiety znajdującej się poniżej. Można oddać tylko jeden głos, jednak nie będzie on liczony w dalszym etapie rywalizacji. Miło byłoby, gdybyście w komentarzach uzasadnili swój wybór. :) Warto przypomnieć, iż w poprzedniej edycji zwyciężyła Lara Croft, pokonując Gordona Freemana zaledwie o 0,6%. Kolejne miejsca przypadły kolejno Mario, Duke'owi oraz Marcusowi Feniksowi. 

Marcus
26 lutego 2012 - 12:11

Którego z podanych bohaterów lubisz najbardziej?

Alex Mercer 3,8 %

Batman (Bruce Wayne) 17,8 %

Dante 18,5 %

Ezio Auditore da Firenze 45 %

Tommy Angelo 15 %