Gry zabójcze niczym papierosy? - DogGhost - 25 marca 2012

Gry zabójcze niczym papierosy?

Dwójka amerykańskich kongresmenów złożyła kontrowersyjny projekt ustawy zakładający oznakowanie opakowań gier informacjami o szkodliwości takiej formy rozrywki dla zdrowia, w sposób podobny do kampanii antynikotynowej. Choć inicjatywa nie zakłada haseł w stylu „Granie zabija” lub „Granie powoduje raka i choroby serca”, to pomysł spotkał się z negatywnym przyjęciem

Twórcy projektu chcieli, żeby na pudełkach gier zawierających elementy przemocy pojawiły się w widocznym miejscu ramki z tekstem: „OSTRZEŻENIE: Kontakt z brutalnymi grami wideo został powiązany z agresywnym zachowaniem.” Oto jak uzasadnił wprowadzenie tego rozwiązania jeden ze współtwórców projektu:

„Przemysł gier wideo jest odpowiedzialny za poinformowanie rodziców, rodzin oraz konsumentów o potencjalnie szkodliwej zawartości, która często znajduje się w jego produktach. Do tej pory wielokrotnie nie wywiązywano się z tego obowiązku.”

Jeżeli w tym momencie zaczęliście się obawiać o wygląd przyszłych pudełek na półce z Waszą kolekcją, to spieszę z wyjaśnieniem, że projekt dotyczy jedynie rynku amerykańskiego i był już kilkukrotnie odrzucany. Kontrowersje wzbudza przede wszystkim sugerowane hasło. Badania, na które powoływali się twórcy ustawy budziły spore wątpliwości i nie pokrywały się z dominującą powszechnie wśród specjalistów opinią o braku związku między brutalnymi grami a zachowaniem w realnym świecie.

Czy Waszym zdaniem wprowadzanie w życie tego typu rozwiązań jest uzasadnione?

DogGhost
25 marca 2012 - 09:28
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
25.03.2012 09:42
SlowedGiant041
SlowedGiant041
22
Pretorianin

Ci dwaj panowie pewnie dostają baty w call of duty i chcą ograniczyć ilość młodych graczy, żeby mieć lepsze staty ^^

25.03.2012 10:25
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

OSTRZEŻENIE: Lekkomyślne picie wody może skończyć się utonięciem. Zalecamy picie przez smoczka.

Takie niedługo będą ostrzeżenia na butelkach wody w USA.

25.03.2012 10:49
odpowiedz
zanonimizowany520587
72
Senator

@up +1

Nie popadajmy w paranoję. Przecież to oczywiste, że praktycznie WSZYSTKO w nadmiernych ilościach jest szkodliwe.

25.03.2012 13:08
odpowiedz
SweetPinkPlushPony
8
Legionista

UWAGA: Nadmierne oglądanie telewizji osłabia wzrok, a oglądanie filmów takich jak "Piła" doprowadza ludzi do bardzo niezdrowego odcinania sobie poszczególnych kończyn, bądź wkładania w/w pod uruchomioną prasę hydrauliczną. Czytanie świerszczyków wymusza na ludziach konieczność kochania się gdzie popadnie, a chodzenie do kościoła przybijanie się do krzyża. Proszę również uważać na jakiekolwiek spożywanie posiłków, ponieważ wywołuje to u ludzi częste zadławianie się co stanowi 0,00...1 % natychmiastowych zgonów.

BTW. „OSTRZEŻENIE: Kontakt z brutalnymi grami wideo został powiązany z agresywnym zachowaniem.”
Kto to powiązał?

25.03.2012 13:29
Rewo
odpowiedz
Rewo
110
Generał

Prędzej takie ostrzeżenia bym na McDonald'sach widział

25.03.2012 13:47
WrednySierściuch
odpowiedz
WrednySierściuch
103
No gods no masters!

Kto to powiązał?
No jak to kto? Konserwatywni amerykański "naukowcy", z grupy tych co to udowadniają że kreacjonizm to najprawdziwsza prawda
Zresztą chyba wyrażnie w artykule napisano, że większość sensownych badań nie wykazała związku?

A tak na rozlużnienie
Wiecie ile w ciągu roku osób ginie zagryzionych przez rekiny na całym świecie? Jakieś 2-5.
A wiecie ile zabijają krowy w samych Stanach? 20 i w górę

http://www.cracked.com/article_18849_6-statistically-full-s2321t-dangers-media-loves-to-hype.html

25.03.2012 17:21
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

W przyszłości większość polityków to będą faceci, którzy kiedyś byli chłopcami tłukącymi w Mortal Kombat, GTA czy inne brutalne hity. Jako, że oni sami nie uznają przecież siebie za ludzi, którzy wyrośli na psycholi, to tego nie przegłosują.

To nie jest taki banał, jak dzieci palące papierosy czy próbujące narkotyków, bo to dotyczy niewielkiego odsetka w porównaniu do brutalnych gier, do których pociąg w śród dzieciaków płci męskiej jest powszechny. Skoro polityk będzie mógł się odnieść w sprawie do własnego dzieciństwa, to przecież nie uwierzy durnym badaniom na zlecenie.

25.03.2012 17:45
Thermometrr
odpowiedz
Thermometrr
111
out of space

Nie popadajmy w paranoję. Przecież to oczywiste, że praktycznie WSZYSTKO w nadmiernych ilościach jest szkodliwe.

W takim razie na opakowaniu każdego produktu zamieśćmy takie ostrzeżenie, przecież nadmierne używanie (czyt. spożywanie) np. jogurcików też może doprowadzić do utraty zdrowia, więc dlaczego nie zamieśćić takiego ostrzeżenia na opakawanich jedzenia?

Bezsensu, na paczkach od papierosów znajdują się takie ostrzeżenia, ponieważ nikotyna uzależnia i to bardzo i może powodować dość duży uszczerbek na zdrowiu a nawet śmierć, więc w tym przypadku to nic dziwnego, że jest coś takiego wypisane na opakowaniach fajek.

25.03.2012 18:04
odpowiedz
zanonimizowany631395
120
Legend

Jak kolega wyżej napisał, nikotyna i alkohol uzależniają bo posiadają substancje uzależniające, a gry uzależnić mogą ale z powodu dobrej zabawy jaką nam dostarczają. W takiej sytuacji można napisać jedynie "Uwaga, uzależnia od dobrej zabawy!" co dało by raczej przeciwny efekt od oczekiwanego.

26.03.2012 15:48
maciek16180
odpowiedz
maciek16180
54
Konsul

Rece opadaja... Jak ktos jest psycholem to nawet jedzenie nozem i widelcem bedzie u niego prowokowalo agresje. To wszystko bylo juz dawno temu, przed grami. Zreszta filmy tez przerabialy ten scenariusz.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze