Growi Niezniszczalni - Prometheus - 10 września 2012

Growi Niezniszczalni

Growi%20Niezniszczalni

Nie chodzi tu bynajmniej o wątpliwej jakości egranizację kinowego hitu ostatnich tygodni, a o growych (anty)bohaterów. I choć nierzadko wiele ich różni, mają jeden, wspólny cel: nie dać się zniszczyć. Często są też bezwzględnymi, napakowanymi twardzielami, którym nikt ani nic nie stanie na drodze do celu. Zapraszam na prawdziwą mieszankę wybuchową, z której wielu nie wyjdzie żywych!

Komandor%20Shepard

Komandor Shepard
Widziany w: Mass Effect (trylogia)
Cechy charakterystyczne: jedni mówią, że jest stuprocentowym idealistą, inni, że to pewny renegat, choć prawda zapewne leży gdzieś po środku. Przeżył niejedną śmierć, zjednoczył niejeden konflikt i rasę galaktyki, prawdopodobnie jednym z jego podstawowych celów jest przetrwanie i bezwzględna eliminacja wspólnego wroga. Co do tego ostatniego, nie ma jednoznacznych dowodów. Jedni uważają go za bohatera i chodzący wzór, inni czekają, aż podwinie się mu noga. Wszyscy są jednak pewni co do jednego: to człowiek, któremu śmierć nie jest straszna.

Duke%20Nukem

Duke Nukem
Widziany m.in. w: Duke Nukem 3D, Duke Nukem Forever
Cechy charakterystyczne: dowcipny, napakowany ogromną dawką testosteronu twardziel, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli coś jest niewykonalne, to znaczy, że nie istnieje, a żadna przeszkoda nie jest dla niego problemem. Wręcz przeciwnie – „książę” lubi wyzwania i towarzystwo atrakcyjnych kobiet. Ceni sobie nieustającą akcję i rozwałkę, gardzi spokojnym, ustatkowanym życiem. Nie sposób zliczyć niebezpieczeństw i wrogów, jakie wyeliminował, a świat będzie mu wdzięczny za jego szlachetne gesty do końca życia i sto lat dłużej. Zaraz… przecież Duke w ogóle nie umiera – on jest nieśmiertelny! Chodząca legenda.

Grayson%20Hunt

Grayson Hunt
Widziany w:
Bulletstorm
Cechy charakterystyczne: schwarzcharakter, choć jednocześnie jest w nim coś z dobrego gościa. Nie ugnie się pod niczyim wzrokiem, a honor i zemsta są dla niego ważniejsze od własnego życia. Duchowy spadkobierca Duke’a, niestety również trochę niedoceniony. Zna bazyliard sposobów na zabijanie, a sam nie raz ledwo uszedł z życiem, również przez własną nieodpowiedzialność. Obchodzą go głównie jego problemy, choć nie jest stuprocentowym egoistą.

Riddick

Richard B. Riddick
Widziany m.in. w: Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay; Kroniki Riddcka: Assault on Dark Athena
Cechy charakterystyczne: Bezwzględny. Zimny. Samotnik. Niczym kot, kocha ciemność i chadza własnymi ścieżkami. Zbieg największego znanego więzienia o zaostrzonym rygorze, Butcher Bay. Mimo cech typowego, chłodnego mordercy, da się lubić, a w dodatku stara się walczyć ze złem. Oczywiście złem w jego definicji, choć w dużej mierze pokrywa się ono z definicją typowego człowieka.

Geralt

Geralt z Rivii
Widziany m.in. w: Wiedźmin (seria)
Cechy charakterystyczne: Powiadają, że siwy, choć dziadkiem go nie zwą. Nie lza w końcu wiedźmińskiego fachu przedstawiciela do starców porównywać, prawda? Przeżył co najmniej jedno spotkanie ze śmiercią, a ona i tak, pod postacią Dzikiego Gonu, nieustannie depcze mu po piętach. Znany z neutralności, nie raz natknął się na niebezpieczeństwa dzielące go o milimetry od utraty życia. A mimo to dalej ryzykuje i wciąż robi w swoim zawodzie - bo cóż mógłby robić innego?


A jakie są wasze propozycje w temacie? Uważacie, że kogoś pominąłem,
albo nie zgadzacie się z powyższą listą? Zapraszam do dyskusji.

Prometheus
10 września 2012 - 15:16