Sytuacja PC po premierze nextgenów - Prometheus - 4 czerwca 2013

Sytuacja PC po premierze nextgenów

Jakby nie było, mimo rosnącej popularności konsol w naszym kraju, to komputery PC wciąż pozostają najważniejszą platformą do grania. Jesteśmy obecnie w sytuacji, w której wiemy już dość sporo na temat nexgenów, a to oznacza, że możemy wyciągnąć pewne wnioski na temat tego, jak mieć się będą pecety. Czy powrócimy do sytuacji sprzed lat, kiedy Xbox 360 i Playstation 3 zmarginalizowały (przynajmniej początkowo) znaczenie PC? Wątpliwe, z uwagi na pewne znaczące zmiany na rynku, o których wspomnę za chwilę. Postaram się nie wróżyć, a logicznie przewidywać, jednak bierzcie na poprawkę, że rynek jest dynamiczny i niemal nic nie jest pewniakiem.

Sytuacja%20PC%20po%20premierze%20nextgen%F3w

Powróćmy jednak na moment do lat 2005-2006, kiedy swój debiut miały konsole obecnej generacji. Chyba najbardziej zaskoczyło mnie PS3 z 8-rdzeniowym procesorem Cell, czytnikiem Blu-Ray i niesamowitymi tytułami na starcie, zaś X360 takie szału już nie robił, ale ostatecznie konsola osiągnęła swój cel i rozchodziła się jak ciepłe bułeczki. Nawet pomimo tego, że Microsoft miał realny problem z tysiącami mocno awaryjnych Xboksów (RROD). W momencie premiery X360 i PS3, przeciętne gamingowe pecety były zauważalnie słabsze. Standardem pod koniec 2005 roku, czyli w momencie premiery X360 były jeszcze jednordzeniowe procesory (prym wiodły wówczas jednostki AMD Athlon 64), a dwurdzeniowe CPU dopiero od kilku miesięcy szturmowały rynek (swoją drogą Pentium D, pierwszy dwurdzeniowy procesor dla użytkownika masowego cieszył się raczej złą sławą). Wyraźnie słabszy sprzęt i niewyobrażalnie ogromna skala piractwa na PC musiały sprawić, że odbije się to na komputerach negatywnie – i tak w istocie było. Dopiero od 2-3 lat możemy mówić o dobrej sytuacji PC: wiele tytułów dotąd na wyłączność dla konsol pojawiło lub pojawi się za jakiś czas na pecetach, a wielu developerów przymila się graczom komputerowym zapewniając, że wersje dla nich to nie zwykłe, tanie porty, ale osobne, dopracowane gry przystosowane do tej platformy. Doszło już do takich absurdów, że niektórzy developerzy szczycą się tym, co na PC kiedyś było normą (zaawansowane ustawienia grafiki, sterowanie przystosowane do klawiatury i myszy itp.). Inni z kolei twierdzą, że jak ktoś chce grać na PC, musi liczyć się z tym, że port został przystosowany w pierwszej kolejności do padów (Assassins Creed III).

Sytuacja%20PC%20po%20premierze%20nextgen%F3w
Na PC takich tytułów po prostu nie ma i nie będzie...

Po tym nieco przydługawym wstępie można stwierdzić, że sytuacja robi się znowu podobna: Fifa 14 na PC będzie portem z current genów opartym na starym silniku, a nextgeny dostaną całkowicie nową technologię – niemal identycznie było w przypadku Fify 2009. Czy podobnie będzie z innymi, dużymi tytułami? Czas pokaże, ale śmiem zaryzykować stwierdzenie, że Electronic Arts ma za dużo do stracenia, by znów narażać się graczom – także pecetowym. Z Frostibite 2, czyli autorskiego silnika EA korzystać będzie wiele nextgenowych tytułów, w tym Dragon Age III, nowy Mass Effect czy Need for Speed: Rivals, a tytuły takie jak Battlefield 3 pokazały, że rynek PC musi się dla firmy liczyć.

PC po premierze nextgenów będzie w zauważalnie lepszej
sytuacji niż 7-8 lat temu, ale i tak jego rola w rozrywce spadnie.

Rynek pecetowy wygląda też inaczej niż 7-8 lat temu. Dystrybucja cyfrowa sprawiła, że gry zaczęły bardzo szybko tanieć, a gry używane powoli odchodzą w niebyt. Stało się tak głównie dzięki platformie Steam, a także mniej popularnym, ale wciąż istotnym Origin czy uPlay. To właśnie Steam sprawił, że pecety mogą zyskać relatywnie sporo na początku nowej generacji. Chociaż developerzy wciąż muszą borykać się z różnorodną architekturą komputerów i piractwem, to pecetowcy mają powody do nadziei: oprócz ustandaryzowania platformy, nextgeny mają być bliższe pecetom. W jakim sensie? Oczywiście w kwestii architektury, a to z kolei oznacza łatwiejsze do realizacji – a więc i tańsze – porty. Sprawi to, że producenci częściej będą sięgać po możliwości portowania swoich tytułów na PC, choć dotychczas mieli obawy, czy takie przedsięwzięcie im się zwróci, nie mówiąc już o zarobku. Nie liczyłbym tu jednak na same pozytywy: chociaż w ostatnim czasie pecetowcy zyskali całkiem sporo tytułów wcześniej na wyłączność konsol, to było to raczej spowodowane chęcią dorobienia sobie paru groszy przez developerów. Wszystko to dlatego, że rynek konsol wyraźnie w ostatnich latach przystopował, a obecna generacja ciągnęła się w nieskończoność. Nextgeny powinny sprawić, że ludzie znów zainteresują się konsolami, a to oznacza gorsze czasy dla PC – czyli powtórka z ryz(g)rywki, chociaż nie do końca.

Sytuacja%20PC%20po%20premierze%20nextgen%F3w

Mówi się, że nadchodząca ósma generacja konsol będzie ostatnią. Co potem? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to cloud gaming jest przyszłością branży, chociaż wciąż ta forma rozgrywki pełna jest problemów i nie cieszy się zbytnią popularnością. Jeżeli za kilka lat okaże się, że „chmura” zastąpi nam konsole, to zniknie podział między konsolowców, pecetowców czy graczy mobilnych – jedyna różnica będzie polegała na tym, na jak dużym ekranie będziemy grali.

________________________________________________________________________________

Znajdziesz mnie też na facebook.com/dinosferato łatwy i szybki dostęp do wszystkich publikowanych przeze mnie materiałów i innych ciekawych rzeczy. Zapraszam!

Prometheus
4 czerwca 2013 - 11:00
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
05.06.2013 10:34
Ictius
odpowiedz
Ictius
108
Judgement Kazzy

GRYOnline.pl

@PierwszyWolnyJestZajęty

Śmieszą mnie te teksty "masz uraz do konsol". To nie uraz to zdrowy rozsądek.

Celowe ograniczanie się nazywasz zdrowym rozsądkiem? Gdybym grał tylko na pc to ominęłoby mnie sporo tytułów. Jeśli komuś nie podobają się tytuły wydawane na konsole to wiadomo, że nie kupi ps3 lub xboxa, ale to nie jest przejaw zdrowego rozsądku.

Gry tylko na konsole.
Rzecz gustu. Dla mnie 99% tych gier to produkcje słabe, a nawet żałosne. Reszta mnie nie interesuje.

I to jest największa zaleta danej platformy. Jeśli na konsolę wychodzą gry, które kogoś interesują to ją kupią. Jeśli nie ma na nich nic ciekawego to nie ma sensu kupować.

05.06.2013 11:07
odpowiedz
Wiosnaidzie
3
Generał

PierwszyWolnyJestZajety:
Przyjmij wreszcie do wiadomosci - kazdy konsolowiec jakiego znam i sam osobiscie posiada PC-ta. Ja posiadam nawet dwa i to calkiem niezle - i czasami gram nawet gram na nich (aktualnie na tapecie mam Rift i War Thunder).
Co ty mi probujesz tlumaczyc i przekonywac? Doskonale wiem na czym gra mi sie wygodniej, mam porownanie w odwrotnosci do Ciebie. Daruj sobie prowadzenie tego PCtowego Jihadu bo nie ma on zadnego sensu - przyklasna Ci ci co nigdy konsoli nie mieli, cala reszta pokiwa glowami i posmieje sie z bzdur ktore wypisujesz.

05.06.2013 11:35
Jaga21
👍
odpowiedz
Jaga21
15
Centurion

@PierwszyWolnyJestZajęty
Nie lubisz jak ktoś tobie wmawia że konsole są fajne a sam robisz to z PC.
you can't explain that

Z własnego doświadczenia wiem co dla mnie jest lepsze i zdecydowanie wygrywa konsola.
PC nie chce mi się znosić do salonu tylko po to aby go podłączyć do telewizora i trochę pograć.

Dla mnie 99% exów na PC to crapy, na ten rok wyjdzie tylko jedna produkcja która mnie interesuje.

Czemu pecetowcy zawsze piszą o tej grafice jakby była wyznacznikiem jakości gry, na świece gracze dają do zrozumienia że nie jakość grafiki decyduje o dobrej sprzedaży a po prostu świetne gry. Najlepszy przykład to 3DS i Vita, chociaż ta druga oferuje znacznie lepszą grafikę to 3DS jest wielokrotnie bardziej popularny.

Awaryjność to fakt miałem XBoxa i to jeszcze jednego z pierwszej serii ta co była tak bardzo awaryjna. Dość długo działał ale w końcu się popsuł i to po gwarancji ale naprawa kosztowała niesamowite 100 złoty prawdziwy majątek.

I jeszcze jedno, gry na PC kupuje rzadko ale jak już to robię to jak zwykle są problemy. Kupiłem kiedyś Stalker Clear Sky myślałem że wszystko będzie działać bez problemu ale tak nie było, problemy przy instalacji uniemożliwiły mi grę. Dopiero po dwóch tygodniach jak wyszedł jakiś patch mogłem zagrać w swoją grę (warto jeszcze dodać że wersja z piratebay działała bez problemu). Kolejny przykład to Cod Modern Warfare 2, jeszcze nigdy nie widziałem gry gdzie jest tyle oszustów ci co grali w to na PC wiedzą o czym mówię.

Dlatego przestać mówić że na PC się fajnie gra ponieważ ma tak samo wiele minusów jak konsole.

Niestety nie mam więcej czasu, bo muszę odebrać paczkę z PS vitą, chociaż ta konsolka nie ma na razie zbyt wiele fajnych gier nadal jest to więcej ni PC na ten rok.

05.06.2013 14:58
odpowiedz
PierwszyWolnyJestZajęty
14
Generał

[51] I to jest największa zaleta danej platformy. Jeśli na konsolę wychodzą gry, które kogoś interesują to ją kupią. Jeśli nie ma na nich nic ciekawego to nie ma sensu kupować.
I wtedy pojawia się tani marny port na PC i nagle wielkie oburzenie kąsoluchów, ze wszyscy szczają na te ich gry (Halo czy Residenty najlepszym przykładem).
Dodatkowo same konsole szkodzą rynkowi pecetowemu bo producentom się nie chce zrobić dwóch wersji tylko rzucają taki badziew a potem płacz bo marna sprzedaż. Niestety, ale większosć grających na komputerach ma wysokie wymagania, a grający na konsolach zachwycaja się byle czym bo i tak innego wyjścia nie mają.
Ja nie zamierzam grać w jakieś Super Mario Racing, które dostaje 10/10 i jest hitem konsolowej sprzedaży.

[53] Czemu pecetowcy zawsze piszą o tej grafice jakby była wyznacznikiem jakości gry, na świece gracze dają do zrozumienia że nie jakość grafiki decyduje o dobrej sprzedaży a po prostu świetne gry.
To konsolowcy zawsze bredzą na temat "pięknej grafiki", która może na telewizorze z 5 metrów ujdzie, a w rzeczywistości jest to biedna rozdzielczość i pocięte detale.

Awaryjność to fakt miałem XBoxa i to jeszcze jednego z pierwszej serii ta co była tak bardzo awaryjna. Dość długo działał ale w końcu się popsuł i to po gwarancji ale naprawa kosztowała niesamowite 100 złoty prawdziwy majątek.
Masz kwit na to 100 zł? Co ci się zepsuło? Kabelek odpadł? Właśnie pojawiła się pierwsza informacja na temat przegrzewania się nowego X.

I jeszcze jedno, gry na PC kupuje rzadko ale jak już to robię to jak zwykle są problemy. Kupiłem kiedyś Stalker Clear Sky myślałem że wszystko będzie działać bez problemu ale tak nie było, problemy przy instalacji uniemożliwiły mi grę. Dopiero po dwóch tygodniach jak wyszedł jakiś patch mogłem zagrać w swoją grę (warto jeszcze dodać że wersja z piratebay działała bez problemu). Kolejny przykład to Cod Modern Warfare 2, jeszcze nigdy nie widziałem gry gdzie jest tyle oszustów ci co grali w to na PC wiedzą o czym mówię.

Coś tutaj kręcisz? Problem z instalacją, a pomógł ci patch? Jak patch mógł coś zmienić w instalacji?
Gry pecetowe mają to do siebie, że aby w nie grać to należy posiadać pewien poziom wiedzy. Właśnie dlatego wymyślono konsole - produkt nie wymagający mózgu.
Co do oszustów - wszędzie są bo zrobił się z tego dochodowy biznes. Gdyby oszukiwanie na konsoli było takie proste to byłoby tam dokładnie tak samo.
I powiem ci, że owszem dla shooterów w multi bym kupił konsole, ale (mogę się mylić bo nie mam takiej wiedzy) te gry nie obsługują myszy i klawiatury. Widziałem gameplay-e z multi na konsolach i poziom grających mnie załamuje. Jak już napisałem kiedyś przy próbie łączenia graczy z PC i konsol ci drudzy podczas testów dostali potężny łomot i tak się wspólne granie skończyło.

Dlatego przestać mówić że na PC się fajnie gra ponieważ ma tak samo wiele minusów jak konsole.
To jakie to są te minusy bo żadnego nie wymieniłeś (no poza tymi cheaterami, ale nikt nikomu nie każe grać w g. CoDa).

05.06.2013 15:27
Ictius
😁
odpowiedz
Ictius
108
Judgement Kazzy

GRYOnline.pl

@PierwszyWolnyJestZajęty

Dowartościowałeś się chłopcze? Nie zapomnij ucałować klawiaturki na dobranoc. Tak jak pisałem wcześniej, jesteś typem człowieka, który uważa siebie za pana wszystkiego i każdy musi mieć taki gust jak on, bo przecież Jaśnie Pan jest najwspanialszy i nieomylny.

Ja nie zamierzam grać w jakieś Super Mario Racing, które dostaje 10/10 i jest hitem konsolowej sprzedaży.

Przepraszam Jaśnie Pana. Oczywiście zrobi Pan to co zechce, nikt Pana nie zmusza.

Niestety, ale większosć grających na komputerach ma wysokie wymagania, a grający na konsolach zachwycaja się byle czym bo i tak innego wyjścia nie mają.

Taaa... Szczególnie ci, którzy grają na fejsbuku, nie? Albo tłuką w gierki Free2Play ;) Ale Ty jesteś fajny, mogę autograf?

To konsolowcy zawsze bredzą na temat "pięknej grafiki", która może na telewizorze z 5 metrów ujdzie, a w rzeczywistości jest to biedna rozdzielczość i pocięte detale.

Co? Zazwyczaj to właśnie pececiarze płaczą jaka to gra X ma "suabom i guwnianom grafikę, a tak wogule to komsole wszczymujom rozwuj tehnologi i graficzki".

Ten profil w Twojej sygnaturze serio należy do Ciebie? CoD Black Ops, Battlefield 3... nie no, ależ Ty masz wygórowane wymagania, ho ho! I ktoś taki miał czelność ubliżać mi? Jesteś taki zabawny :D

05.06.2013 17:16
😈
odpowiedz
zanonimizowany674990
53
Pretorianin

Ictius [ gry online level: 27 - Konsul ]
"Jeśli komuś nie podobają się tytuły wydawane na konsole to wiadomo, że nie kupi ps3 lub xboxa, ale to nie jest przejaw zdrowego rozsądku."
Hmmm, a czego niby? Pytam z ciekawości :-)

06.06.2013 10:28
odpowiedz
PierwszyWolnyJestZajęty
14
Generał

[54] Szczególnie ci, którzy grają na fejsbuku, nie? Albo tłuką w gierki Free2Play
Osoby z FB to nie gracze tylko popierdółki.
F2P - jaka zazdrość z ciebie wychodzi. Boli płacenie za multi - prawda?

Zazwyczaj to właśnie pececiarze płaczą jaka to gra X ma "suabom i guwnianom grafikę, a tak wogule to komsole wszczymujom rozwuj tehnologi i graficzki".
A co jest temu winne? Ograniczone, słabiutkie konsole do których trzeba równać poziom. Producent wie, że byle g. pecetowcom nie wciśnie, a pelikan z konsoli wszystko łyknie.

CoD Black Ops, Battlefield 3... nie no, ależ Ty masz wygórowane wymagania
Black Ops 2 jak już i jak wielokrotnie pisałem to mój pierwszy CoD, którego kupiłem (z tych MW podobnych) więc w czym problem? W tym, że mi się podoba bo to naprawde bardzo dobra gra?
Bez g. p2p, o ile dobrze pamiętam 14 trybów rozgrywki (w tym niektóre bardzo zabawne/ciekawe jak Kije i Kamienie). Grafika tylko trochę marna i system resetu prestiżu jest idiotyczny.
A Battlefield? Battlefield to Battlefield - gra dla ludzi, którzy potrafią myśleć - pewnie dlatego ci się nie podoba.

Idź sobie pograj w swoje Super Mario Racing. To są pewnie twoje ulubione gry.

06.06.2013 10:57
Ogame_fan
odpowiedz
Ogame_fan
112
SpiderBoy

Argumenty z dupy, jak kogos nie stac na konsole to siedzi i placze ze sa zle. PCtowcy niby tacy wysublimowani, a jak przyjdzie co do czego, to placza na forach o kazdy konsolowy eks. "Kiedy na PC buuuu jestem PCtowcem z malym siusiakiem i chce to na klawe" lol

Przy multiplatformach oczywiste wyniki 10.mln konsole 300 tys PC. Chociazby dla takich gier jak Last of Us (praktycznie same 10) warto miec konsole.

06.06.2013 13:12
Jaga21
odpowiedz
Jaga21
15
Centurion
Image

[56]
Jak tak zazdrościsz Super Mario Racing to se kup konsolę Nintendo a nie marudź jakie konsole są złe.

Konsol winne za słabą grafikę na PC?
Co ma jedno do drugiego. Nikt nie zabrania robić lepsze gry na PC, jedynie co stoi na przeszkodzie to gracze pecetowi którzy piracą każdą grę i developer ma się jeszcze starać o lepszą wersję specjalnie dla nich. Nie ma szans, dlatego dadzą pecetowcą taniego porta i sprawa załatwiona każdy dostaje to na co zasłużył.

A tym czasem w świecie nielegalnych ściągnięć doszło do prawie 3 mln pobrań Grid 2, w wersji na PC. To jest 14 razy więcej niż wersja konsolowa. Teraz wiesz dlaczego PC jest tak traktowany.

Deal with it.

06.06.2013 16:11
Ictius
😁
odpowiedz
Ictius
108
Judgement Kazzy

GRYOnline.pl

@PierwszyWolnyJestZajęty

Czemu usunąłeś swój profil z sygnatury? Wyszło na jaw, że grasz w gierki typu Codzik czy Battlefield (który jest taaaaaaki taktyczny, że ho ho i trzeba tak bardzo tam myśleć, że minimalne IQ osoby grającej to, minimum, 200). Przecież taki wymagający jesteś co do gier, a grasz sobie w Saints Row. W innym wątku pieprzyłeś, że gry na konsole wymagają małpiej zręczności, więc są be. A tu proszę, pogrywasz sobie w Black Opsika. Oj, Ty kłamczuszku ;)

Co do Mario to chętnie bym pograł. Dobrych gier nigdy za wiele.

O, to jest profil pana "jestem taki wymagający co do gier" -> http://steamcommunity.com/id/cavefalcon/games?tab=all

06.06.2013 16:52
odpowiedz
zanonimizowany916771
7
Senator

Pogódź się- ósma generacja trwa w najlepsze, tylko duże konsole się spóźniają
Nie trwa.

A jak na PS3 wyjdzie remake np. Sly Coopera to też nie jest to następna generacja?
Remaki różnych tytułów wychodzą stale. Nie widze związku z tym co mówiłem, a mówiłem o portach.
Taki batman na WiiU dopiero teraz wyglada jak batman na ps3/x360 - gdzie tu widzisz ósmą generacje ?

07.06.2013 00:20
😁
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
79
Senator

PC Master Race w natarciu. :D
Tylko jak nagle wychodzi port naprawdę hardcorowej i oldschoolowej gry z konsol, to pc master race płacze że zaaaa truuudna! Archaiczna! Złe sterowanie! Zły port! Kiepska grafika! (tak, mówię o Dark Souls) Iiii wraca do CoDow, mass effectow i innych jakże wymgających gier. :D

Strach sie bać co by było gdyby takiego Monster Huntera przeportowali na PC, albo jakiegokolwiek tacticsa...

07.06.2013 00:45
Amadeusz ^^
odpowiedz
Amadeusz ^^
162
of the Abyss

[61]

Akurat Dark Souls to zły przykład, bo narzekania na port były uzasadnione:
- sterowanie (bez mousefix) było nie do przyjęcia (choć sam podłączyłem pada i miałem to w dupie),
- domyślna rozdzielczość to absolutne jaja (podziękujmy wszyscy Durante z NeoGAF), miałem większą na moim monitorze z 1998 roku,
- nie mówię już o problemach technicznych typu kursor który jest widoczny cały czas na ekranie i lata po całym monitorze kiedy poruszasz kamerą,

I mówi to gość który w Dark Souls przegrał ponad 1000h (właśnie na PC) i robi w gacie z ekscytacji na samą myśl o Dark Souls II.

To że w ogóle ruszyłem grę (i całe szczęście, bo nie grałem w nic lepszego od kilku dobrych lat) to tylko i wyłącznie zasługa modderów - port sam w sobie był absolutnie fatalny.

Innymi słowy jeżeli zabiorą się za Monster Huntera (można sobie pomarzyć, cnie?) to lepiej niech dadzą port na poziomie :-)

A na temat:

Nie wierzę że sytuacja PC po premierze konsol zmieni się w sposób odczuwalny. Minie jeszcze wiele lat zanim granie w chmurze stanie się standardem.

Normalni ludzie kupią to na czym gra im się najlepiej a debile nadal będą wojować na forach która platforma jest najepsza (hint: żadna nie jest), co jest dla casuali i w co grają tru hardcore gamerzy.

07.06.2013 11:27
Tlaocetl
😁
odpowiedz
Tlaocetl
190
Ocenzurowano

[58] - a to niby na konsole nie ma piratów?!

07.06.2013 12:15
odpowiedz
PierwszyWolnyJestZajęty
14
Generał

[59] Czemu usunąłeś swój profil z sygnatury?
Bo wymieniłem karty które chciałem, a pokemonów nie zbieram, żebym potrzebował listę przyjaciół długą na 100 osób.
Nawet Ci z któymi się wymieniłem mogą potwierdzić że już ich usunąłem.
I co zatkało kakao?

pogrywasz sobie w Black Opsika
BO2 to dla mnie relaks, odskocznia od pełnowartościowych tytułów - godzina, dwie czystej rzeźi w multi.

Battlefield (który jest taaaaaaki taktyczny,
Bo dla takich jak ty BF3 to zapewne only Metro and Kanały gaming.

I od kiedy to shootery wymagają zręczności? Wymagają strategicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika aby nie być wieczną tarczą strzelniczą.
Każdy debil może w nie grać i potem się zaczyna cheatowanie bo ktoś myśli, że wystarczy naciskać spust aby wygrać.

Saints Row 3 - a co ci sie w niej nie podoba? Frjda z rozgrywki + humor i polskie tłumaczenie jest warte poświęconego czasu dla tej gry.

[62] Akurat Dark Souls to zły przykład, bo narzekania na port były uzasadnione
Dokładnie, ale kąsoluchy są zbyt ograniczone aby to zrozumieć.
Czasy Atari 2600 i masochistycznych produkcji już się skończyły.
Jeśli ktoś próbuje mi wcisnąć g. w papierku po cukierku z marną grafiką (po co mi karta obsługująca DX11?), idiotycznym sterowaniem (czyli całkowitym brakiem umiejętności przełożenia analogowej gałki pada na ruchy myszy i często brak możliwości dowolnej zmiany sterowania) oraz brakiem zapisu w dowolnym momencie (ten element to już całkowite nieporozumienie - marnuj czas, powtarzaj ten sam element 30 razy bo zamiast F6 masz debilne checkpointy) to ja mówię NIE i takiego ścierwa na PC nie akceptuję.

07.06.2013 12:24
odpowiedz
PierwszyWolnyJestZajęty
14
Generał

I od kiedy konto Steam jest wyznacznkiem tego w co ktoś gra?
A gdybyś miał mózg to byś zauważył, że na Steamie mam praktycznie tylko i wyłącznie te gry, które Steama wymagają (lub można było je kupić tanio w postaci klucza aktywacyjnego).

07.06.2013 12:59
Ictius
odpowiedz
Ictius
108
Judgement Kazzy

GRYOnline.pl

@PierwszyWolnyJestZajęty

I od kiedy to shootery wymagają zręczności? Wymagają strategicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika aby nie być wieczną tarczą strzelniczą.

No nie, strzelanki nie wymagają ŻADNEJ zręczności. Ty tak na serio piszesz? Poważnie pytam, bo takich bzdur dawno nie czytałem. No, może od czasów Twojego ostatniego posta. Tak przy okazji to każda gra wymaga jakiejś strategii. Czy to bijatyka, slasher czy strzelanka. Nie gadaj mi tylko, że tak nie jest, bo pewnie w nic z tych gatunków (oprócz strzelanek) nawet nie grałeś.

Czemu usunąłeś swój profil z sygnatury?
Bo wymieniłem karty które chciałem, a pokemonów nie zbieram, żebym potrzebował listę przyjaciół długą na 100 osób.
Nawet Ci z któymi się wymieniłem mogą potwierdzić że już ich usunąłem.

Co?

Saints Row 3 - a co ci sie w niej nie podoba? Frjda z rozgrywki + humor i polskie tłumaczenie jest warte poświęconego czasu dla tej gry.

Bawi Cię bieganie na golasa z wielkim różowym wibratorem? Kwejk też Cię bawi? ;)

I od kiedy konto Steam jest wyznacznkiem tego w co ktoś gra?

Hm... No nie wiem... Bo może pokazuje jakie masz na nim gry, czyli w co grasz?

Cały czas tylko pisałeś jacy to gracze pc nie są wymagający, a okazało się, że grasz w CoD'a (tak, będę się tego czepiał). Napisałeś mi kiedyś coś takiego: Masz niskie wymagania, marny gust i zadowalasz się prymitywnymi grami. Powiedział gracz Call of Duty ;)

Edit.

oraz brakiem zapisu w dowolnym momencie (ten element to już całkowite nieporozumienie - marnuj czas, powtarzaj ten sam element 30 razy bo zamiast F6 masz debilne checkpointy) to ja mówię NIE i takiego ścierwa na PC nie akceptuję.

Naucz się grać, to nie będziesz ginąć. Wystarczy trochę cierpliwości, to nie jest CoD ;) W Dark Souls trzeba troszeczkę pomyśleć zanim coś się zrobi.

to ja mówię NIE i takiego ścierwa na PC nie akceptuję.

No już ciiii ciiii. Na otarcie łez dostaniesz CoD Ghosts.

07.06.2013 14:19
😁
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
79
Senator

Czasy Atari 2600 i masochistycznych produkcji już się skończyły.
Jeśli ktoś próbuje mi wcisnąć g. w papierku po cukierku z marną grafiką (po co mi karta obsługująca DX11?), idiotycznym sterowaniem (czyli całkowitym brakiem umiejętności przełożenia analogowej gałki pada na ruchy myszy i często brak możliwości dowolnej zmiany sterowania) oraz brakiem zapisu w dowolnym momencie (ten element to już całkowite nieporozumienie - marnuj czas, powtarzaj ten sam element 30 razy bo zamiast F6 masz debilne checkpointy) to ja mówię NIE i takiego ścierwa na PC nie akceptuję.

Here we go again. :D
Niesamowicie bawi mnie ten ból dupy, wróć do swojego jakże wymagającego CoDa, który nie posiada takich archaizmów jak checkpointy! (oh wait...) :D
Pc master race at it's best.

08.06.2013 13:31
odpowiedz
PierwszyWolnyJestZajęty
14
Generał

[66] No nie, strzelanki nie wymagają ŻADNEJ zręczności. Ty tak na serio piszesz?
Tak, na serio, niestety jesteś za głupi aby to zrozumieć.

Co?
Gó.wno. Karty ze Steama.

Bawi Cię bieganie na golasa z wielkim różowym wibratorem? Kwejk też Cię bawi? ;)
Nie, ale bawi mnie napad na bank podczas którego możemy dać autograf naszemu fanowi. Bawi mnie wisząca na kontenerze dziwka i wiele, wiele innych sytuacji czy tekstów w tej grze.

Bo może pokazuje jakie masz na nim gry, czyli w co grasz?
Ty naprawde jesteś jakiś niepełnosprytny. Przykro mi ale tylko debil będzie się sam z siebie pchał w DRM, albo po raz drugi kupował te same gry (i to jeszcze w najdroższym możliwym miejscu) aby taki Ictius mógł stwierdzić - patrzcie a on ma CoDa to musi być mało wymagający gracz.
Kierując się twoją logiką skoro mam BO2, a BO2 to syf to w takim razie Skyrim czy DE:HR to również syf bo też je mam.

Powiedział gracz Call of Duty
Ty masz jakieś zaburzenia tak jak członkowie pewnej polskiej moherowej partii. A pomyślałeś, że aby coś ocenić to trzeba w to coś zagrać?
Mam też Bad Company 2 i wszystkie CSy. I co? I nic? Lubię shootery w multi. Sporo grałem w AVĘ (poza Steamem), w CF i kilkanaście innych shooterów f2p - CoDa też trzeba było zobaczyć. Wyglądał zachęcająco, kupiłem, grałem (i jeszcze pogram w wolnej chwili, ale nie mam czasu bo gram też w gry, które nie wymagają Steama (ale niestety ty tego nie potrafisz ogarnąć) i najgorsza pozycja to nie jest.
Kolejnego i tak nie kupię bo po co skoro mam BO2.

[67] Niesamowicie bawi mnie ten ból dupy, wróć do swojego jakże wymagającego CoDa, który nie posiada takich archaizmów jak checkpointy
I kolejny niepełnosprytny.
Ludzie patrzcie i zapamiętajcie Cyniczny Rewolwerowiec ma checkpointy w trybie multi.

08.06.2013 17:20
Ictius
odpowiedz
Ictius
108
Judgement Kazzy

GRYOnline.pl

@PierwszyWolnyJestZajęty

[66] No nie, strzelanki nie wymagają ŻADNEJ zręczności. Ty tak na serio piszesz?
Tak, na serio, niestety jesteś za głupi aby to zrozumieć.

O, to ciekawe. A co niby przydaje się w sytuacji, gdy ktoś nagle wyskoczy Ci zza rogu? Taktyka? :D Co Ty za bzdury wypisujesz...

Co?
Gó.wno. Karty ze Steama.

Grzeczniej dzieciaku, bo nie gadasz z kolegą ze szkoły.

Powiedział gracz Call of Duty
Ty masz jakieś zaburzenia tak jak członkowie pewnej polskiej moherowej partii. A pomyślałeś, że aby coś ocenić to trzeba w to coś zagrać?

Po czym oceniłeś, że Dragon's Dogma jest grą słabą? Po filmiku z Youtube, zgadza się? Bo "raczej" nie zagrałeś w nią zważywszy na to, że jest tylko na konsole. Proszę, nie kompromituj się już.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze