Rime najfajniejszą grą Gamescomu? - Cascad - 21 sierpnia 2013

Rime najfajniejszą grą Gamescomu?

Gamescom 2013 nie zagotował się od niesamowitych zapowiedzi i niespodziewanych pokazów. Poza kilkoma faktami wartymi odnotowania (Twitch i Minecraft na PS4, nowe Fable na X1) nie działo się zbyt wiele. A jednak, na konferencji Sony przez kilka chwil mogliśmy oglądać pewną grę – to Rime, które na pierwszy rzut wygląda jak połączenie Ico i The Legend of Zelda: Wind Waker. Trudno żeby taki miks nie przykuło uwagi graczy…


 


 

Specyficzny kontrast barw i nasycenie bieli budzą jednoznaczne skojarzenia z japońskimi produkcjami – zresztą moment (0:44) w którym chłopiec siedzący przy ognisku zaczyna wymachiwać kijem, by odpędzić okrążające go cienie jest jakby wyciągnięty wprost z Ico.


 

Twórcami Rime (po angielsku to „szron”) jest hiszpańska ekipa Tequila Works, która jak na razie stworzyła tylko dwuwymiarowego paltformera w postapokolaiptycznym świecie – Deadlight, który niezbyt im się udał. Warto jednak wierzyć, że doświadczenie wyciągnięte z tamtej pozycji i przetarcie się na konsolowym szlaku pozwoli im teraz na osiągnięcie czegoś o wiele ciekawszego.


 


 


Rime ma być grą z otwartym światem, w której potężna niegdyś cywilizacja sięgnęła dna. Z grafik koncepcyjnych wynika też, że poza mocno naświetlonymi obszarami, ważną rolę odgrywać będzie mrok:


 


 


 

Co ciekawe, wydawcą będzie Sony, a gra dołączy do grupy exclusivów PlayStation 4. Choć nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery to możemy przypuszczać, że będzie to jeden z wielu mocnych, niezależnych tytułów, które ukażą się na PS4 w przyszłym roku. Wygląda, więc na to, że konsola ta faktycznie stanie się drugim domem developerów indie.


 


 

Wracając jednak do sedna – mimo strzępków informacji Rime już teraz bardzo mi się podoba (budzi też skojarzenia z The Witness Jonathana Blowa) i chciałbym, żeby była to udana, pamiętna przygoda, która oczaruje nas nie tylko swym wyglądem, ale i fabułą i rozgrywką.


 


Jeżeli chcesz dotrzeć do większej ilości podobnych tekstów, zostać moim amigo, lub wygłosić epicki hejt - zrób to widocznie:

#na Facebookowej stronie Cascaderstwo (w kategorii zdrowie/uroda!).
#na rozrywkowym Twitterze pełnym czerstwych żartów i starych linków.

Dzięki!

 

Cascad
21 sierpnia 2013 - 17:51