Nintendo wygrywa mnie na E3. - Dateusz - 11 czerwca 2014

Nintendo wygrywa mnie na E3.

Dwa dni E3 za nami. Spodziewałem się porządnej walki na ekskluzywy pomiędzy Sony i Microsoftem, dostałem więcej „DLC najpierw na…” i „Zawartości premierowych najpierw na…” niż konkretów, które mogłyby którejś z firm dać szansę wygrania moich pieniędzy. Z ciekawością czekałem zatem na przedstawienie  Nintendo i nie zawiodłem się.

Reggie Fils-Aime

Nintendo wie, że nie ma szans przekrzykiwać się z PS4 i XOne o ilość klatek na sekundę w kolejnym Call of Duty czy wyższość 1080p nad 720p w kolejnych crossplatformowych tytułach (co i tak wydaje się żałosne, patrząc na graczy PCtowych działających od dłuższej chwili w 4k). Mimo tego Nintendo z pomocą nowej Zeldy, włóknianego Yoshiego i garści innych tytułów pokazało, że nawet mając w swojej stacjonarce bebechy  poprzedniej generacji potrafi stworzyć gry będące prawdziwą ucztą dla oczu.

Mnie osobiście bardzo kłuje w oczy, kiedy widzę na forum, w komentarzach pod filmami na youtube, czy gdziekolwiek idziej, jak ludzie niemalże wciskają sobie do gardeł przewagę graficzną gry w wersji na którąś konsolę – próbują w ten sposób udowodnić zarówno samym sobie jak i wszystkim wokół sens swojego zakupu (lub swojego fanboystwa). „Moja konsola jest lepsza od twojej, bo mi gra chodzi w wyższej rozdzielczości”; „A na mojej są ładniejsze cienie, twoja konsola ssie, przecież najważniejsza nie jest rozgrywka tylko cienie”. Pamiętajmy, że nie kupujemy gier, żeby na nie patrzeć jak w obrazek. Kupujemy je, żeby grać.

Gry na Xbox One i Playstation 4 celują głównie w filmowość. Obie konsole chwalą się mikrą ilością tytułów ekskluzywnych. Te, które ekskluzywne nie są, zobaczę na komputerze – taniej i ładniej, również na padzie i na wielkim telewizorze. Konsole nie mają dziś żadnej przewagi, jaką mogły dawniej chwalić się nad komputerami, zarówno w kwestii technicznej jak i wygody. Tutaj na scenę wkracza Nintendo, dające na swoją konsolę gry, które przywołują najgłębsze wspomnienia z czasów Pegazusa, następnie PSX, PS2 i N64. Tytuły są zróżnicowane pod względem mechaniki i rozgrywki i ciężko o podobne na komputerze. Splatoon, Smash Bros., Starfox, Bayonetta 2, Mario Maker i wiele innych. Ja właśnie wybrałem swoją konsolę „nowej generacji”. I będzie to Wii U.

Na deser kilka najciekawszych trailerów Nintendo prosto z E3.

Super Smash Bros.

The Legend of Zelda

Bayonetta 2

Yoshi's Woolly World

Mario Maker

Hyrule Warriors

Splatoon


Dateusz
11 czerwca 2014 - 11:08