E3 2014 // Najlepsze targi ostatnich lat! - RazielGP - 11 czerwca 2014

E3 2014 // Najlepsze targi ostatnich lat!

Słonie, góry, pistolety. Czego chcieć więcej?

E3 2014 dobiegło końca, a moje oczekiwania zostały częściowo zaspokojone. W przeciwieństwie do ostatnich lat. Oczywiście nie można tu mówić o czymś niesamowitym, ale sporo materiałów przypadło mi do gustu. Nawet w przypadku wyeksploatowanych do granic możliwości serii.

Grand Theft Auto V- Oto produkcja, która przesądziła o tym, że tegoroczne targi stały się dla mnie najlepszymi w ciągu ostatnich lat. W końcu doczekaliśmy się zapowiedzi na komputery osobiste oraz na konsole nowej generacji.

Far Cry 4 - Poprzednia odsłona przypadła mi do gustu, a usadowienie nowej w mroźnych górach powitałem dosyć ciepło. Swoją drogą trzeba przyznać, iż Ubisoft jest mistrzem prezentacji, ale mam szczerą nadzieje, że na filmie prezentujących mistrzostwo się nie zakończy. Nie chciałbym poczuć takiego samego zawodu jak przy Watch_Dogs.

Batman: Arkham Knight- Wierzę, że Rocksteady da z siebie wszystko. Swoją drogą bardzo ucieszył mnie fakt pojawienia się batmobilu. No i przepiękna perspektywa na całe Gotham. Co mi się nie spodobało? Przede wszystkim walka w batmobilu, która została potraktowana bardzo zręcznościowo.

The Crew- Od lat czekam na spektakularną samochodową zręcznościówkę. I od lat muszę zadowalać się przeciętniakami. Nowa marka Ubisoftu może tę złą passę przełamać, czego bardzo sobie życzę. Jednak wiadomo, że cała prawda na temat gry wyjdzie dopiero w "praniu".

Assassin's Creed: Unity- W nowym asasynie, zdecydowanie najbardziej przypadły mi do gustu animacje oraz piękne miasto. Tak bardzo przywodzące na myśl drugą odsłonę. Poza tym standard, także bez większych emocji obejrzałem film prezentujący rozgrywkę.

Mirror's Edge- Po tylu latach oczekiwań, chciałbym zobaczyć coś więcej. Jednak i tak poczułem się całkiem usatysfakcjonowany. Wraz z samą rozgrywką, która wcale nie odbiega tak bardzo od oryginału. Przynajmniej na zapodanym przez twórców filmiku.

Rise of the Tomb Raider- Ostatnie przygody Lary Croft przyjąłem bez większego szału, a nowe wcale nie zapowiadają się lepiej. Mimo wszystko liczę na przyjemną rozgrywkę oraz na poważniejszy i bardziej realny scenariusz. Zdecydowanie bardziej podoba mi się dojrzalsza i pewniejsza siebie Lara. Myslę, że to dobry krok w dziejach tej marki.

Ori and the Blind Forest- Od lat przestały mnie fascynować takie platformówki. I to pomimo sentymentu do nich. Jednak ta pozycja zwróciła mą uwagę różnorodnością terenu oraz ukazaną rozgrywką.

Inside- Limbo może mnie nie zachwyciło, ale jak najbardziej przypadło mi do gustu. Z kolei nowy produkt tego studia wydaje mi się być jeszcze ciekawszy.

Call of Duty: Advanced Warfare - Nie sądziłem, że po tylu nudnych latach doczekam się intrygującego COD-a. Oczywiście najnowsza odsłona jest zlepkiem paru innych gier, ale i tak cieszy mnie parę zmian. Może dlatego, że bardzo sobie cenię możliwości walki z pierwszego Crysisa?

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Wiedźmin jest drugą najbardziej wyczekiwaną przeze mnie grą. Zaraz po Grand Theft Auto V. Mało tego. Uważam, że ze wszystkich tegorocznych prezentacji, to właśnie naszym rodakom udało się to najlepiej. Filmy prezentującę grę w akcji ukazano w perfekcyjnym stylu, zaś sama produkcja przywodzi na myśl tak bardzo lubianą przeze mnie jedynkę.


I to właściwie wszystko. Gdyby nie Grand Theft Auto V, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Far Cry 4, The Crew oraz Mirror's Edge, to zapewne uznałbym te targi za takie jak poprzednie. Na szczęście jednak stało się inaczej i dzięki tym pozycjom mogę śmiało powiedzieć, iż tegoroczne wypadły naprawdę dobrze.

RazielGP
11 czerwca 2014 - 13:02