B.J. Blazkowicz - człowiek który się kulom nie kłaniał! - Rasgul - 1 maja 2015

B.J. Blazkowicz - człowiek, który się kulom nie kłaniał!

Rodacy! Obywatele! Bracia i siostry walczący o ojczyznę! Hitler rozpętał wojnę, my będziemy walczyć aż do zwycięstwa! Nie boimy się niemieckiego ścierwa! Mamy swoją tajną broń w bitwie o wolność! Zapewni nam ją kapitan William Joseph "B.J." Blazkowicz, którego nazistowskie kule się nie imają! To istna reinkarnacja Zawiszy Czarnego, prawdziwy wojownik nie do zabicia!

William Joseph B.J. Blazkowicz to nadczłowiek o ciemnobrązowych włosach, niebieskich oczach i potężnej posturze godnej giganta! 191 cm wzrostu! 111 kg żywej, muskularnej wagi! Sprytny jak lis, waleczny jak lew! Godny reprezentant naszego Narodu, który niszczy nazistowskie zamczyska i wszelakie wynalazki od środka, bez skrupółów oraz kropli potu na czole! Z nim jakakolwiek armia niemczuchów nie stanowi wyzwania! Żeby przybliżyć tę niezwykłą postać, nasz Sztab zamierza uchylić rąbka tajemnicy dotyczących kilku operacji, w których ta niezwykła persona wzięła udział!

Zabójca Hitlera – prawdziwy gladiator!

Wielu żołnierzy codziennie walczy w imię Polski na froncie, ale gdyby nie ten cichy bohater, to prawdopodobnie nazistowska technologia już dawno zmiotłaby nas z powierzchni ziemi! Choć walczy on pod amerykańską banderą, to sam bohater pamięta o swoim polskim pochodzeniu. Urodzony 15 sierpnia 1911 roku, matka i ojciec to prawdziwi Polacy z krwi oraz kości. Ich syn – waleczny jak każdy nasz rodak – uczestniczył w 14 operacjach dla OSA, które jest amerykańską organizacją do zadań specjalnych. Jedną z najważniejszych akcji było odzyskanie Włóczni Przeznaczenia, czyli reliktu w postaci włóczni, która przebiła bok samego Jezusa Chrystusa – Syna Świętego naszej Matki Boskiej Królowej Polski, czuwającej nad nami w tych okrutnych czasach wojny. Operacja toczyła się w lutym 1945 roku i nasz rycerz podczas niej wprost zmiótł nazistowskie ścierwo z powierzchni ziemi z całej twierdzy Wolfenstein! Przeszkodził tym samym w ataku chemicznym na wojska alianckie i dał nam – Polakom możliwość oddychania świeżym, niezatrutym chemikaliami tlenem! Blazkowicz podczas poszukiwań Świętej Lancy zabił wysoko postawionych oficerów niemieckich w pojedynkę! Zniszczył w ten sposób generała Fettgesicht, doktora Schabbs, doktora Quarkblitz, a nawet dopadł w bunkrze samego Adolfa Hitlera!Ten choć władał piekielnymi mocami, zabity został w sposób okrutny, tak jak powinien największy zbrodniarz w dziejach ludzkości!

Bojownik w służbie Boga i Ojczyzny!

Naziści nigdy nie śpią, a ich skażona przez szatana potęga sięga wszystkich kontynentów. Jedną z operacji, której Blazkowicz był częścią miała miejsce w 1943 roku – nazwana została przez OSA Resurrection, czyli Odrodzenie. Nazistowskie Die Schutzstaffel chciało wskrzesić samego Heinricha I – złego władcę, który chciał w 10 wieku zdominować świat przy pomocy armii nieumarłych. Poza tym mózg technologiczny rzeszy - Wilhelm "Deathshead" Strasse ożywił plan „Ubersoldat”, mający na celu stworzenie armii potężnych, zmechanizowanych super żołnierzy. Wszystkie akcje parszywym niemcom się udały, ale bohaterski kapitan "B.J." Blazkowicz zabił nieumarłego lorda, a przy tym zniszczył falę zmodyfikowanych sługusów Hitlera. Nikt nie jest w stanie powstrzymać naszej Polskiej maszyny do zabijania!

Niszczyciel Czarnego Słońca!

III rzesza nawet z ciemnymi mocami nie jest w stanie pokonać naszej Polskości! Dowodem na to jest Blazkowicz, który zabłysnął w 1944 roku swoimi umiejętnościami bojowymi! Przechwycił tajemny amulet Thule i w mieście Isenstadt zniszczył jakiekolwiek niemieckie wpływy! Przede wszystkim zniwelował plan Deathsheada dotyczący kontroli mocy Czarnego Słońca i wybił każdego nazistowskich kultystów wraz z generałem Zettą na czele! Dla obrony całej planety Ziemi wkroczył do mrocznego wymiaru i tam położył kres niemieckiej ekspansji, a całą mroczną magię odesłał wprost z powrotem do piekła!

Niestety, Polscy Bracia, nasz bohater zaginął w 1946 roku, podczas akcji zabicia Deathsteada w jego fortecy. To smutny dzień dla naszego Narodu i choć nasza przyszłość barwi się we wszystkich barwach tęczy, to uczcijmy pamięć tego człowieka kilkoma dniami żałoby narodowej! Niech będzie wzorem dla naszej kampanii wyzwolenia Polski spod nazistowskiego jarzma! Pora zaprowadzić Nowy Porządek! Dziś równie dobrze moglibyśmy nie żyć, gdyby nie ta postać! Miejcie to w pamięci, gdy będziecie oddawać strzał w stronę niemczucha! W imię Wolności, walczmy dalej! Bóg! Honor! Ojczyzna!

 

 
 
Rasgul
1 maja 2015 - 23:11
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.05.2015 14:26
qazplm632
qazplm632
54
Pretorianin

O matko, dawno nie przeczytałem tak beznadziejnego... właściwie nie wiem, co to jest. Jak to na poważnie to słabo, jak to parodia to nieśmieszna. Aż dziw, że ktoś "bez skrupółów" to opublikował.

03.05.2015 14:35
NajPhil
odpowiedz
NajPhil
70
Fiu Fiu

Zwykłe grafomaństwo. Szkoda czasu.

03.05.2015 15:01
Dragon_666
odpowiedz
Dragon_666
68
Get Twiztid

Blazkowicz urodził się w Stanach Zjednoczonych 15 sierpnia 1911 roku jako syn polskich imigrantów. Jego matka była Żydówką(...)

W tamtej kulturze przynależność dziedziczy się po matce.
Dziwnych masz rodaków, ale spoko.

03.05.2015 18:17
odpowiedz
BoloOlo
37
Centurion

Dokładnie żenada żal mi tej straconej minuty na przeczytanie tego artykułu.

03.05.2015 18:49
Rasgul
odpowiedz
Rasgul
40
Pretorianin

@Dragon_666
Bodajże The New Order zakłada, że matka Blazkowicza była Żydówką. Trzymałem się raczej danych ze wcześniejszych Wolfensteinów, w szczególności tych klasycznych, gdzie Blazkowicz był synem dwóch polskich imigrantów, o wierze bliżej nieokreślonej :)

03.05.2015 19:02
odpowiedz
Hajduczio
30
Chorąży

nie za bardzo lubie Niemcy jako narod (moja opinia) ale takie wyrazenia jak "niemieckie ścierwo"? ktos tutaj chcial sie chyba wyzyc, a z tego co mi wiadomo redaktor powinien bys obiektywny. Z poczatku myslalem ze to moze cytat z gry jakiegos generala ale takie cos ciagnie sie przynajmniej do polowy artykulu (dalej nie czytalem). Mam dla ciebie propozycje. Rzuc te robote bo przez takie artykuly strona kiedys zejdzie na psy

03.05.2015 19:45
odpowiedz
dvd123
8
Legionista

Beznadzieja, głupota i żenada... Co to miało być???

03.05.2015 21:03
odpowiedz
zanonimizowany879063
36
Konsul

Nieźle. Kiedy myślałem, że Gameplay nie może upaść niżej, pojawiła się taka perełka. Ciekawi mnie, czy autor był po wpływem czegoś, gdy to pisał, wsadzał palce do kontaktu, dostał deską w łeb, czy coś podobnego? Przecież to jest złe pod każdym względem.
A czemu w ogóle kliknąłem, skoro uważam Gameplay za dno dna? Bo mnie zastanowił tytuł o polskości Blazkowicza. Przepraszam, ale autor - jeżeli naprawdę tak myśli - chyba nawet nie grał, bo o ile dawniej można było mieć wątpliwości, po najnowszej części to, że nie jest Polakiem, jest pewne. W ogóle zauważyliście tę tendencję, że Polacy uwielbiają wmawiać swoją narodowość nawet osobom, które po polsku nie umiały ani słowa, jeżeli tylko jest ktoś, kim się można pochwalić? Głupie to, ale jakoś trzeba leczyć narodowe kompleksy, no nie?
No i to smutne, bo mi na przykład jest diabelnie przykro, że jestem takiej a nie innej narodowości, a tutaj okazało się, że mógłbym się urodzić w Stanach, a i tak jakiś nieuk mógłby mi wmawiać, że jestem Polakiem.
No i jeszcze jedno, jeżeli w serwisie takim jak GP można publikować teksty ze zdaniem "Nie boimy się niemieckiego ścierwa" (ktoś jest aż tak ograniczony, że nie odróżnia Niemców od nazistów), jest już bardzo źle. A gdybyś gdzieś przeczytał na współczesnym portalu, że naziści tylko pozbywali się "polskiego ścierwa", byłoby ci miło?
Jeżeli już zabierasz się za pastisz lub parodię, bo chyba w tym kierunku chciałeś iść (ale wyszło zbyt źle, żeby stwierdzić w którym dokładnie), powinieneś się trochę oczytać i poćwiczyć, bo inaczej wychodzą takie kompromitujące potworki, po których przeczytaniu aż robi się człowiekowi wstyd, że kliknął w link.

03.05.2015 21:13
odpowiedz
Raven11
30
Centurion

@up. "(ktoś jest aż tak ograniczony, że nie odróżnia Niemców od nazistów), ..." no i widze że międzynarodowa propaganda i demagogia juz zaczyna działać i zgodnie z założeniami Niemcy żyjący w latach 30 i 40 XX wieku to była odrębna nacja "nazistów" pewnie nawet byli z kosmosu XD Szkoda słów...

03.05.2015 21:20
odpowiedz
zanonimizowany879063
36
Konsul

Jeszcze jedno: "Blazkowicz był synem dwóch polskich imigrantów"
Czyli rozumiem, że byli gejami, tak?

@Raven11
Byli też naziści, którzy nie byli Niemcami i byli Niemcy, którzy się sprzeciwiali wobec nazizmu. Naprawdę było to dla Ciebie zbyt trudne do zrozumienia?

03.05.2015 23:16
MichałPolak
odpowiedz
MichałPolak
89
Generał

Niemieckie ścierwo? Naprawdę nie chcę się czepiać, uważam, że każdy z nas ma prawo mieć swoją własną opinię o Niemcach i nikt z nas nie musi się tego wstydzić ale takie określenie jest troszeczkę chyba jednak zbyt wulgarne. Drogi Rasgulu masz prawo do własnego zdania, nie musisz lubić Niemców to twoja sprawa i nikt nie umniejsza ich zbrodni ale wyzywanie ich od ścierwa to przesada. Żyjemy w wolnej Europie, w Unii, oni są naszymi sojusznikami, żyjemy razem i w Polsce mieszkają Niemcy i w Niemczech mieszkają Polacy od wielu lat, nie możemy ich wyzywać zwłaszcza, że teraz nic złego nam nie robią.

03.05.2015 23:20
MichałPolak
odpowiedz
MichałPolak
89
Generał

Raven11- Zgadzam się w 100% co do twojej opinii.

Oskar- Nie mogę się z Tobą zgodzić. To prawda, że nie każdy Niemiec był nazistą ale to naród ponosi odpowiedzialność na wojnę. To tak jakby powiedzieć, że to ,,Piłsudczycy" zaatakowali Litwę i zabrali Wilno. Nie to byli Polacy którymi dowodził Piłsudski. Jest to smutna prawda ale niestety tak świat wygląda.

04.05.2015 14:06
😜
odpowiedz
Dr_Wycior
9
Pretorianin

Wpis na granicy kiczu, jak zawsze kiedy chłopak wychowany na popkulturze zabiera się za operowanie pojęciami narodowo-patriotycznymi.

Dobrze że przynajmniej miał dosyć cojones żeby wkleić konkretne (przerobione) plakaty propagandowe.
Tak, większość Niemców to nazistowskie ścierwa pełnym garściami korzystające z wojennej grabieży. Włos w nos apologetom.

06.05.2015 17:53
😁
odpowiedz
zanonimizowany307509
99
Legend

Lubię serii Wolfenstein, ale ten artykuł jest zdecydowanie przekombinowany, naciągany i przesądzony! XD Nie mam ochotę przeczytać po raz drugi. XD Czyżby autor artykułu chciał wskazać na istotne wady Wolfenstein, jeśli chodzi o fabuły i logiki? XD

@OsK[ar] -> Cytat: "Byli też naziści, którzy nie byli Niemcami i byli Niemcy, którzy się sprzeciwiali wobec nazizmu." -> Dokładnie! :D Znam filmy, gdzie istnieją Niemców, którzy czuli się oszukani z powodu propagandy Hitlera i też ucierpieli. Są ludzie, co protestowali przeciwko Hitlera, ale zostali zatrzymani i zastrzelone pod hasłem "śmierć zdrajcy". Pochodzenia ma drugorzędna znaczenia. Rządzi zasada: "Nie wyrzucaj do jednego worka". :D Nie wszyscy są tacy sami. Jak przypomnę o Onet.pl, gdzie ciągle czytam komentarze typu "Kościół i katolicy to organizacja mafii", "Nienawidzę Rosjanie" i podobne. Robi mi się niedobrze, jak ludzie mają swój tok myślenia i nie potrafią odróżnić dobrzy od źli. No, brawo! -.-

21.05.2015 20:09
odpowiedz
neuropathic
2
Junior

OsK[ar] Taaak oczywiście Ci dobrzy biedni niemcy nie byli nazistami TAAAAAAK A tym dzieciom się opowiada że dziadek był zły bo był nazistą?! NIe! w mawia się, że dziadek był dobry bo walczył na wojnie.

25.05.2015 13:38
myrmekochoria
odpowiedz
myrmekochoria
45
Konsul

Wow. Jestem zdziwiony, że wyjadacz taki jak OsK nie dostrzegł daty ani konwencji. Wiecie, że tego tekstu nie powinniście brać na poważnie i jest on stylizowany na propagandę sukcesu rodem z krajów totalitarnych?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze