Kolejny film o Wolverinie z kategorią wiekową R. Prace ruszyły! - Gameplay - 10 maja 2016

Kolejny film o Wolverinie z kategorią wiekową R. Prace ruszyły!

Redakcja serwisu Collider spotkała się w ostatnich dniach z Simonem Kinbergiem, producentem trzeciego filmu o przygodach Wolverine’a. W trakcie rozmowy, jaka została przeprowadzona podczas londyńskiego spotkania prasowego zorganizowanego z okazji nadciągającej premiery filmu X-Men: Apocalypse (w polskich kinach od 20 maja), Kinberg ogłosił oficjalnie, że niezatytułowany jeszcze obraz z Hugh Jackmanem w roli głównej jest już kręcony, a twórcy celują w kategorię wiekową R.

Przypominam, że takim samym rankingiem mógł się pochwalić Deadpool, który trafił do kin na początku lutego tego roku. Film odniósł olbrzymi sukces, co z pewnością należy poczytywać za sporą zachętę dla pozostałych producentów filmów o superbohaterach. Oznacza to, że trzecia część przygód Wolverine’a będzie zdecydowanie brutalniejsza i mroczniejsza od dwóch dotychczasowych, objętych kategorią PG-13. Potwierdził to zresztą sam Kinberg: „To bardzo radykalny, odważniejszy i inny Wolverine od tego, którego mogliście zobaczyć w poprzednich filmach z jego udziałem”.

Co ciekawe, również Wolverine z 2013 roku był wstępnie kręcony pod kategorię R, ale w toku prac koncepcja uległa zmianie i ostatecznie na rynek trafił obraz z rankingiem PG-13. Podobno w przypadku trzeciej odsłony taka sytuacja nie będzie miała już miejsca.

W trakcie rozmowy Kinberg oznajmił też, że akcja filmu będzie się rozgrywać w przyszłości, lecz nie podał przy tym żadnych granic czasowych. Z kolei wiele emocji wzbudziło stwierdzenie, że obraz zostanie nakręcony na westernową modłę. Internauci podjęli trop i zasugerowali, że fabuła może bazować na historii przedstawionej w mini serii komiksowej Old Man Logan, wydawanej w latach 2008-09. W niej to posunięty w wieku Logan wiedzie żywot u boku żony Maureen i dwójki dzieci, lecz w świecie opanowanym przez superzłoczyńców ciężko o pewne jutro. Gdy rodzinie zaczyna brakować pieniędzy, Logan zostaje zmuszony wyruszyć wraz z oślepionym Hawkeyem w podróż na wschód, której celem jest dostarczenie tajemniczej przesyłki do stolicy Nowego Babilonu.

W filmie kręconym przez Jamesa Mangolda (autora Wolverine’az 2013 roku) oprócz Hugh Jackmana wystąpią: Boyd Holbrook (w roli głównego złoczyńcy), Richard E. Grant, Stephen Merchant oraz Eriq Lasalle. Niestety, Kinberg nie chciał odnieść się w jakiś szerszy sposób do plotek sugerujących, że w trzecim obrazie skupiającym się na historii Logana zobaczymy Patricka Stewarta w roli Profesora X. Polska premiera trzecich przygód Logana odbędzie się 3 marca 2017 roku.

Gameplay
10 maja 2016 - 13:00