Blizzard Streaming - transmisje na żywo z gier Zamieci już na Facebooku - Gameplay - 5 sierpnia 2016

Blizzard Streaming - transmisje na żywo z gier Zamieci już na Facebooku

Zgodnie z zapowiedziami sprzed dwóch miesięcy, Blizzard zwiększa zakres funkcji społecznościowych w swoich grach. W czerwcu gracze uzyskali możliwość logowania się do najnowszych tytułów Zamieci za pośrednictwem Facebooka (obsługiwane Overwatch, Hearthstone, World of Warcraft, Heroes of the Storm, Diablo 3 i StarCraft 2), natomiast ostatnio firma uruchomiła beta testy funkcji transmitowania rozgrywki na żywo za pomocą livestreamowych rozwiązań najpopularniejszego portalu społecznościowego świata.

Co zrobić, aby uzyskać dostęp do nowego rozwiązania? Wystarczy aktywować ją z poziomu aplikacji Battle.net – przejść do zakładki Settings, wybrać opcję „In Development”, a następnie pobrać i  zaktualizować klienta Beta. Wówczas w prawym górnym rogu launchera pojawi się możliwość uruchomienia transmisji na żywo (po uprzednim zalogowaniu się na facebookowe konto). Po naciśnięciu przycisku na naszej ścianie rozpocznie się streaming, który będą mogli śledzić i komentować wszyscy znajomi. Istnieje też możliwość włączenia livestreamu bezpośrednio z poziomu gry, za sprawą kombinacji Ctrl + F1. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostosować poziom transmisji do osobistych preferencji.

Według wcześniejszych informacji, w pierwszej kolejności livestream miał zostać wdrożony do Overwatcha i tak najwidoczniej jest. Niemniej z postów na forum Blizzarda wynika, że funkcja obsługuje także inne tytuły – w następnej kolejności miał dołączyć World of Warcraft i Hearthstone. Szerszy udział Facebooka oraz prostota, jaką serwis oferuje w zakresie streamingu, może pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie tego typu działalnością ze strony zwykłych graczy, a tym samym nakręcić na nią jeszcze większy popyt.

Gameplay
5 sierpnia 2016 - 12:45