Najnowszy film Nolana zabierze nas na front II wojny światowej. Jest pierwszy teaser. - Joorg - 5 sierpnia 2016

Najnowszy film Nolana zabierze nas na front II wojny światowej. Jest pierwszy teaser.

Właśnie ukazał się pierwszy materiał filmowy z najnowszego filmu Nolana o tytule Dunkirk. Tym razem słynny brytyjski reżyser bierze się za II wojnę światową.

Dunkirk opowie nam historię słynnej Operacji Dynamo, niezwykle trudnej ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego z Dunkierki w 1940 roku. W operacji wzięło udział co najmniej 800 jednostek pływających wszelkiego typu, z czego Niemcy zatopili ponad 200.

Film swoją premierę mieć będzie dopiero za rok, ale już dziś możemy zobaczyć pierwsze 67 sekund najnowszej produkcji brytyjskiego reżysera. Tylko tyle i aż tyle. Teaser może nie zdradza zbyt dużo, ale niezwykle zaciekawia, więc swoją rolę spełnia doskonale.

W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh czy Cillian Murphy. Co więcej, w Dunkirku swój aktorski debiut na wielkim ekranie będzie miał Harry Styles z Waszego ulubionego zespołu (jasne, jasne) One Direction...

Do realizacji filmu użyto kombinacji technologii IMAX oraz taśmy filmowej 65 mm, możemy więc ponownie liczyć na wizualny majstersztyk, tak jak to było w przypadku poprzedniej produkcji Nolana, Interstellar.

Aż ciężko uwierzyć, że reżyser takich filmów jak Prestiż, Incepcja czy wyżej wspomniany Interstellar, bierze się tym razem za II wojnę światową. Tak zwyczajnie. Czy i tym razem Nolan przemyci na wielki ekran zabawy z czasem, przestrzenią i klonowaniem? A może twórca Mrocznego Rycerza (2008) jest po prostu zmęczony fantastyką i fabularnymi zawijasami i postanowił nakręcić coś o wiele prostrzego? O tym przekonamy się dopiero latem 2017 roku.

Joorg
5 sierpnia 2016 - 22:44