Crash

popKino

najnowszepolecanepopularne

Harry Potter i Insygnia Śmierci – wrażenia z gry na gorąco

Pierwszy zwiastun filmu Green Lantern!

Każdy czytać może... czyli Mass Effect: Retribution

Filmowe popSumowanie tygodnia (4-10.09.10)

Film Halo nadal w planach

Filmowe popSumowanie tygodnia

Satyra na erpega

Crash ocenia: DeathSpank
80

Jeśli należysz do grona osób mających dość sztampowych erpegów w świecie wyświechtanego fantasy, DeathSpank jest dla Ciebie. Satyryczny, obrazoburczy, inteligentny i przede wszystkim świeży. Tak w skrócie przedstawia się wakacyjne dzieło studia Hothead.

czytaj dalejCrash
8 listopada 2010 - 21:23

Lara Croft powraca

Crash ocenia: Lara Croft and the Guardian of Light
89

Platformy elektronicznej dystrybucji gier są zbawieniem dla małych firm deweloperskich czy też pomniejszych projektów, które wyłącznie za ich sprawą mogą zaistnieć i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Dzięki temu my gracze otrzymujemy dostęp do wielu pozycji, które bez możliwości sprzedaży elektronicznej – z pominięciem fizycznych nośników – nigdy by nie powstały. Po kilku latach od istnienia najmocniejszej platformy dla gier typu arcade, Xbox Live, pozycje tam trafiające wreszcie zaczynają konkurować z „dojrzalszymi” braćmi ze sklepowych półek. Podczas tego lata premiery kilku pozycji zasługują co najmniej na waszą uwagę, by nie powiedzieć zawartość portfela. Jedną z gier, która pochłonęła mnie bez reszty, jest najnowsza odsłona przygód Lary Croft.

czytaj dalejCrash
27 października 2010 - 17:51

Bez początku nie ma końca

Crash ocenia: Halo: Reach
85

Studio Bungie żegnając się z marką Halo serwuje wszystkim fanom emocjonujący rollercoaster z interesującą fabułą, sprawdzonym mechanizmem walk i epickim multi. Dla tych, którzy zdecydują się na wyprawę w zbroi Spartana, czeka przygnębiająca historia o odwadze, poświęceniu i honorze w klasycznym wydaniu. A wszystko to podane w formie dostępnej zarówno dla weteranów marki, jak i nowicjuszy.

czytaj dalejCrash
13 października 2010 - 14:41

Każdy czytać może... czyli Mass Effect: Retribution

Nie da się ukryć, lubię Mass Effect.

Graczem jestem i fakt ten ciężko ukryć. Do tego stopnia daje się porwać historiom opowiedzianym w grach, że bardzo często wracam do nich poprzez inne media. Jeszcze kilka lat temu najczęściej wybierałem się do kin na średnie ekranizacje, ale odkąd nabyłem umiejętność władania językiem angielskim na tyle dobrze, by móc w nim czytać, wymieniłem sale kinowe na księgarnie – i jest to zmiana zdecydowanie na plus.

czytaj dalejCrash
18 września 2010 - 16:23

Filmowe popSumowanie tygodnia (4-10.09.10)

 

PopSumowaniu tygodnia to zbiór najciekawszych informacji, zwiastunów i upublicznionych plakatów filmowych minionych siedmiu dni. Zamiast skakać bo dziesiątkach stron, zapraszam do zestawienia. Z uwagi na fakt, iż blog na co dzień oscyluje niemal wyłącznie wokół tematów filmów opartych na grach, newsy zamieszczone w tym cyklu nie pojawiły się w pozostałych wpisach.

W dzisiejszym wydaniu spektakularny zwiastun wysoko budżetowego Priest, śpiewający Brad Pitt oraz garść nowych plakatów z Resident Evil: Afterlife. A na deser ciężkostrawny twór Uwe Bolla, który postanowił nie niszczyć kolejnych filmowych adaptacji gier. Zapraszam.

czytaj dalejCrash
11 września 2010 - 12:45

Film Halo nadal w planach

Po tym jak prace nad filmem w uniwersum Halo zostały wstrzymane, długo musieliśmy czekać na dobre wieści. Na szczęście - dla miłośników serii - te nadchodzą. Otóż okazuje się, że film nie trafił do bezdennej zamrażarki - start projektu może nastąpić w każdej chwili. Tak przynajmniej twierdzi Frank O'Connor, pełniący rolę dyrektora od spraw rozwoju marki.

czytaj dalejCrash
6 września 2010 - 19:55

Filmowe popSumowanie tygodnia

W popSumowaniu tygodnia postaram się zebrać najciekawsze informacje, trailery i upublicznione plakaty filmowe minionych siedmiu dni tak, aby czytelnicy zainteresowani kinowymi nowościami nie musieli skakać po dziesiątkach różnych stron. Z uwagi na fakt, iż blog na co dzień oscyluje niemal wyłącznie wokół tematów filmów opartych na grach, newsy zamieszczone w tym cyklu nie pojawiły się w pozostałych wpisach.

W dzisiejszym popSumowaniu znajdziecie intrygujący zwiastun znacznie bardziej intrygującego filmu Buried, nowy plakat Tron: Legacy oraz – dającą sporo nadziei - wypowiedź Ridley’a Scotta na temat nadchodzącego prequela Alien.

czytaj dalejCrash
4 września 2010 - 12:30

Kolejne klipy z Resident Evil: Afterlife

W sieci zadebiutowały kolejne dwa klipy z filmu Resident Evil: Afterlife, którego premiera zbliża się nieuchronnie (10 września w Polsce, światowa dzień wcześniej). Wszystkich zainteresowanych zapraszam do rozwinięcia. Znajdziecie tam również dwa wcześniej udostępnione fragmenty filmu.

czytaj dalejCrash
2 września 2010 - 21:57

W inFamous warto zagrać

Crash ocenia: inFamous
85

Studio Sucker Punch, pomimo, iż na rynku istnieje niemal dekadę, do tej pory stworzyło tylko dwie marki: kolorową serię Sly oraz nieco bardziej poważną inFamous. Ostatnimi czasy udało mi się ukończyć drugą z wymienionych gier, i z tego też powodu postanowiłem podzielić się z wami własnymi przemyśleniami na jej temat.

Na początek kilka faktów. Pierwszą i najważniejszą cechą gry jest jej otwarta struktura, sandboxowy charakter, pozwalający bez przeszkód eksplorować jedyną lokację gry, Empire City. Wcielając się w głównego bohatera, niejakiego Cole, stajemy przed zadaniem ocalenia metropolii przed niechybnym upadkiem. Nasz bohater, aby mógł stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom, w wyniku tajemniczej eksplozji otrzymuje szereg unikatowych umiejętności, przeistaczających go ze zwykłego szarego mieszkańca, w prawdziwego herosa.

czytaj dalejCrash
2 września 2010 - 17:22

Film BioShock wciąż żywy

Pomimo problemów z budżetem, film BioShock wciąż pozostaje w produkcji. Tę dobrą wiadomość udzielił sam Ken Levine, ojciec marki i szef zespołu deweloperskiego, odpowiedzialnego za stworzenie pierwszej części gry (a doszło do tego w trakcie radiowego wywiadu dla 106.7; wspomnianą audycję znajdziecie w tym miejscu).

czytaj dalejCrash
1 września 2010 - 10:42