Popularne na gameplay.pl (2)

Recenzja mangi Odrodzona jako czarny charakter w grze otome #2-#3

Dzielna młoda dziewczyna walcząca z przeciwnościami losu, aby nie doprowadzić do złego dla siebie zakończenia i przygotowująca się na nieprzewidziane sytuacje. To nie może być nikt inny jak Catarina Claes, bohaterka mangi Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, która po pierwszym tomie zwróciła uwagę sporego grona miłośników dobrych komiksów.

czytaj dalejFroszti
14 lutego 2021 - 10:50

Silent Hill 2, czyli przebaczenie.

Tekst zawiera spoilery. Jeżeli nie graliście w Silent Hill 2, to naprawdę radzę nadrobić zaległości i nie psuć sobie jednej z najlepszych gier w historii tym tekstem.

Silent Hill 2 jest chyba najlepszym przykładem, że gry to coś więcej. Jedna z najlepiej zaprojektowanych gier w historii, niosąca za sobą potężny ładunek emocjonalny. Wpływ drugiej odsłony Silent Hill na zwroty fabularne, sposób opowiadania fabuły, kreacje świata, bohaterów jest nie do przecenienia. Przede wszystkim Silent Hill 2 zrewolucjonizował sposób straszenia na kilku poziomach. Nikt do tej pory nie wlał takiej ciemności do mojego umysłu. Chyba już nikomu się to nie uda. Przytłaczająca atmosfera totalnego opuszczenia, samotności i trwogi, której nie uświadczy się w żadnej innej grze, to główny atut Silent Hill 2.

czytaj dalejmyrmekochoria
14 marca 2013 - 17:17

Pyrkon 2018 - nosacze i PUBG, galeria cosplayów i pyrkonowych atrakcji

Pyrkon, Pyrkon i po Pyrkonie, zapraszam więc na tradycyjną fotorelację. Poznański festiwal fantastyki jak zwykle obfitował w moc atrakcji, późny majowy termin imprezy zapewnił wspaniałą pogodę, a odbywające się równocześnie Air Show dodatkowe wrażenia. Niektórzy cosplayowcy starali się być mocno na czasie z obecnymi trendami i po raz pierwszy wśród przebierańców widać było ikoniczną postać z PlayerUnknow’s Battlegrounds, a jednym z laureatów konkursu Maskarada była…

czytaj dalejDM
24 maja 2018 - 10:20

Krótka piłka - Castle Kong

Pewne gry rewolucjonizują branżę gier wideo i wprowadzają innowacje bez, których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie. Inne tytuły inspirują naśladowców lub są po prostu dobrze wspominane. Jeszcze inne produkcje przechodzą bez echa. Castle Kong pewnie należy do którejś z tych grup. Ciekawe do której?

czytaj dalejDanteveli
24 lutego 2021 - 11:06

Jego Wulgarność, Wrex!

Urdnot Wrex to jeden z bardziej wyrazistych bohaterów, których możemy przyłączyć do ekipy komandora Sheparda w debiutanckiej odsłonie cyklu Mass Effect. Ze względu na swoją przydatność w walce oraz interesujący charakter, jest wręcz naturalnym wyborem każdego użytkownika, który styka się po raz pierwszy z gwiezdną sagą. Bezwzględny Kroganin okazał się też przyczyną dużego sporu wśród rodzimych fanów serii. Stało się tak za sprawą polskiej wersji językowej „jedynki”, którą firma CD Projekt przeobraziła tę całkiem inteligentną postać w wulgarnego prostaka.

czytaj dalejUV
14 sierpnia 2015 - 18:07

Pyrkon 2017 - galeria cosplayów i pyrkonowych atrakcji

Pomimo dość chłodnego początku majówki, na tegorocznym Pyrkonie jak zawsze panowała gorąca atmosfera. Kameralna kiedyś impreza w jednej ze szkół podstawowych to dziś nie tylko ogromne wydarzenie na terenie targów dla miłośników fantastyki, a festyn widoczny w całym mieście, który przyciąga również jego mieszkańców. Oto czym żył Poznań w ostatni weekend.

czytaj dalejDM
30 kwietnia 2017 - 22:59

W co gracie w weekend? #350: Horizon Zero Dawn – The Frozen Wilds i Gears 5 – Pogromcy Uli

Witajcie gracze. Nadciąga kolejny mroźny weekend, więc żeby nie zamarznąć rozgrzeje mnie Aloy w dodatku do Horizon Zero Dawn zatytułowanym The Frozen Wilds oraz elitarny oddział Scorpio w dodatku do Gears 5 zatytułowanym Pogromcy Uli. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części tekstu.

czytaj dalejsquaresofter
12 lutego 2021 - 16:08

Style graficzne w grach

Style%20graficzne%20w%20grach

Nigdy nie wymagałem od gier Bóg-wie-jakiego fotorealizmu, czy przesadnego naśladowania rzeczywistości. Oczywiście wiele zależy od gatunku, tak więc po nowej, torowej ścigałce oczekiwał będę dokładnego odwzorowania, tak graficznego, jak i odpowiedniego zachowania na nawierzchni, ale już w RPG Bethesdy chciałbym zobaczyć coś, czemu daleko będzie do widoku za naszymi oknami. I nie chodzi tu bynajmniej o konkretne elementy (w końcu nikt nie oczekuje samochodów w grze fantasy), ale styl – nietuzinkowy, wyjątkowy, po prostu cieszący oko.

czytaj dalejPrometheus
8 września 2012 - 13:21

Adwokat Diabła 1 - Marketing Wiedźmina 2

Miałem zamiar zacząć ten cykl od całkiem innego tematu. Doskonałe z punktu widzenia marketingu blogowego posunięcie Shinka zachęciło mnie jednak do zmiany planów i pokonania prokrastynacji po raz kolejny. W cyklu Adwokat Diabła będę robił coś, przez co nie raz od żony dostałem w głowę. Mimo, że czasem z jakąś opinią się zgadzam, z wrodzonej złośliwości stwierdzę, że jednak jest całkiem inaczej, ewentualnie stanę w obronie czegoś lub kogoś, kto jest atakowany, bo argumenty na jego obronę zawsze się znajdę.

Pominę tym razem kwestię bronienia Shinka, bo jego wielkie ego pozwala mu się bronić samemu, a wielu komentujących jego wpis zwyczajnie nie przeczytało go do końca wyłapując tylko interesujące ich słowa kluczowe.

czytaj dalejyasiu
16 maja 2011 - 20:11

Seriale których już z nami nie ma - Stargate SG-1

Naprawdę mało jest seriali które mimo dziesięciu lat emisji, dziesięciu zakończonych sezonów chce się obejrzeć jeszcze raz. A to właśnie mnie czeka – i wcale nie będę tego unikał – ze Stargate SG-1. Serial telewizyjny tworzony w latach 1997-2007 dorobił się ogromnej rzeszy fanów, kilku odłamków (skoro kłują Was w oczy spinoffy) i stał się legendą.

Przez te wrota przejdziesz wszędzie...
czytaj dalejyasiu
12 maja 2011 - 21:50