Froszti

PopKulturowy Kociołek

najnowszepolecanepopularne

Recenzja: Aliens. Labirynt

Recenzja: Bloodborne. Pieśń wron. Tom 2

Recenzja: Fire Force #2

Recenzja: Jim Cutlass. Tom 1.

Recenzja: Zgasić Słońce. Szpony Smoka.

Spy x Family tom 10 - recenzja mangi.

Orient tomy 5-6.

Fantazyjno-samurajska historia w świecie pełnym demonów i różnych ludzkich emocji nabiera tempa. Pora więc sprawdzić jakie niezwykłe przygody czekają na młodych bohaterów w tomikach pięć i sześć.

czytaj dalejFroszti
5 lipca 2023 - 15:12

Recenzja Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej.

Literatura historyczna to nie tylko pozycje oparte na twardych dowodach. Często autorzy pochylają się również nad wydarzeniami, o których niewiele wiemy, które balansują na pograniczu prawdy i snucia najróżniejszych historycznych spekulacji. Tak właśnie jest w przypadku książki Zabić Pattona. Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej.

czytaj dalejFroszti
16 czerwca 2023 - 13:02

Jujutsu Kaisen #12-#13

Pora na dalszą część mojej wielkiej przygody z egzorcystami, klątwami i zbliżającym się końcem świata. Tym razem na mojej półeczce wylądowały tomy 12 i 13 serii Jujutsu Kaisen, którym bliżej się przyjrzymy w poniższym tekście.

czytaj dalejFroszti
14 czerwca 2023 - 15:11

Recenzja Epopeja krucjat.

Krucjaty to bardzo ważny wycinek historii świata, o którym napisano już setki, jeśli nie tysiące różnych książek. Jeśli jednak jest się pasjonatem tego okresu, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na książkę Epopeja krucjat, będącą jednym z ważniejszych dzieł francuskiego historyka Rene Grousseta.

czytaj dalejFroszti
30 maja 2023 - 14:18

My Hero Academia #6-#10.

Kolejna porcja zwariowanych i czasem dramatycznych przygód przyszłych „bohaterów” trafiła w moje ręce. Pora więc sprawdzić co tym razem Kohei Horikoshi przygotował dla czytelników i czy Izuku i jego przyjaciele nadal są tak uroczo angażujący, jak na początku serii.

czytaj dalejFroszti
14 maja 2023 - 15:57

Record of Ragnarok #2 -#4 (Walkirie kresu dziejów).

Pora sprawdzić kolejne tomy nieźle zapowiadającej się serii Record of Ragnarok (#2-#4), które wpadły w moje ręce. Jakie walki ludzie vs Bogowie czekają na czytelnika tym razem i czy człowiek jest naprawdę skazany na porażkę w tym niezwykłym turnieju?

czytaj dalejFroszti
25 kwietnia 2023 - 13:09

Jujutsu Kaisen #9-#11

Gotowi na kolejną dawkę klątw, widowiskowej akcji, zaskakujących zwrotów akcji i wewnętrznych rozterek, z którymi muszą mierzyć się nietuzinkowi bohaterowie? Jeśli tak, to zachęcam do przeczytania recenzji kolejnych tomów (#9-#11) serii Jujutsu Kaisen od wydawnictwa Waneko.

czytaj dalejFroszti
16 kwietnia 2023 - 14:43

Talentless Nana #5-#6.

Odizolowana wyspa, niezwykle uzdolniona młodzież, trwająca wojna dobra i zła, czający się w mroku wrogowie ludzkości, urocza i mocno niebezpieczna Nana i tysiące piętrzących się pytań. Witajcie w świecie mangi Talentless Nana, która z każdym przeczytanym tomem robi się coraz bardziej angażująca.

czytaj dalejFroszti
13 kwietnia 2023 - 12:55

Fire Force #18#-#19.

Gorącej mangowej rozrywki ciąg dalszy. Na półce wylądowały dwa kolejne tomy serii Fire Force (tom 18 i 19), pora więc sprawdzić co tym razem czeka na dzielnych i mocno nietuzinkowych strażaków.

czytaj dalejFroszti
10 kwietnia 2023 - 12:24

Summer time rendering #5-#6.

Pierwsze cztery tomy serii Summer time rendering było zaskakująca i mocno angażujące. Czy poziom ten został utrzymany w części piątej i szóstej? Pora się o tym przekonać.

czytaj dalejFroszti
6 kwietnia 2023 - 14:57