Froszti

PopKulturowy Kociołek

najnowszepolecanepopularne

Recenzja: Aliens. Labirynt

Recenzja: Bloodborne. Pieśń wron. Tom 2

Recenzja: Fire Force #2

Recenzja: Jim Cutlass. Tom 1.

Recenzja: Zgasić Słońce. Szpony Smoka.

Chainsaw Man: Buddy Stories - light novelka.

Murcielago tom 22.

W ofercie wydawnictwa Waneko pojawił się dwudziesty drugi tom niesamowitej serii Murcielago. Pora więc zabrać się za szybki przegląd treści, aby zobaczyć co tym razem wymyśliła czarnowłosa zabójczyni i jej towarzyszki.

czytaj dalejFroszti
5 lutego 2023 - 13:53

Dead Dead Demon's Dededede Destruction #1

Współczesne Tokio, szkoła średnia, nastolatki martwiące się o swoją przyszłość i statek kosmiczny. Czyli w mocno uproszczonym przekroju manga Dead Dead Demon's Dededede Destruction autorstwa Asano Inio.

czytaj dalejFroszti
19 stycznia 2023 - 11:50

Drakula na Dzikim Zachodzie.

Drakula to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych wampirów, jaki kiedykolwiek pojawił się w szerokiej popkulturze. Postać stworzoną przez Bryana Stokera inni twórcy osadzali w najróżniejszych miejscach i uniwersach, aby zapewnić miłośnikowi grozy dawkę solidnej rozrywki. Tak samo jest w przypadku dzieła Gianluca Pireddy, który przenosi znanego krwiopijcę na dzikie i niebezpieczne tereny zachodnich Stanów Zjednoczonych.

czytaj dalejFroszti
13 stycznia 2023 - 12:48

My Hero Academia #1 - #5.

Wszyscy lubią superbohaterów i powiązane z nimi przygody. Tak jest od dziesięcioleci i nic w tej kwestii raczej w najbliższej przyszłości się nie zmieni. Dla nikogo nie powinno być więc zaskoczeniem, że manga My Hero Academia odniosła taki spektakularny sukces na całym świecie (również w naszym kraju). Jeżeli jednak ktoś jeszcze nie miał okazji obcowania z tym tytułem, a lubuje się w dynamicznych shonenach, to zachęcam go do przeczytania poniższej recenzji.

czytaj dalejFroszti
11 stycznia 2023 - 13:43

Record of Ragnarok #1 (Walkirie kresu dziejów).

Raz na tysiąc lat wszyscy znani ludzkości Bogowie zbierają się wspólnie, aby zadecydować o przyszłości człowieka. O tym, czy gatunek ludzki jest godzien na przetrwanie kolejnego milenium, czy może zostanie on starty w proch. Wystarczy proste podniesienie ręki, aby ziemię ogarnęła apokalipsa.

czytaj dalejFroszti
5 stycznia 2023 - 12:08

Blue Lock #1.

Miłośnicy sportówek nie są specjalnie na naszym rynku rozpieszczani. Trochę w tej kwestii zaczęło się jednak zmieniać w minionym 2022 roku, kiedy to na rynku ofercie wydawnictwa Waneko, pojawiła się nowa seria Blue Lock, kierowana do fanów piłki nożnej.

czytaj dalejFroszti
4 stycznia 2023 - 12:21

Walking Cat #1.

Walking Cat to kolejna „kocia” pozycja w ofercie wydawnictwa Waneko. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z lekką i pełną humoru historią jak w przypadku serii Starszy Pan i kot, a czymś znacznie mroczniejszym. Świadczy o tym, chociażby zdanie widniejące na okładce mangi: „apokalipsa zombie oczami kota”.

czytaj dalejFroszti
3 stycznia 2023 - 12:05

Moriarty #9#-10.

Seria Moriarty z każdym kolejnym tomem jest coraz bardziej zaskakująca, zachwycająca i angażująca. Pora więc sprawdzić co w tomie dziewiątym i dziesiątym czeka zarówno na fanów cyklu, jak i samego „mistrza zbrodni”.

czytaj dalejFroszti
1 stycznia 2023 - 13:17

Dr. Stone #17-#18.

Królestwo Nauki musi się nieustannie rozwijać, jeśli Senku i jego towarzysze pragną uratować cały świat. Dla czytelnika oznacza to nową porcję zwariowanych przygód. Czy są one równie ekscytujące, jak do tej pory?

czytaj dalejFroszti
30 grudnia 2022 - 12:14

Summer time rendering #3-#4.

Summer time rendering to naprawdę ciekawie prezentujący się thriller fantasy, którego dwie pierwsze odsłony mogły zauroczyć fanów gatunku. Czy Yasuki Tanaka zdołał utrzymać ten trend i w kolejnych tomach zaoferował on czytelnikowi równie intensywną rozrywkę?

czytaj dalejFroszti
29 grudnia 2022 - 12:18