Froszti

PopKulturowy Kociołek

najnowszepolecanepopularne

Recenzja: Aliens. Labirynt

Recenzja: Bloodborne. Pieśń wron. Tom 2

Recenzja: Fire Force #2

Recenzja: Jim Cutlass. Tom 1.

Recenzja: Zgasić Słońce. Szpony Smoka.

Recenzja Ao no Exorcist #11- #15

Recenzja mangi Skamieniałe sny

Satoshi Kon to japoński twórca kojarzony głównie ze swojego dorobku filmowego. Był on reżyserem kilku naprawdę świetnych hitów anime, chociażby: Perfect Blue czy Paprika. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że pisał on również mangi. Na naszym rynku do tej pory pojawiła się tylko jedna z nich (Opus). Sytuacja zmieniła się wraz z niedawną premierą kolejnej jednotomówki wydawnictwa Waneko. Dzięki tytułowi „Skamieniałe sny” fani tego rodzaju popkultury będą mieli okazję zapoznać się z początkową twórczością artysty, który w późniejszych latach pokazał swój prawdziwy kunszt.

czytaj dalejFroszti
2 września 2021 - 09:15

Recenzja mangi Tysiąc słodkich kłamstw

Oferta jednotomówek wydawnictwa Waneko, nieustannie się powiększa. Pośród dostępnych tytułów, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są tam pozycje wzbudzające „strach”, potrafiące „rozczulić” oraz takie zawierające bardziej „pikantne” treści. Do tego ostatniego grona zalicza się niedawna nowość – manga Tysiąc słodkich kłamstw.

czytaj dalejFroszti
31 sierpnia 2021 - 11:11

Recenzja komiksu BBPO. Znany diabeł

Przygody rogatego demona, który pragnie ratować świat, zamiast go pogrążyć w rozpaczy i zniszczeniu to historia, która już na stałe zagościła w kanonie komiksowej popkultury. Ponad ćwierć wieku wytężonej pracy kilkudziesięciu twórców (80 współpracowników) mocno odbiło się na historii powieści graficznych. Wszystko jednak ma swój początek i koniec. Pytanie, czy finał tej opowieści jest tym na co czekali fani?

czytaj dalejFroszti
29 sierpnia 2021 - 11:18

Recenzja komiksu Black Beetle. Bez Wyjścia

Był „człowiek pająk”, był „człowiek nietoperz” i cała masa innych zamaskowanych dziwacznych herosów. Dlaczego więc obrońcą sprawiedliwości nie mógłby się stać „Czarny Chrząszcz”? Jeśli więc ktoś lubuje się w superbohaterskich historiach i chciałby spróbować czegoś innego niż oferuje Marvel czy DC, to tytuł The Black Beetle jest zdecydowanie dla niego.

czytaj dalejFroszti
27 sierpnia 2021 - 11:21

Recenzja komiksu Dylan Dog. Czarne jezioro

Dylan Dog to włoska seria komiksowa, ukazująca się od końcówki lat 80. Jeśli jednak nie miał ktoś z nią do czynienia, a chciałby sprawdzić poziom jakościowy tamtejszych powieści graficznych, to zdecydowanie warto zainteresować się albumem zatytułowanym Czarne jezioro.

czytaj dalejFroszti
25 sierpnia 2021 - 10:41

Recenzja mangi Shadows House #2

Tajemnicza wielka rezydencja, równie nieodgadnieni właściciele i żywe lalki służące im jako pomoc w codziennych sprawach i odbicie ich własnych emocji. To właśnie taką historię skrywa jedna z niedawno wydanych nowości Waneko - Shadows House. Pierwsza część była dość mocno intrygująca, pora więc sprawdzić jaka historia skrywa się pod obwolutą tomiku drugiego.

czytaj dalejFroszti
23 sierpnia 2021 - 11:19

Recenzja mangi Jujutsu Kaisen #1

Jujutsu Kaisen to kolejna nowość wydawnictwa Waneko. Tytuł zyskał sporą popularność za sprawą nagradzanego anime. Pora więc sprawdzić jak prezentuje się komiksowy oryginał.

czytaj dalejFroszti
4 sierpnia 2021 - 10:34

Recenzja mangi Darling In the Franxx #1-#2

Darling in the Franxx to jedna z niedawnych nowości wydawnictwa Waneko. Tytuł, po który powinni sięgnąć miłośnicy mechów, którym nie będzie jednocześnie przeszkadzać spora dawka ecchi.

czytaj dalejFroszti
2 sierpnia 2021 - 00:03

Recenzja mangi Chainsaw Man #4-#5

Chainsaw Man to szalona, brutalna i na swój sposób niebywale ekscytująca seria mangowa, która z miejsca przyciągnęła uwagę sporego grona czytelników. Pierwszy trzy tomy serii pochłania się z niekłamaną przyjemnością, ciągle pragnąc dowiedzieć się co będzie dalej. Przyszła więc pora na sprawdzenie co w dwóch kolejnych częściach przygotował dla fanów Tatsuki Fujimoto.

czytaj dalejFroszti
30 lipca 2021 - 10:30

Recenzja mangi Murciélago #18

Wielbiciele Murciélago musieli odczekać spory kawałek czasu, zanim w ich ręce trafił kolejny numer tej świetnej serii. Pora więc zobaczyć co ma do zaoferowania osiemnasta odsłona i co tym razem szalonego spotka bohaterki.

czytaj dalejFroszti
28 lipca 2021 - 11:25