Froszti

PopKulturowy Kociołek

najnowszepolecanepopularne

Recenzja: Aliens. Labirynt

Recenzja: Bloodborne. Pieśń wron. Tom 2

Recenzja: Fire Force #2

Recenzja: Jim Cutlass. Tom 1.

Recenzja: Zgasić Słońce. Szpony Smoka.

Recenzja novelki The Promised Neverland: List Normana

Recenzja mangi Magi: Labyrinth of Magic #34-#35

Magi coraz szybciej zbliża się do swojego wielkiego finału. Wszystko wskazuje na to, że końcówka serii będzie naprawdę ekscytująca, a autorka ma w zanadrzu jeszcze kilka rewelacyjnych pomysłów.

czytaj dalejFroszti
22 maja 2021 - 14:13

Recenzja mangi Kakegurui: Szał hazardu #8

Kakegurui to dość nietuzinkowa i mocno szalona seria (zgodnie z podtytułem), która zaciekawiła naprawdę spore grono czytelników. Hazardowe wybryki grupy uczniów ekskluzywnej szkoły śledzi się z wielką ciekawością, tak aby odkryć w końcu co tak naprawdę nimi kieruje. Pora więc sprawdzić, czy część ósma serii przyniesie w tej materii jakieś odpowiedzi.

czytaj dalejFroszti
20 maja 2021 - 10:59

Recenzja mangi Miecz zabójcy demonów #6

Kimetsu no Yaiba to bez cienia wątpliwości jeden z największych hitów ostatnich lat. Pozycja zyskała na całym świecie tak ogromną rzeszę fanów, że bije ona kolejne rekordy sprzedaży. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko cieszyć się faktem, że tytuł pojawił się również na naszym rynku i mamy okazję śledzić losy Zabójców Demonów.

czytaj dalejFroszti
17 maja 2021 - 23:00

Recenzja komiksu Authority. Tom 2

Authority to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych komiksowych pozycji, która miała ogromny wpływ na wygląd wielu współczesnych serii superbohaterskich. Gdyby nie pomysłowość Warrena Ellis’a i późniejszy geniusz Marka Millara dzisiejsze uniwersum DC (i nie tylko) wyglądałoby zupełnie inaczej.

czytaj dalejFroszti
11 maja 2021 - 12:09

Recenzja mangi Moriarty #1

Najpotężniejszy zbrodniczy umysł w historii literatury wkracza na poletko komiksowe. Wszystko to za sprawą mangi, która nie tak dawno pojawiła się w ofercie wydawnictwa Waneko. Moriarty to tytuł, którym powinni zainteresować się nie tylko wielcy fani Sherlocka Holmesa.

czytaj dalejFroszti
9 maja 2021 - 10:41

Recenzja mangi Sukkub i jej ciężka praca w korpo.

Sukkuby to demony przybierające postać ponętnej kobiety, nawiedzające mężczyzn w snach i kuszące ich dusze obietnicami niebywałej „przyjemności”. Tego rodzaju tematyka rozpala wyobraźnię przeróżnych twórców zarówno z zachodu, jak i wschodu od stuleci. Nie jest więc niczym dziwnym, że „piekielne niewiasty” stały się bohaterkami całego spektrum komiksów/mang. Jedną z nich jest wydana przez Waneko jednotomówka Sukkub i jej ciężka praca w korpo, której obwoluta może być mocno zachęcająca dla męskiego grona czytelników. Prawda jest jednak taka, że wnętrze tytułu skrywa coś więcej niż tylko wizualną rozkosz.

czytaj dalejFroszti
4 maja 2021 - 10:12

Recenzja mangi Wielka Wojna Zodiaku #04

Wszystko ma swój początek i koniec. Nawet największa „wojna” musi kiedyś się skończyć, wyłaniając tym samym ostatecznego zwycięzcę. Pytanie jest kto z grona „morderczych zodiaków”, zdołał przetrwać do samego końca?

czytaj dalejFroszti
2 maja 2021 - 10:36

Recenzja mangi Requiem Króla Róż #11-#14

Średniowieczna Anglia, wszechobecne dworskie intrygi, miłość, nienawiść i krwawe zbrodnie – czyli nic innego jak kolejna dawka Szekspirowskiego dramatyzmu w postaci mangi Requiem Króla Róż.

czytaj dalejFroszti
30 kwietnia 2021 - 10:53

Recenzja mangi Requiem Króla Róż #6-#10

Intrygi, plotki, konszachty z wrogami, dworskie spiski, eliminacja rywali – czyli codzienność życia angielskiej szlachty w mandze Requiem Króla Róż. Do tego dochodzi jeszcze cała masa różnorakich emocji, gdzie przoduje oczywiście miłość i nienawiść.

czytaj dalejFroszti
27 kwietnia 2021 - 11:30

Recenzja mangi Posępny Mononokean #11-#15

Historia kreślona przez Kiri Wazawe w serii Posępny Mononokean cały czas ewoluuje, dostarczając czytelnikowi solidnej porcji rozrywki. Nie inaczej jest w przypadku tomików 11-15, które odkryją przed miłośnikami tytułu kilka interesujących tajemnic.

czytaj dalejFroszti
22 kwietnia 2021 - 10:19