Tim Miller nie wyreżyseruje kontynuacji przygód Deadpoola - Gameplay - 24 października 2016

Tim Miller nie wyreżyseruje kontynuacji przygód Deadpoola

Deadpool w towarzystwie Tima Millera.

Tim Miller nie wyreżyseruje sequela filmowych przygód Deadpoola. Jak donosi Deadline, Miller i Ryan Reynolds – odtwórca głównej roli, a zarazem producent obrazu – nie dogadali się co do ostatecznego kształtu kontynuacji jednego z największych kinowych hitów tego roku. Jednocześnie serwis poinformował, że Deadpool 2 trafi do kin w 2018 roku, aczkolwiek wytwórnia 20th Century Fox jeszcze nie potwierdziła tego terminu.

Niewykluczone, że powodem różnic między Millerem a pozostałymi kluczowymi twórcami Deadpoola była chęć utrzymania kontynuacji w podobnym stylu, wyrażana przez Reynoldsa oraz scenarzystów Rhetta Reese’a i Paula Wernicka. W osiągnięciu odpowiedniego efektu ma pomóc równie niewysoki budżet, oscylujący wokół 60 milionów dolarów. W sieci głośno też było o tym, że Millerowi nie spodobał się wstępny pomysł zatrudnienia Liama Neesona w roli Cable’a, wysunięty przez wytwórnię Fox. Jego faworytem był Kyle Chandler (Wilk z Wall Street, Wróg numer jeden).

Deadpool był reżyserskim debiutem Tima Millera. Twórca odniósł ogromny sukces, ustanawiając wiele rekordów w kategorii reżyserów-debiutantów. Mimo to, choć przy okazji ogłoszenia oficjalnego rozpoczęcia prac nad dwójką mówiło się o powrocie całej ekipy odpowiedzialnej za sukces oryginału, Miller nigdy nie potwierdził, że pozostanie na stanowisku. W najbliższym czasie reżyser będzie kontynuował współpracę z 20th Century Fox – zajmie się trylogią Influx, opracowywaną ze scenarzystą Markiem Bombackiem (Szklana pułapka 4.0, Wolverine, Zbuntowana) na podstawie powieści Daniela Suareza.

Pierwszy filmowy Deadpool zadebiutował w kinach w pierwszej połowie lutego tego roku. Filmowa adaptacja przygód Deadpoola osiągnęła nie tylko sukces artystyczny (wystarczy spojrzeć na entuzjastyczne oceny widzów w serwisie RottenTomatoes), ale też finansowyna całym świecie zarobiła ponad 780 milionów dolarów, przy budżecie rzędu 60 mln dol. Jest to jeden z najlepszych rezultatów w historii wśród filmów z rankingiem R. W kontynuacji Deadpoolowi towarzyszyć ma Cable – mutant podróżującym w czasie, dysponujący umiejętnością telepatii.

Gameplay
24 października 2016 - 18:39