Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - 220 mln dolarów na otwarciu i przyzwoite oceny - Gameplay - 22 listopada 2016

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - 220 mln dolarów na otwarciu i przyzwoite oceny

W ten weekend na wielkim ekranie zadebiutował film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, opowiadający o przygodach Newta Scamandera, autora tytułowego podręcznika szkolnego, z którego kilkadziesiąt lat później wiedzę pozyskiwał i weryfikował m.in. Harry Potter. Obraz zarobił niemałe pieniądze i spotkał się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony krytyków oraz fanów magicznego uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling.

Z informacji opublikowanych przez serwis Box Office Mojo wynika, że w weekend otwarcia film zarobił na całym świecie 220 milionów dolarów. Rezultat nie jest jednak kompletny, gdyż obraz wyreżyserowany przez Davida Yatesa nie zadebiutował jeszcze w Chinach oraz Japonii. Mimo to Fantastycznym zwierzętom udało się pobić pod tym względem cztery pierwsze filmowe adaptacje przygód Harry’ego Pottera oraz uczynić duży krok w kierunku pokrycia kosztów produkcji (wytwórnia Warner Bros. wyłożyła 180 mln dolarów).

Film nie został też pogrzebany przez krytyków (odpowiednio 66% i 74% zdaniem widzów według Metacritic.com – polecamy również gameplayową recenzję autorstwa fsma), aczkolwiek nie sposób nie odnotować, że cieszy się mniejszym uznaniem, aniżeli większość filmowych adaptacji przygód Harry’ego Pottera (jedynie Kamień Filozoficzny, Komnata Tajemnic i pierwsza część Insygniów Śmierci uzyskały niższe noty). Interesujące natomiast jest to, że w większości widzami są ludzie powyżej 35 roku życia. Jak donosi Forbes, stanowią oni aż 45% ogółu, podczas gdy osoby poniżej 18 lat jedynie 18%. Wynika to oczywiście z posunięcia się w wieku pierwszy fanów Harry’ego Pottera – wszak debiutancka powieść z magicznego cyklu Rowling trafiła na rynek niemal 15 lat temu.

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć został wyreżyserowany przez Davida Yatesa, twórcę ostatnich czterech filmów o Harrym Potterze. Autorką scenariusza jest J.K. Rowling, a główne role grają Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol oraz Colin Farrell. Film przenosi nas do 1926 roku i opowiada o wydarzeniach mających miejsce około siedemdziesiąt lat przed historią znaną z książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Newt Scamander (Redmayne) wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Niestety, podczas krótkiego pobytu w Nowym Jorku wszystko zaczyna się psuć.

Warto zauważyć, że film doczeka się czterech kontynuacji. Pierwsza z nich trafi do kin 16 listopada 2018 roku (zdjęcia mają ruszyć na początku przyszłego roku). Pieczę nad kolejnymi odsłonami również ma sprawować Yates. Co ciekawe, w drugiej części jedną z ról zagra Johnny Depp. Aktor wcieli się w postać dawnego przyjaciela Albusa Dumbledore’a, Gellerta Grindelwalda, który ostatecznie zszedł na złą drogę i został czarnoksiężnikiem.

Gameplay
22 listopada 2016 - 13:00

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.11.2016 16:28
kersjous
14
Legionista

Można iść do kina, ale lepiej nie nastawiać się na nic wybitnego.

spoiler start

Johnny Depp występuje także w tym filmie.

spoiler stop