Logan: Wolverine zdominował światowy box office - Gameplay - 6 marca 2017

Logan: Wolverine zdominował światowy box office

Logan – najnowsza odsłona filmowych przygód Wolverine’a – przypadła do gustu nie tylko krytykom (w tym gameplayowiczom), ale i widzom. Ostatni samodzielny film z Hugh Jackmanem w roli Rosomaka zaliczył doskonały start, zarabiając na całym świecie blisko 238 milionów dolarów. W samych Stanach Zjednoczonych obraz przyniósł w premierowy weekend 85,3 miliona dolarów.

W efekcie Logan: Wolverine odnotował najlepszy debiut spośród wszystkich odsłon serii o Rosomaku. Dotychczasowy lider, X-Men: Geneza: Wolverine z 2009 roku, zarobił na otwarcie 85 mln dolarów (w USA), ale szybko wytracił impet i zakończył podbój światowych kin z wynikiem 373 mln dol. Nieco lepszy końcowy rezultat osiągnął Wolverine z 2013 roku, przynosząc z tytułu sprzedaży biletów 414 mln dol. Logan: Wolverine nie powinien mieć problemów z zarobieniem większej sumy, tym bardziej, że jest filmem zwyczajnie lepszym od poprzednich ekranizacji przygód Logana.

Jeden aspekt nie przypadł jednak do gustu fanom. Okazuje się, że film pozbawiony jest oczekiwanej sceny końcowej, mającej pojawić się po napisach. James Mangold wyjaśnił w rozmowie z The Toronto Sun, że była to w pełni świadoma decyzja, wpisująca się w specyfikę Logana. Celem reżysera było bowiem stworzenie filmu, który pod wieloma względami będzie odbiegał od typowej superbohaterskiej formuły. Być może ten brak zrekompensują Wam twitterowe podziękowania od Hugh Jackmana dla fanów Wolverine’a za to, że towarzyszyli mu przez 17 lat wcielania się w Logana.

Swoją drogą, ciekawe jak ma się to do spekulacji na temat potencjalnego występu Jackmana w filmowym crossie Deadpool vs. Wolverine. Wyprodukowanie takiego obrazu jest jednym z marzeń Ryana Reynoldsa, choć póki co wszystko kończy się na pobożnych życzeniach. O tym, że coś może być na rzeczy, może świadczyć publikacja specjalnego teasera, anonsującego drugą odsłonę kinowych przygód Deadpoola. Jego zaskakujący pokaz odbywa się tuż przed projekcją Logan: Wolverine w wybranych krajach (np. w Stanach Zjednoczonych). Poniżej możecie zobaczyć go w wydaniu youtube’owym.

Logan Wolverine został wyreżyserowany przez Jamesa Mangolda (Wolverine, 3:10 do Yumy) na podstawie scenariusza Scotta Franka (Wolverine, Raport mniejszości) i Michaela Greena (Green Lantern). W filmie, w którym Logan (Hugh Jackman) staje się mentorem obdarzonej podobnymi zdolnościami Laury, grają Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook i Stephen Merchant.

Gameplay
6 marca 2017 - 14:48