Transformers - 14 nowych historii w przygotowaniu - Gameplay - 5 kwietnia 2017

Transformers - 14 nowych historii w przygotowaniu

Michael Bay, czuwający w ostatnich latach nad kierunkiem rozwoju filmowej serii Transformers, wypowiedział się na temat jej przyszłości. Podczas spotkania z fanami, do jakiego doszło w ramach londyńskiego wydarzenia promującego nadciągającą odsłonę Transformers: The Last Knight, zdradził, że na tę chwilę istnieje czternaście scenariuszy (na różnym etapie prac), na podstawie których można byłoby nakręcić kolejne filmy osadzone w uniwersum transformujących się robotów.

Od dłuższego czasu wiemy, że jedna z historii posłuży za scenariuszową bazę dla spin-offa poświęconego postaci Bumblebee. Za jego reżyserię odpowiadać będzie Travis Knight (Kubo i dwie struny), gdyż The Last Knight będzie ostatnim filmem z serii, w przypadku którego Bay zasiądzie na stołku reżyserskim. Pozostałe opowieści/scenariusze trzymane są w tajemnicy i, jakby tego było mało, niekoniecznie muszą zostać wykorzystane. Bay zaznaczył bowiem, że ich obecność nie jest równoznaczna z faktem, że wytwórnia Paramount Pictures potwierdziła już realizację czternastu kolejnych filmów o Transformerach. Można się spodziewać, że przetrwają tylko najlepsze historie.

Premiera Transfromers: The Last Knight zaplanowana została na 23 czerwca 2017 roku. W obrazie wystąpią Mark Wahlberg, Laura Haddock, Anthony Hopkins, Isabela Moner, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Liam Garrigan i Stanley Tucci. 8 czerwca 2018 roku do kin trafi spin-off poświęcony Bumblebee, natomiast rok później, 28 czerwca 2019 roku, zaplanowano debiut oficjalnej szóstej części.

Ostatni Rycerz wywróci do góry nogami całą dotychczasową mitologię i zredefiniuje pojęcie bohatera. Film opowie o wojnie toczonej między ludźmi i Transformerami, której wybuch zbiegnie się ze zniknięciem Optimusa Prime’a. Klucz do uratowania ludzkości okaże się zagrzebany głęboko w sekretach przeszłości, owianej tajemnicą historii bytowania Transformerów na Ziemi. Cała odpowiedzialność za przyszłość tego świata spadnie na barki Cade’a Yeagera (Mark Wahlberg), Bumblebee,  Edmunda Burtona (Anthony Hopkins) oraz Vivian Wembley (Laura Haddock).

Gameplay
5 kwietnia 2017 - 14:09