Bardzo dzika opowieść 2 - Mistrz Ryś - Nato - 28 września 2020

Bardzo dzika opowieść 2 - Mistrz Ryś

Jedyną nadzieją, by uratować zaśmiecony las jest obecność chronionego rysia. Niestety, dziki kot nie ma najmniejszej ochoty walczyć w jakiejkolwiek sprawie. Papuga, dzik, kotka i patyczak będą musieli wziąć sprawy we własne ręce.

Mimo, że "Bardzo dzika opowieść" stanowi historię ewidentnie dla dzieci, lekkość, humor i sympatyczni bohaterowie sprawiają, że dorosły może bawić się przy niej nie gorzej, niż najmłodsi.

Barwny świat jest wielką zasługą rysownika Marcina Podolca i kolorystki Agaty Mianowskiej. Kreska sama w sobie bawi i cieszy oko. Jest przy tym zupełnie inna, niż zdobne w grube kontury plansze scenarzysty, który zwykle sam ilustruje swoje komiksy.

Kolejny raz jestem pod wrażeniem wposobu w jaki Tomasz Samojlik porusza temat ekologii. Robi to w sposób subtelny, bez pompatycznego moralizatorstwa czy eko-fanatyzmu. Tomasz po prostu przedstawia brudną rzekę, śmieci w lesie. Bez łopatotologicznych komentarzy i prowadzenia za rękę. Pokłada wiarę w najmłodszych i pozwala im samym wyciągnąć wnioski

Drugi tom zamyka historię nie pozwalając się jej zanadto przeciągnąć. To powieść dla dzieci, którą z powodzeniem polecić można także ich rodzicom. W duchu wciąż trzymam kciuki, by komiksy Tomasza stały się naszym towarem eksportowym.

Józek Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Seria: Bardzo Dzika Opowieść

Format: 165x235 mm

Liczba stron: 104

Oprawa: twarda

Polski wydawca: Kultura Gniewu

Data wydania: sierpień 2019


Nato
28 września 2020 - 16:19