Ptaszyna – Zmutowani rebelianci przeciwko fanatycznej tyranii - Nato - 27 grudnia 2021

Ptaszyna – Zmutowani rebelianci przeciwko fanatycznej tyranii

Gdy matka Ptaszyny ukrywa ją w schronie przeciwatomowym, dziewczynka jako jedyna przeżywa pogrom. Od tej chwili zostaje ostatnią nadzieją podupadającej rebelii. Musi oswobodzić legendę ruchu oporu – Topora. Wojownika przed którym drży cały fanatyczny reżim Amerykańskiego Imperium. Czy lata udręki nie zgasiły w nim ognia buntu?

Scenariusz Darcy'ego Van Poelgeesta stawia na popularne schematy, znane z tak kultowych utworów popkultury, jak "V jak Vandetta" czy "Gwiezdne Wojny". Znów przyjdzie nam stanąć do walki o wolność i przetrwanie, gdy naprzeciw stoją przeważające siły totalitarnego imperium. Tym, co wyróżnia "Ptaszynę" jest wspaniały setting w zjawiskowej oprawie Iana Bertrama.

W tym komiksie forma ważniejsza jest niż treść. Rysunki są tak zjawiskowe i pociągające, że sama historia schodzi na dalszy plan. Ten album pochłania się oczami, z szacunkiem przewraca stronice, by podziwiać każdy kadr. Gruby, mięsisty papier o powiększonym formacie z matowym drukiem, który zapewniło nam wydawnictwo Centrala, czyni ten proceder jeszcze przyjemniejszym.

"Ptaszyna" stanowi wizualną ucztę z niezbyt oryginalnym, acz lekkostrawnym scenariuszem. Zalet fabuły należy szukać raczej w świecie przedstawionym, niż samej treści. Wspaniałe wydanie i unikalny styl rysownika sprawiają, że jest to jeden z tych tomów, które cieszą oko już samą obecnością na półce. Gorąco polecam!

Józef Śliwiński

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik 

Format: 200x290 mm

Liczba stron: 200

Oprawa: twarda

Polski wydawca: Centrala

Data wydania: grudzień 2021

Data oryginalnego wydania: październik 2019

Nato
27 grudnia 2021 - 19:15