Szybka rozkmina #5 Nowe kostiumy w Mass Effect 2 - ROJO - 14 lutego 2011

Szybka rozkmina #5 Nowe kostiumy w Mass Effect 2

Szybka rozkmina to cykl mini-felietonów, który oprócz ukazania interesującego zjawiska, gamingowej ciekawostki, śmiesznego filmiku lub ukrytego bonusu -  zaprasza Was do dyskusji na konkretny temat i wzięcia udziału w ankiecie.

W zeszłym tygodniu, dokładnie 8 lutego we wtorek, otrzymaliśmy możliwość ściągnięcia kolejnego zestawu ubrań/pancerzy dla członków drużyny Shepparda z gry Mass Effect 2. Kto dostał ciuszki ostatnio? Kto tym razem? Jak wyglądają i ile kosztują? Wszystko w rozwinięciu, a ja standardowo już zapraszam do dyskusji: Wy, a ciuchy! Ankieta również czeka.

Alternate Appearance Pack 2 to kolejny już zestaw kostiumów dla wybranych członków załogi Normandii. Standardowo, otrzymujemy możliwość zmiany stroju konkretnego druha w ekranie wyboru kompana przed daną misją/lądowaniem statku. Na początku zawsze strój jest jeden, potem, dzięki zdobyciu zaufania membera - do wyboru dochodzi drugi, dodatki wprowadzają trzeci. Oprócz wizualnej modyfikacji, komplet ten niestety nie wprowadza absolutnie niczego nowego. Ostatnio rozbudowano garderobę następujących przyjaciół Shepparda:

  • Tane
  • Garrus
  • Jack

Tym razem, obdarowani to:

  • Tali
  • Grunt
  • Miranda

Jak to wszystko wygląda i ile kosztuje? Cena to 160 punktów Bioware, a ciuchy prezentują się tak:

Jeśli o mnie chodzi, to przy ubieraniu/wyposażaniu postaci, którą steruję bezpośrednio (lub nie) – kieruję się dwoma aspektami. Są nimi ulubione kolory (czarny, czerwony) oraz rola pełniona przez Awatara. I tak na przykład, Tanka/Heavy Fightera – będę się starał wmontować w ciężką, masywną zbroję, Maga - na luźno, wygodnie, Biotyka/Szpiega/Złodzieja – przylegająco, Sam Fisher style, Snajpera/Łucznika – w kamuflaż i charakterystyczne dodatki, itp. Czasami styl jest domyślnie nałożony, czasami całkowity wpływ mamy my. W MMO kwestią priorytetową jest Defense jaki zapewnia dany Armor. Nierzadko musimy więc wybrać coś lepszego, co niekoniecznie musi być piękne, podkreślać charakter naszej postaci, wizualnie umilać nam zabawę. Na szczęście, twórcy gier coraz częściej raczą nas odpowiednimi narzędziami wpływającymi na zmianę barwy/wyglądu/nazwy wybranego przedmiotu/oręża/stroju. Mamy barwniki, mamy wizję, mamy wpływ. Jest fajnie.

Światy gier MMO to jeden, potężny, wirtualny wybieg. Tap Madl?

Korzystając z okazji oraz będąc wiernym idei cyklu, pragnę Was o coś zapytać. Nie chodzi mi o to co sądzicie o DLC, sensie ich wprowadzania i jakości wykonania. Temat ten był tak wałkowany, że wszystko już w tej kwestii zaczyna zakrawać na truizm. Pragnę się tylko dowiedzieć, co daje Wam tego typu zmiana wyglądu bohaterów, z którymi/którymi gracie? Ma to jakiś wpływ na Waszą rozgrywkę? Fajne, klimatyczne urozmaicenie, czy wciśnięty na siłę bajer? Nudzi i drażni Was po pewnym czasie jeden i ten sam wizerunek bohatera, że szukacie już dla niego czegoś innego, czy równie dobrze może sobie latać w czym chce i jak długo chce? Wy, a ciuchy! Dyskusja otwarta! Zapraszam!

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Szybka rozkmina:

#1 Crysis 2 w 3D. Opinia Jamesa Camerona (rozmawiamy o sprzęcie 3D)

#2 Hand Cannon w Dead Space 2. Jesteś Hardkorem? (rozmawiamy o poziomach trudności)

#3 Move na PC? (rozmawiamy o kontrolerach ruchowych)

#4 Przeskoczyć flagę w Mario (rozmawiamy o jumpingu)

#5 Nowe kostiumy w Mass Effect 2 (rozmawiamy o strojeniu Avatarów)

#6 Komiksy połączą Batmany! (rozmawiamy o fabularnych poczekajkach łączących części gier)

#7 Ostatni odcinek "Mody na sukces" (rozmawiamy o serialach-tasiemcach)

#8 Azjaci oszaleli (rozmawiamy o szczęściu)

ROJO
14 lutego 2011 - 16:31

Ciuchy, a Wy

Nie lubię monotonni. Staram się na bieżąco zmieniać wygląd moich Avatarów. Tego typu zestawy kostiumów zawsze są u mnie mile widziane. 37,8 %

Nie przywiązuję specjalnej wagi do wyglądu mojego teamu, jak i postaci, którą steruję bezpośrednio. Takie kostiumy to dla mnie zbędny bajer. 52,8 %

Nie mam zdania. Wszedłem/weszłam z czystej ciekawości. 9,4 %

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.02.2011 16:38
zanonimizowany639270
31
Generał

Jest opcja zmiany ubioru to z niej korzystam :) nie ma nie płaczę w końcu chodzi o granie a nie o zabawę w przebieranki.

14.02.2011 16:48
odpowiedz
gladius reloaded
0
Generał

Jest opcja, to czasem zmieniam ale w życiu bym nie wydał kasy na jakieś nowe zbroje dla konia.

14.02.2011 16:56
odpowiedz
Zax1982
22
Chorąży

Takie elementy powinny być od razu w grze dostępne. Do kupienia u sprzedawców albo znalezione w jakimś miejscu. Takie DLC to jawny wyzysk.

14.02.2011 19:42
odpowiedz
Etholt
31
Chorąży

Bardzo rozwinięte pod względem przebieranek jest Resonance of Fate. Tam stroje nie dają nam np. +5 do defa więc możemy zwrócić uwagę tylko na to czy dany kostium nam się podoba. Stroje są dostępne w sklepie w grze, nie jest to żadne DLC więc super było od czasu do czasu zmienić wygląd swoich postaci. W jakimś MMO jeśli coś jest wybitnie brzydsze, a tylko troszkę lepsze to nie zmieniam.

Za dodatkowe stroje jednak nigdy nie zamierzam zapłacić :).

14.02.2011 20:05
Ceres
odpowiedz
Ceres
6
Legionista

Lubię gdy moja postać jest miła dla oka, estetyczna. Stąd gdy tylko jest możliwość chętnie korzystam z opcji zmiany ubioru. Nadaję jej wtedy jakiś specyficzny charakter, poniekąd tożsamy ze mną ;). No i tworząc postać od podstaw, od stóp do głowy towarzyszy temu poczucie jakiejś odrębności (oczywiście w takim stopniu w jakim jest to w ogóle możliwe). Można powiedzieć, że przez to bardziej mogę się z nią utożsamiać. Poza tym, w końcu jako kobieta, lubię ciuchy (mogą być i wirtualne) ;).

14.02.2011 22:54
Radanos
odpowiedz
Radanos
87
Tytanowy Janusz

Aby moja postać lepiej wyglądała jestem gotów poświęcić statystyki (oczywiście do pewnego, niskiego stopnia), nie znoszę jak całą grę mam to samo, szczególnie w RPG-ach. Jeszcze gorzej jest, jak zbroję zmienię, ale i tak wygląda tak samo/podobnie, bo twórcom nie chciało się robić nowej tekstury. Na przykład już teraz wiem, że w Dragon Age II ani razu nie założę tej zbroi ze screenów, z teksturą ze zbroi Cailana.

Poza tym nie mówiłeś, że pisałeś dla gameriddles . com Ostatnio przeglądam starsze publicystyki a tu "rojOBIEKTYW" ;)

15.02.2011 08:49
ROJO.
👍
odpowiedz
ROJO.
137
Magia Kontrastu

Radanos - wszystko jest w mojej wizytówce. BTW: wspomniałem o tym również przy okazji części: #11 Mocne 0,7 immersji. Stare dzieje. Co do tematu, to tak jak pisałem, zostawmy DLC i chleb dla konia, a skupmy sie na tym, czym kierujemy się podczas zmiany wyglądu naszej/naszych postaci i czy wogóle lubimy to robić/przywiązujemy wagę.

15.02.2011 15:47
Harry M
odpowiedz
Harry M
138
Master czaszka

Lubię możliwość zmiany ubioru- mieć swjój "styl" xD

21.02.2011 12:44
Maverick
odpowiedz
Maverick
85
Konsul

Fascynujace... Nowe ubranka... Ile to... rok po premierze? Juz lece kupic. Szkoda ze EA we wspolpracy z MS dalej nie byli w stanie wrzucic DLC na Xbox Live i usilnie borykaja sie z tym problemem od czasu wprowadzenia Live do polski. No bo jak by ktos nie wiedzial, spolszczone dodatki mozna sciagnac z kazdego innego Live'a (chociazby UK), ale nie z naszego...
Oczywiscie, lepiej tez pracowac nad kolejnymi ubrankami, niz np polska wersja Shadow Broker'a...

Dzieki tak fajnemu podejsciu do tematu majac polska wersje gry nie mozna zrobic jej np na 100% i psuje statystyki live'owe. Ale mamy nowe ubranka... WOW! Pobiegne i kupie, BioWare w koncu tak stara sie zeby gracze w pelni czerpali przyjemnosc z grania w ich produkcje ze musze im dac zarobic! ;/

24.09.2011 12:02
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
146
Reaver is the Key!

Również lubię jeśli jest możliwość zmiany ubrania, niekoniecznie całego wyglądu swojej postaci, pod jednym warunkiem - jeśli ciuchy były od początku dostępne w grze, a nie wycięte z podstawki i sprzedawane za prawdziwe pieniądze, bo to dla mnie jest już szczytem chamstwa i buractwa ze strony twórców/wydawcy.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze