Szybka rozkmina #6 Komiksy połączą Batmany! - ROJO - 16 lutego 2011

Szybka rozkmina #6 Komiksy połączą Batmany!

Szybka rozkmina to cykl mini-felietonów, który oprócz ukazania interesującego zjawiska, gamingowej ciekawostki, śmiesznego filmiku lub ukrytego bonusu -  zaprasza Was do dyskusji na konkretny temat i wzięcia udziału w ankiecie.

Na początku był komiks. Potem bajki, seriale, filmy, aż w końcu gry. Okazuje się, że ten pierwszy element kultury, który zrodził Batmana w 1939 roku (Detective Comics #27), połączy również fabularnie dwie gry komputerowe. Tę ostatnią, którą kochamy i pamiętamy – z tą, na którą niecierpliwie czekamy. Tak więc otrzymamy sympatyczną poczekajkę, która podsumuje historię z Arkham Asylym, jednocześnie wprowadzając nas do świata Arkham City. Mass Effect? Dead Space? Dragon Age?, Assasin's Creed? Skąd my znamy te zabiegi. Porozmawiamy sobie o nich? Super! Zapraszam po więcej info, do dyskusji i na ankietę.

Historia, która będzie mieć miejsce pomiędzy wydarzeniami z Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City, zostanie wydana w formie mini-serii komiksów. Ten ekscytujący news, został zapowiedziany przez samo Remedy Studio. Jak wiemy, fabuła Arkham City będzie dotyczyć wydarzeń rok po tych znanych z „pierwszej” części przygód człowieka-nietoperza. No OK. Co się jednak działo przez te 12 miesięcy? Tutaj właśnie wchodzi komiks. Dyrektor namiętnie eksplorowanego przez nas azylu (Quincy Sharp) - awansuje i otrzymuje posadę burmistrza całego Gotham. Zamyka stary zakład i otwiera nowy – silnie ufortyfikowany, umiejscowiony w samym centrum miasta. Skazańcy mogą na jego terenie żyć i funkcjonować swobodnie. Jeśli jednak spróbują ucieczki – ciepło się skończy, a nadejdzie kara. Żeby jednak wszystko to ogarnąć, potrzebny jest wykwalifikowany, bezwzględny nadzorca. Kto nim będzie? Hugo Strange – osoba, której prawdziwa tożsamość Batmana nie jest obca. Na tym etapie/epizodzie skupi się właśnie komiks. Cieszy fakt, że napisany on zostanie przez tego samego człowieka, który stworzył linię fabularną do gier, które komiks połączy. Kto wyczaruje obrazki? Carlom D’Anda (autor rysunków koncepcyjnych do gier). Cena? Każdy z epizodów (ma ich być sześć!) kosztował będzie niecałe 3 dolary (2,99$=8,61 zł). Wersje? Otrzymamy zwykłą i cyfrową. Ta ostatnia posiadać będzie dodatkowe 8 stron, które stanowić będą oddzielną historię. Nie trzeba będzie na każdy epizod polować osobno, albowiem po premierze wszystkich – otrzymamy możliwość zakupu kompletnego zestawu.

Komiksy (interaktywne, tradycyjne, cyfrowe), gry przeglądarkowe, czy mini-seriale. Uważam tego typu zabiegi (nazwijmy je sobie poczekajkowymi, fabularnymi łącznikami) - za rzecz fajną. Pod warunkiem oczywiście, że nie odciągają one twórców od pracy nad tym co np. taki komiks ma połączyć. Priorytety muszą być. Nikt nie lubi opóźnień. Miejmy więc nadzieję, że nietoperkowe komiksy, które nadlecą – nie będą mieć żadnego negatywnego wpływu na przebieg prac nad samą grą. Pora na dyskaszion i ankieton. Wy, a przystawki. Wasze zdanie, Wasze przykłady, Wasza opinia. Czekam i słucham :)

UAKTUALNIENIE:

Przybliżone daty premier poszczególnych odcinków:

  1. #1 - maj
  2. #2 - maj
  3. #3 - czerwiec
  4. #4 - lipiec
  5. #5 - sierpień
  6. #6 - wrzesień

Jak widzimy, premiery nowego Batmana możemy się spodziewać najwcześniej we wrześniu tego roku. Cena 1 egzemplarza komiksu w wersji elektronicznej: niecały dolar (0,99$=2,85 zł). Skąd zamówić/zaklepać/zakupić? Na razie niewiadomo.

P.S. Jeśli podoba Ci się mój Blog, znalazłeś/-aś w nim coś dla siebie (jakiś stały cykl, konkretny dział, itp.) i posiadasz konto na Facebook'u, "Polub go" po prawej stronie pod moim avatarem. Z góry Ci za to dziękuje. Doceniam i pozdrawiam. ROJO

Szybka rozkmina:

#1 Crysis 2 w 3D. Opinia Jamesa Camerona (rozmawiamy o sprzęcie 3D)

#2 Hand Cannon w Dead Space 2. Jesteś Hardkorem? (rozmawiamy o poziomach trudności)

#3 Move na PC? (rozmawiamy o kontrolerach ruchowych)

#4 Przeskoczyć flagę w Mario (rozmawiamy o jumpingu)

#5 Nowe kostiumy w Mass Effect 2 (rozmawiamy o strojeniu Avatarów)

#6 Komiksy połączą Batmany! (rozmawiamy o fabularnych poczekajkach łączących części gier)

#7 Ostatni odcinek "Mody na sukces" (rozmawiamy o serialach-tasiemcach)

#8 Azjaci oszaleli (rozmawiamy o szczęściu)

ROJO
16 lutego 2011 - 14:10

Co sądzicie o zabiegu opisanym w dzisiejszej Szybkiej rozkminie?

Fajna sprawa. Umila, urozmaica czekanie na daną grę. Potrafi fajnie wypełnić lukę między częściami, co pozwala nie rozstawać się z konkretnym uniwersum. 68,1 %

Zbędna zapchaj dziura. Skupiliby się prędzej na samym daniu głównym, a nie na przystawkach. 14,9 %

Mam całkowicie neutralne podejście. Czekam, bo czekam. Czy coś dostanę w międzyczasie lub nie - loto mi to. 8,5 %

Nie mam zdania. Wszedłem/weszłam z czystej ciekawości. 8,5 %