Helikopterowe szaleństwo w grze Choplifter HD - Hed - 3 czerwca 2011

Helikopterowe szaleństwo w grze Choplifter HD

Ekipa ze studia inXile Entertainment pracuje nad nową wersją klasycznej gry Choplifter, która zadebiutowała w 1982 roku na komputerach Apple II. W Choplifter HD zasiądziemy za sterami helikoptera, aby ratować ludzi, a także walczyć z zombie i innymi przeciwnikami.

W produkcji przejmiemy kontrolę nad kilkoma typami helikopterów i ruszymy na niebezpieczne misje ratunkowe. Na każdym z poziomów będziemy poruszali się w dwóch wymiarach (jak w klasycznych grach 2D), chociaż otoczenia zostaną wykonane w ładnej grafice 3D.

Twórcy szykują wiele zróżnicowanych misji. W jednej z nich przeniesiemy się do pustynnego państwa, aby wziąć udział w wojnie. W przykładowym scenariuszu będziemy niszczyć rurociągi gazowe, chronione przez armię. Poradzimy sobie z nią za pomocą działka oraz rakiet.

Podczas walki nie wystarczy tylko strzelać, bo zasięg karabinu będzie ograniczony. To oznacza, że będziemy musieli odpowiednio obracać maszynę. Ciekawe jest to, że oprócz paska z życiem pojawi się też wskaźnik benzyny. Bez uzupełnienia cennego płynu, daleko nie zalecimy.

Wykonując cel główny misji będziemy mogli przy okazji ratować ludzi – zabezpieczając okolicę i lądując miękko na ziemi. Na pokładzie zmieścimy tylko ograniczoną liczbę pasażerów, więc uratowanie wszystkich może wymagać kilku kursów do bazy.

inXile Entertainment podchodzi do gry z przymrużeniem oka, dzięki czemu zobaczymy w niej kilka zabawnych poziomów. Jeden z nich ma dotyczyć epidemii zombie, która wybuchła w mieście. W zadaniu będziemy przewozić żołnierzy i ratować zagrożonych mieszkańców.

Ciekawostką jest to, że w grze pojawi bohater platformówki Super Meat Boy, a także kilka innych postaci ze znanych produkcji niezależnych.

Choplifter HD trafi na Xbox LIVE pod koniec tego roku. Cena tytułu jest jeszcze nieznana.

Hed
3 czerwca 2011 - 13:12

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz