Saga wiedźmińska do posłuchania w audiobooku - Cayack - 14 października 2011

Saga wiedźmińska do posłuchania w audiobooku

Używacie audiobooków? Jeżeli lubicie wiedźmińską sagę (i chcecie docenić kunszt aktorów), lub też nigdy jej nie poznałiście (a nie przepadacie za czytaniem), to być może będziecie zainteresowani propozycją serwisu audioteka.pl. Odwiedzając tę stronę będziecie mogli nabyć 6 audiobooków, po 3 z wydanych dotąd tomów: Ostatnie życzenie i Miecz Przeznaczenia. Zaplanowanych jest więcej. Czy warto?

Źródło: audioteka.pl

Cena każdego produktu to 9,99 zł, przy czym gdy kupujemy więcej części, cena kolejnych spada o 90 gr. Na ile wystarczy nam taka kolekcja? Okazuje się, że na całkiem długo. Długość trwania poszczególnych części prezentuje się następująco:

Wiedźmin (Tom I - Ostatnie życzenie) - 1h 14min

Ziarno prawdy (Tom I - Ostatnie życzenie) - 1h 40min

Mniejsze zło (Tom I - Ostatnie życzenie) - 2h 2min

Granica możliwości (Tom II - Miecz Przeznaczenia) - 3h 3min

Okruch lodu (Tom II - Miecz Przeznaczenia) - 1h 41min

Wieczny ogień (Tom II - Miecz Przeznaczenia) - 1h 55min

Łącznie 11 godzin i 35 minut. Jak na słuchanie, to kawał czasu, nie? Poza tym, do słuchania zachęcają znane i lubiane głosy. Narratorem jest Krzysztof Gosztyla, a w roli Geralta tym razem Krzysztof Banaszyk (Vernon Roche z Wiedźmina 2). Poza nimi m.in. Tomasz Marzecki, Henryk Talar i Janusz Nowicki.

Myślę, że to idealna sprawa do autobusu czy pociągu (lub na wykładzie, jak kto woli), uprzyjemniająca wolno płynący czas. Nie powinno też być wątpliwości co do wykonania, nazwiska aktorów biorących udział w tym przedsięwzięciu mówią same za siebie. Koledzy z dubscore.pl polecają, a ja im wierzę :) Zresztą, możecie sprawdzić sami, bo jest możliwość przesłuchania fragmentów przy każdej części. Ja tak uczyniłem i faktycznie, brzmi to dobrze (poza głosami aktorów słychać także dźwięki otoczenia - np. tętent kopyt i rżenie konia). Inna kwestia, czy warto wydawać za jednym zamachem kilkadziesiąt złotych? To już każdy oceni we własnym zakresie. Jako, że ze mnie żaden użytkownik audiobooków, to w najbliższym czasie nie skorzystam. W przyszłości - bardzo być może.


Cayack
14 października 2011 - 23:44
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
15.10.2011 07:09
SpecShadow
SpecShadow
87
Silence of the LAMs

Audiobook jest możliwy do zdobycia do końca miesiąca na [ link zabroniony przez regulamin forum ] . Jest dodawany do każdego zamówienia, nie licząc preorderów.

15.10.2011 09:24
tommik85
odpowiedz
tommik85
28
The End of the Line

To teraz można tu robić sklepom darmową reklamę? ;]

15.10.2011 09:37
Cayack
😉
odpowiedz
Cayack
57
Gospodarz Przystani

Zaraz tam reklamę :) Nie o sklep się rozchodzi, tylko o sagę wiedźmińską w doborowej obsadzie. Być może ktoś z naszych czytelników czekał na coś podobnego. A przecież nie mógłbym napisać "wiecie, jest coś takiego, ale znaleźć musicie sobie sami". :)

15.10.2011 10:06
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Ja nie wiem jak człowiek, którzy wykazuje się przynajmniej przeciętną inteligencją mógłby słuchać audiobooka.

Książki to mi czytała mamusia jak miałem 3 latka.. Ale w sumie, lud dziecinnieje , więc...

15.10.2011 11:14
tommik85
odpowiedz
tommik85
28
The End of the Line

keveek: a o niewidomych pomyślałeś?

A już pomijając to, mój kumpel słucha audiobooków np. kosząc trawę - załatwia dwie rzeczy naraz.

15.10.2011 11:44
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

więc klientela audiobooków to niewidomi i koszący trawę. Wielce interesujące. Zważywszy na to, że strona na której można kupić tego audiobooka w ogóle nie jest przyjazna niewidomym. Domyślam się, że na pudełku też nie ma oznaczeń brailem dla kupujących.

15.10.2011 13:46
Cayack
odpowiedz
Cayack
57
Gospodarz Przystani

więc klientela audiobooków to niewidomi i koszący trawę. Wielce interesujące.

I kierowcy. I wielu innych. Filmów też nie oglądasz, bo przecież "można przeczytać książkę"? Nie. Taki audiobook to z grubsza to samo co słuchowisko radiowe. Z tym, że możesz go słuchać kiedy Ci się podoba. Nie widzę przeszkód, by korzystać ze wszystkich tych dobrodziejstw. Sam nie używam audiobooków, ale nie wiem jak można posądzać o brak "przynajmniej przeciętnej inteligencji" ich użytkowników. Ale skoro tak, to tym bardziej można o to posądzać ludzi wiecznie szukających dziury w całym.

15.10.2011 16:35
Bart2233
odpowiedz
Bart2233
132
Peaceblaster

Polecam również audiobook Narrenturm :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze