Horn of the Abyss – nowy mod do Heroes III już jest! - Czarny - 12 lutego 2012

Horn of the Abyss – nowy mod do Heroes III już jest!

Po długich latach oczekiwania, rosyjscy moderzy w końcu udostępnili wersję 1.0 swego dodatku do Heroes of Might and Magic III. Modyfikacja dodaje jedno, całkowicie nowe miasto (w klimacie Piratów z Karaibów!) wprowadza też sporo usprawnień do zwykłej wersji gry (Shadow of Death). Nie będę budował napięcia ani stawiał na suspens – od razu napiszę, że mod jest naprawdę świetny.

Nowe miasto zostało stworzone całkowicie od podstaw – nie jest to jedna z popularnych „pożyczek” z innych gier, lecz całkowicie unikalna, oryginalna frakcja. Wygląd zamku, który możecie obejrzeć powyżej, jest naprawdę zachwycający – w najmniejszym stopniu nie odbiega od stylu oryginalnych widokówek. Również wszystkie jednostki zostały zaprojektowane naprawdę ładnie, nie można się też przyczepić do ich animacji czy udźwiękowienia – szczególnie miły dla ucha jest motyw rozbrzmiewający w mieście. Pełny profesjonalizm.

W oczy rzuca się spore dopracowanie dodatku. W czasie swoich przygód tylko raz zostałem wyrzucony do Windowsa, nie zauważyłem natomiast żadnych poważniejszych bugów (typowych chociażby dla In the Wake of Gods). Cieszą sylwetki nowych bohaterów i ich portrety, ładniejsze ikonki i animacje oraz wiele mniejszych smaczków (pojawiło się na przykład kilka typów okrętów). Trzeba też przyznać, że po HotA naprawdę widać, że był wielokrotnie testowany – jednostki są dość zrównoważone, rozbudowa miasta również przebiega płynnie i bez problemów (koszta są odpowiednio dostosowane do jakości). Warto zauważyć, że wprowadzono też kilka mniejszych zmian w oryginalnym Shadow of Death – zmieniono bowiem wygląd niektórych jednostek (np. pikinierów) i lepiej zbalansowano ich statystyki.

Pirat trzeciego poziomu ma nie jedno, a dwa rozwinięcia.

Czy Horn of the Abyss ma jakieś wady? W zasadzie tylko jedną – rosyjską wersję językową. Wszystkie jednostki, bohaterowie i budynki zostały opisane przy użyciu cyrylicy, co wielu graczy może na początku zrazić. Nie należy się jednak zbytnio martwić, bowiem już trwają prace nad angielskim tłumaczeniem. Polskiej wersji z pewnością też się doczekamy – ludzie z Kwasowej Groty mają w tym doświadczenie.

Zwróćcie uwagę na armatkę.

Cóż mogę więcej napisać? Zainstalujcie oryginalnego Heroesa i ściągnijcie Horn of the Abyss. Jest to pozycja absolutnie obowiązkowa dla wszystkich fanów „hirołsów”. Co ważne, ci sami moderzy pracują już nad kolejnymi wersjami moda, w których wprowadzą dwa nowe zamki – inkwizytorski i wikiński. Jest na co czekać!

Modyfikację pobierzecie stąd (strona jest po rosyjsku - podaję wersję z Google Translate).

Czarny
12 lutego 2012 - 13:17
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.02.2012 14:08
CRANK127
18
Legionista

Heroes III wiecznie żywy!!! Najlepsza gra ever.

12.02.2012 14:10
odpowiedz
Karule
21
Generał
Image

Ale jesteś szybki, mod miał premierę 1 stycznia...

Polecam każdemu - kapitalna, profesjonalna robota. Polecam tą stronkę - http://www.tawerna.biz/ , jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej informacji.

EDIT: weneckie sidła--> Jest osobna ikonka, osobne menu gry --->

12.02.2012 14:13
odpowiedz
zanonimizowany807046
4
Generał

Poczekam na angielską wersję.

A jak zainstaluję tego moda to go się uruchamia oddzielnie czy na stałe integruje się ze zwykłą wersją gry?

12.02.2012 14:19
MiszczCzarny
odpowiedz
MiszczCzarny
36
Pretorianin

@Karule

Tak, ale nikt o tym w Polsce nie pisał - nawet Kwasowa Grota. :)

@weneckie sidła

Jest osobny skrót, nic się nie nadpisuje.

12.02.2012 14:23
odpowiedz
Karule
21
Generał

MiszczCzarny--> Co Ty gadasz? :D Wszyscy o tym pisali, Kwasowa Grota nawet w dniu premiery. I na niej i na tawernie są gotowe już wszystkie opisy jednostek, budynków i gry ogólnie.

12.02.2012 15:06
MiszczCzarny
odpowiedz
MiszczCzarny
36
Pretorianin

O, no proszę. Jakoś musiało mi to umknąć - nie zauważyłem o tym newsa. Ale faktycznie, jest podstrona, dzięki :).

12.02.2012 15:17
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Przykład gry, która mimo że moddingu nie wspierała i ciężko ją w ogóle modyfikować, to modderom i tak udało się co nieco wycisnąć. Można sobie wyobrazić co by z tej gry zrobili, gdyby New World Computing wydało jakieś konkretne narzędzia.

12.02.2012 15:35
inquis1t0r
odpowiedz
inquis1t0r
28
Pretorianin

"w których wprowadzą dwa nowe zamki – inkwizytorski"
:>:>:>

12.02.2012 15:45
😐
odpowiedz
zanonimizowany5018
15
Legend

Mógłby się ktoś zlitować i wydać te wszystkie dodatki do HoMM na jakiejś płytce...

12.02.2012 15:57
maciek16180
odpowiedz
maciek16180
54
Konsul

Kurczę, fajnie, że to wyszło, ale nie mogę powiedzieć, żebym nie był zawiedziony. Czekałem na tego moda chyba ze 3 lata, jak nie dłużej, i jarałem się tymi trzema nowymi zamkami i masą różnych opcji, które miał wprowadzić. Fakt, myślałem, że już dawno dali sobie z tym spokój, ale jeden zamek po rosyjsku i kilka nowych grafik to nie jest rzecz, dla której człowiek pozbywa się WoGa (niekompatybilnego jeszcze z HotA). Może zagram kilka mapek na hotseacie, ale generalnie z ogrywaniem moda poczekam do wyjścia jego finalnej wersji (3 zamki, pełna kampania + WoG).

12.02.2012 16:04
Mutant z Krainy OZ
odpowiedz
Mutant z Krainy OZ
211
Farben

Poczekam na wersję angielską, albo i polską, i na poprawienie błędów. Teraz niestety nie działa generator map losowych, a nie chce mi się grać na mapach, które znam na pamięć.
Wykonali tytaniczną pracę, dodanie nowego zamku i jednostek, a nie tylko podmienienie istniejącego i zamiana modeli stworów to zadanie w H3 niemal niemożliwe do wykonania. Czapki z głów.

13.02.2012 01:55
gnoll
odpowiedz
gnoll
143
Simple Man

Grałem - na szczęście tylko "nowe" nazwy np. jednostek czy unikalnych budynków są po rosyjsku, całą reszta czyli np. czary, budynki pokroju Zamku czy Ratusza, jednostki z podstawowej wersji Herosa są już po Angielsku (korzystam z wersji z GOG'a). Więc jest OK :)

19.02.2012 15:06
odpowiedz
Entreri
130
Konsul

Jest już może pełna angielska, albo polska wersja?

24.02.2012 17:46
MiszczCzarny
odpowiedz
MiszczCzarny
36
Pretorianin

Na razie nie, ale będzie w ciągu najbliższych miesięcy.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze