Horn of the Abyss – nowy mod do Heroes III już jest! - Czarny - 12 lutego 2012

Horn of the Abyss – nowy mod do Heroes III już jest!

Po długich latach oczekiwania, rosyjscy moderzy w końcu udostępnili wersję 1.0 swego dodatku do Heroes of Might and Magic III. Modyfikacja dodaje jedno, całkowicie nowe miasto (w klimacie Piratów z Karaibów!) wprowadza też sporo usprawnień do zwykłej wersji gry (Shadow of Death). Nie będę budował napięcia ani stawiał na suspens – od razu napiszę, że mod jest naprawdę świetny.

Nowe miasto zostało stworzone całkowicie od podstaw – nie jest to jedna z popularnych „pożyczek” z innych gier, lecz całkowicie unikalna, oryginalna frakcja. Wygląd zamku, który możecie obejrzeć powyżej, jest naprawdę zachwycający – w najmniejszym stopniu nie odbiega od stylu oryginalnych widokówek. Również wszystkie jednostki zostały zaprojektowane naprawdę ładnie, nie można się też przyczepić do ich animacji czy udźwiękowienia – szczególnie miły dla ucha jest motyw rozbrzmiewający w mieście. Pełny profesjonalizm.

W oczy rzuca się spore dopracowanie dodatku. W czasie swoich przygód tylko raz zostałem wyrzucony do Windowsa, nie zauważyłem natomiast żadnych poważniejszych bugów (typowych chociażby dla In the Wake of Gods). Cieszą sylwetki nowych bohaterów i ich portrety, ładniejsze ikonki i animacje oraz wiele mniejszych smaczków (pojawiło się na przykład kilka typów okrętów). Trzeba też przyznać, że po HotA naprawdę widać, że był wielokrotnie testowany – jednostki są dość zrównoważone, rozbudowa miasta również przebiega płynnie i bez problemów (koszta są odpowiednio dostosowane do jakości). Warto zauważyć, że wprowadzono też kilka mniejszych zmian w oryginalnym Shadow of Death – zmieniono bowiem wygląd niektórych jednostek (np. pikinierów) i lepiej zbalansowano ich statystyki.

Pirat trzeciego poziomu ma nie jedno, a dwa rozwinięcia.

Czy Horn of the Abyss ma jakieś wady? W zasadzie tylko jedną – rosyjską wersję językową. Wszystkie jednostki, bohaterowie i budynki zostały opisane przy użyciu cyrylicy, co wielu graczy może na początku zrazić. Nie należy się jednak zbytnio martwić, bowiem już trwają prace nad angielskim tłumaczeniem. Polskiej wersji z pewnością też się doczekamy – ludzie z Kwasowej Groty mają w tym doświadczenie.

Zwróćcie uwagę na armatkę.

Cóż mogę więcej napisać? Zainstalujcie oryginalnego Heroesa i ściągnijcie Horn of the Abyss. Jest to pozycja absolutnie obowiązkowa dla wszystkich fanów „hirołsów”. Co ważne, ci sami moderzy pracują już nad kolejnymi wersjami moda, w których wprowadzą dwa nowe zamki – inkwizytorski i wikiński. Jest na co czekać!

Modyfikację pobierzecie stąd (strona jest po rosyjsku - podaję wersję z Google Translate).

Czarny
12 lutego 2012 - 13:17