Mojang znowu robi grę w ramach akcji charytatywnej - Marcus - 19 lutego 2013

Mojang znowu robi grę w ramach akcji charytatywnej

W lutym zeszłego roku pisałem o ciekawej inicjatywie studia Mojang. Programiści, w ramach jednej z odsłon Humble Indie Bundle w ciągu 60 godzin mieli zrobić strategię z elementami strzelanki, umiejscowioną w starożytnym, steampunkowym Egipcie. Tym razem ekipa Notcha również postanowiła wspomóc kilka organizacji charytatywnych. Przy okazji każdy będzie mógł się przekonać, jak wygląda proces tworzenia gier "od A do Z".

Informacja pświęcona temu wydarzeniu pojawiła się dzisiaj na stronie dewelopera. Oto treść wiadomości:

Niespodzianka! Mojam rozpoczyna się jutro! Startujemy o 18:00 (polskiego czasu). Mojang zostanie podzielony na zespoły, a każda z drużyn będzie robić grę, którą wymyślicie wy. Zakończyć musimy przed północą w niedzielę, dostaniecie wtedy stworzone przez nas (wspaniałe) tytuły.  

Jesteśmy dumni z tego, że w projekt udało nam się zaangażować także sześciu innych deweloperów, którzy zgodzili się poświęcić swój czas i energię na wzięcie w nim udziału. Oni również będą robić gry, a ich dzieła trafią do finalnego pakietu. Ekscytujące, co?

Co to oznacza w praktyce?

  • Będziesz mógł obejrzeć ekskluzywną transmisję na żywo z akcji Mojam, zawierającą wgląd w tworzenie gier od kulis. Dodatkowo ekipy będą wykonywały zabawne zadania, które wymyśliła Lydia.
  • Masz szansę na przekazanie pieniędzy na rzecz dwóch organizacji bliskich sercu Mojang: Block by Block oraz EFF.
  • Każdy, kto wspomoże akcję, otrzyma zrobione przez nas gry, wliczając późniejsze aktualizacje.
  • Autor darowizny przekraczającej średnią wszystkich wpłat weźmie udział w specjalnej loterii.  
  • To ty decydujesz, jaką tematyką mają być inspirowane nasze gry. By tego dokonać, wystarczy wybrać dwie pozycje z listy, którą znajdziesz w TYM miejscu. Jutro wylosujemy kilka propozycji i będziemy się na nich opierać podczas pracy.

Sam z pewnością zainteresuję się transmisją, ponieważ lubię oglądać takie eventy. Na pochwałę zasługuje fakt, iż całość jest poświęcona szczytnemu celowi, a do akcji zaangażowały się osobistości znane w świecie elektronicznej rozrywki. To z pewnością zapewni Mojam odpowiedni rozgłos i być może pomysłodawcom uda się pobić zeszłoroczne osiągnięcie w kwestii ilości sprzedanych zestawów.

P.S. w ankiecie wybrałem podpunkty "dinozaur" oraz "epoka kamienia łupanego". Jakie są wasze typy?

Marcus
19 lutego 2013 - 20:19