Obstawiamy wyniki Intel Extreme Masters World Championship! - sathorn - 6 marca 2013

Obstawiamy wyniki Intel Extreme Masters World Championship!

Wielkie finały siódmego sezonu Intel Extreme Masters trwają już od wczoraj. Miłośników e-sportu nie muszę zachęcać do śledzenia tego wydarzenia - jest to przecież jedna z największych imprez w roku, do której prowadzi długa droga, poprzez kolejne "przystanki". W tym roku jeden z nich odbył się w Polsce, co zapewne w dużym stopniu wpłynęło na postrzeganie wirtualnych zmagań w naszym kraju.

Ten wpis jednak nie będzie dla osób, które e-sport dopiero liżą, przykro mi. Zapraszam wszystkich znawców, mniejszych i większych, żeby wspólnie zastanowić się "Kto wygra Intel Extreme Masters World Championship?". I oczywiście podać swoje typy.

Zapraszam do wróżenia z fusów!

W Starcrafcie II obstawiałbym, że na pierwszym miejscu znajdzie się któryś z Koreańczyków, którzy są mało znani poza swoim krajem. Wykluczam w związku z tym PartinGa, viOLeta i MVP. Obstawiałbym np. YongHwam, Goldena albo Dreama. No, ten ostatni akurat nieźle poradził sobie w Katowicach, więc taki znowu nieznany nie jest.

Drugie miejsce to któryś z Foreignerów (nie-Koreańczyków), którzy trenowali w Korei. Osobiście mam nadzieję, że będzie to Grzegorz "MaNa" Komincz. Całkiem możliwymi kandydatami są również Stephano czy Grubby.

Na trzecim miejscu obstawiam Nerchio i tylko jego. Król Artur, FTW!

Okej, żeby była jasność, to moje typy:

  • 1. YongHwa
  • 2. MaNa
  • 3. Nerchio

Okej, wiem że to podium marzeń, ale w kwestiach e-sportu jestem niepoprawnym optymistą.

Odnośnie League of Legends nie potrafię jednak być ślepo zapatrzony w Polaków. Nasze dwie drużyny - MeetYourMakers i Anexis eSports nie brylują, a grupę mają bardzo silną (zresztą, teraz nie ma słabych grup).

Dominacja Koreańczyków jest bardziej niż niepewna. Ponadto europejskie zespoły wciąż trenują, walcząc ze sobą w ramach LCS. Dlatego obstawiam finał Gambit Gaming vs Fnatic. Wcześniej obstawiałbym Evil Geniuses, ale ostatnie dwa tygodnie radzą sobie bardzo słabo. Trzecie miejsce na podium to pewnie CJ Entus Frost (o ile dobrze kojarzę, to ex-Azubu Frost).

Podium:

  • Gambit Gaming
  • Fnatic
  • CJ Entus Frost

Okej, to jakie są Wasze typy i dlaczego?


Jeżeli podoba Ci się mój materiał to będę Ci wdzięczny, jeżeli polubisz mój fanpage na Facebooku, może nawet zasubskrybujesz mój prywatny profil, albo zafolołujesz mnie na Twitterze. Wrzucam tam sporo rzeczy, które nie pojawiają się na Gameplay'u. Reaktywowałem też niedawno swojego prywatnego bloga.

sathorn
6 marca 2013 - 12:57