GRY FILMY KSIĄŻKI - Nasze ulubione uniwersa - RazielGP - 7 marca 2013

GRY, FILMY, KSIĄŻKI - Nasze ulubione uniwersa

Każdy z nas lubi pewne uniwersa, objawiające się w różnych dziedzinach... gier, filmów, książek. Zastanówmy się nad tymi, według nas najlepszymi i wspólnie porozmawiajmy na ten temat. Wymieńmy się osobistymi spostrzeżeniami i zachęćmy pozostałych do zaznajomienia się z polecanymi przez nas światami.

Legacy of Kain - Nastąpił 2001 rok i wtedy też moi kuzyni zakupili Playstation One. W ciągu paru następnych tygodni stali się posiadaczami między innymi pierwszego Soul Reavera. Z początku gra mi się nie podobała. Urzekła mnie dopiero 2 lata później, gdy na swoim nowym pececie odpaliłem komputerową wersję wyżej wymienionej gry. Z biegiem lat powiększałem swoją kolekcję i zdecydowałem się na przejście wszystkich odsłon w odpowiedniej, względem chronologii wydarzeń kolejności. Wniknąłem w ten sposób w środek mrocznego i kryjącego niezliczoną ilość tajemnic Nosgoth. Podziwiałem jak różnorodny świat zmienia się z biegiem czasu. Pozwoliło mi w tym umiejscowienie akcji każdej części jak i zagmatwana, fascynująca fabuła. Bohaterowie wyróżniali się na tle innych tym, że nie dało się ich przypisać do określonej kategorii. Poza tym cyniczny i arogancki Kain charakteryzował się niezwykłą zaciętością i uporem godnym podziwu, podobnie jak zdecydowanie spokojniejszy w usposobieniu, ale za to bardziej tajemniczy Raziel.

Terminator - Ciężko jest mi określić, kiedy pierwszy raz ujrzałem ten film. Z całą pewnością były to urywki, a ja miałem wtedy zaledwie parę lat i z tego, co się orientuję była to druga część. Po wielu nieprzespanych nocach i minionych przy tym latach, spróbowałem obejrzeć wszystkie dotychczasowe filmy. Oczywiście nadal bojąc się elektronicznego zabójcy. Z wiekiem lęk przerodził się w fascynację. Doceniłem kunszt Jamesa Camerona oraz jego wizję postapokaliptystycznej przyszłości; wojny pomiędzy ludźmi, a maszynami. Do dziś odczuwam dreszczyk emocji podczas seansu z T-800 w roli głównej. Motyw z wehikułem czasu również okazał się strzałem w dziesiątkę. Szkoda tylko, że inni reżyserzy zmarnowali potencjał tej marki, ale na to nie da się nic poradzić.

Wiedźmin - Z Geraltem pierwszy raz spotkałem się przy okazji puszczonego przeszło 10 lat temu serialu. Ten jednak nie wzbudził we mnie większych emocji. Zrobiła to dopiero gra, w którą zacząłem zagrywać się mniej więcej 2 lata temu. Zachęcony interesująco przedstawionym światem, zdecydowałem sięgnąć po książki. Nie zawiodłem się. Zostałem wchłonięty w wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum. Z jednej strony otaczani jesteśmy z licznymi elementami fantasy, poczas gdy z drugiej z zimną i cuchnącą rzeczywistością. Dodając do tego nutkę sarkazmu oraz intrygująco zaprojektowane postaci, otrzymujemy zapierające dech w piersiach losy, wizję przyświecającą nam główny motyw całej sagi. Poza tym z całym sercem zżyłem się z głównym bohaterem powieści, Geraltem z Rivii. Inteligentny, małomówny, sarkastyczny i dobrze władający mieczem.


Powyżej omówiłem moje ulubione uniwersa, licząc że sami podzielicie się swoimi, polecając w ten sposób swoich faworytów.

Polub, zaćwierkaj lub wykop Raziela oraz jego wpisy, jeśli przypadły ci do gustu. Z góry dziękuję za klik.

RazielGP
7 marca 2013 - 18:14
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
07.03.2013 21:21
Rasgul
Rasgul
40
Pretorianin

Jeśli chodzi o moje ulubione uniwersa to tak:
Gry - Devil May Cry, Stalker, BioShock to jak na razie, bo ulubionych uniwersów mam wiele, ale podałem tylko te 3, co mi szybko do głowy przyszły
Filmy - głównie Star Wars i to raczej tyle
Książki - tego praktycznie nie czytam, ale niech będzie Władca Pierścieni i wszystko, co Tolkien stworzył

08.03.2013 02:21
Zingus123
odpowiedz
Zingus123
24
Antyterrorysta

Drogi Razielu nie zapominaj też, kto Ci owego Wiedźmina polecił ;> Oczywiście z wzajemnością gdyż to dzięki tobie poznałem legacy of kain i nie powiem uniwersum i historia bardzo przypadły mi go gustu, jednakże czeka mnie jeszcze Defiance do ukończenia, cóż gdyby nie irytująca kamera... No i może problemem było też to, że za szybko zacząłem po soul reaverze 2, no ale co ma wisieć nie utonie, co do uniwersów to ja jak najbardziej Polecam Aliena czy Predatora, to są moje ukochane uniwersa, jedyne co mnie boli, to że Aliens colonial marines które miało ogromny potencjał zostało tak beznadziejnie spaprane.

08.03.2013 12:33
raziel88ck
😊
odpowiedz
raziel88ck
153
Reaver is the Key!

Zingus123 - Nie zapominam. Zawsze o tym wspominałem, ale teraz chciałem skupić się na czymś innym, aby wpis był bardziej treściwy.

A Obcego też lubię. Predatora już zdecydowanie mniej.

09.03.2013 11:01
Zingus123
odpowiedz
Zingus123
24
Antyterrorysta

Dla mnie predator > obcy ale nie ma się co aż tak wywodzić szanuje twój gust, ja na przykład zdecydowanie mniej lubie terminatora, aczkolwiek wiesz, że za nim przepadam

10.03.2013 23:06
jarooli
odpowiedz
jarooli
102
Would you kindly?

Tak jak Rasgul - Bioshock i Star Wars