Głosowanie LCS All-Star dobiegło końca! - Rasgul - 17 kwietnia 2013

Głosowanie LCS All-Star dobiegło końca!

Riot Games przy okazji League Championship Series wpadł na genialny pomysł – stworzenie drużyn, w których skład wchodzą najlepsi gracze danych kontynentów globu ziemskiego. Europa, Ameryka Północna, Korea, Chiny i Azja Południowo-Wschodnia w starciu? Brzmi interesująco! Żeby było sprawiedliwie, postanowiono oddać możliwość głosowania społeczności League of Legends. Niestety dotyczyło ono tylko Europy i Ameryki (Azja rządzi się nieco innymi prawami) i trwało do wczoraj, czyli do 15 kwietnia 2013 roku. Zatem kto będzie reprezentował Stary i Nowy Kontynent?

Europejski skład

Top Lane - Paul "sOAZ" Boyer (Fnatic)
Jungle – Danil "Diamondprox" Reshetnikov (Gambit BenQ)
Mid Lane - Alexsei "Alex Ich" Ichetovkin (Gambit BenQ) 
AD Carry - Peter "Yellowpete" Wüppen (EG Raidcall)

Support – Edward "EDward" Abgaryan (Gambit BenQ)


Niestety skład europejski ogromnie frustruje mnie sam widok. Nie jestem fanem Gambit Gaming i fakt, że prawie wszyscy w tej drużynie to znający się od dawna Rosjanie, stawia Francuza – sOAZa w dość dziwnej sytuacji. Zapewne podczas meczów komunikacja może być zaburzona, a ten solo topowy gracz może rzuć się jakby grał samemu. Cały team może go praktycznie olać. A może jednak uda mu się przeniknąć do głębi rosyjskich umysłów i całkowicie zrozumieć ich strategię, a później wykorzystać to w trakcie spotkań przeciw nim? 

Co do drużyny mogę powiedzieć tylko jedno – chłopaki wyglądają naprawdę solidnie. Osobiście na mida wstawiłbym Froggena, a na topa Wickda i to nie ze względu na to, iż jestem ich fanem, ale na wysokie umiejętności, jakie z sobą prezentują. Obaj mają specyficzny styl, ale zwykle dominują swoje linie bez większych problemów. Prawdziwą wisienką może się jednak okazać Diamondprox, czyli jeden z najlepszych junglerów na świecie. Jego ganki zdecydowanie przeważą szalę walk. Alex_Ich to rosyjska maszyna do niszczenia i wszyscy boją się go, tak samo jak Froggena. Nie wspomnę o genialnym suporcie Edwardzie… oby tylko nie kradł fragów swojemu AD Carry.


Amerykański skład

Top Lane - Marcus "Dyrus" Hill (TSM Snapdragon)
Jungle - Brandon "Saintvicious" DiMarco (Curse)
Mid Lane -William "Scarra" Li (Team Dignitas)
AD Carry - Peter "Doublelift" Peng (Counter Logic Gaming)
Support - Alex "Xpecial" Chu (TSM Snapdragon)


Moim zdaniem skład amerykański wygląda jeszcze lepiej, niż przeciwnicy z Europy. Jeśli chodzi o scenę League of Legends tej części globu, to mamy do czynienia z samymi gwiazdami. Jeżeli tylko będą dobrze współpracować, to mogą być naprawdę trudnym oponentem do pokonania. Oczekuję od nich ciekawych zagrań, z których zresztą większość z nich słynie.

Moje uwagi? Osobiście na topa wstawiłbym Voyboy’a, który zdecydowanie ma większy zasób umiejętności, a jego zagrania często wygrywają mecze. Nie mówię, że Dyrus sprawdzi się źle, w szczególności z tak dobrymi gankami, jakie będzie mu zapewniał Saintvicious. Potulny grubasek, czyli Scarra na midzie również powinien wyglądać dobrze, choć wątpię, żeby stawił czoła Rosjaninowi_Ich. Akurat amerykańscy i europejscy gracze na tych liniach sporo od siebie odstają, przynajmniej w moim skromnym zdaniu. Najbardziej interesuje mnie jednak duet Doublelift – Xpecial. Oboje mogą być wrzodem na tyłku dla Rusków i małego Francuzika. Być może to właśnie oni postawią Amerykę na nogach?

Trzeba przyznać, że mecze All-Star LCS będą niezwykle widowiskowe. Pytaniem jest jak ludziom, którzy zwykle grają przeciwko sobie, uda się w tak krótkim czasie opanować komunikację pomiędzy sobą. Owszem, oni wszyscy się znają, ale nie mieli zbyt często okazji do wspólnego grania. Widzieć ich razem będzie ogromną przyjemnością.

Kto wygra pojedynek Ameryka vs Europa? Bardzo ciężko to określić. Osobiście kibicuję swojemu kontynentowi, choć nie ukrywam, iż Hamburgerożercy nie będą łatwym orzechem do zgryzienia. Obie drużyny wyglądają porządnie. Gorzej jednak będzie zmierzyć się z prawdziwymi gwiazdami Azji. Tamtejsi gracze to nie ludzie, tylko maszyny do wygrywania. A jakie są Wasze typy i opinie, co do All-Star i składów? Piszcie w komentarzach!


[AKTUALIZACJA!] Turniej LCS All-Star odbędzie się w Szanghaju, pomiędzy 24, a 26 maja! 

Zapraszam do odwiedzania oraz lajkowania mojego fanpage na facebooku, jeżeli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się u Rasgula, albo po prostu macie czas na czytanie różnych przemyśleń, czy innych głupot.

Rasgul
17 kwietnia 2013 - 21:22