Trudne sprawy - Floyd - 23 kwietnia 2013

Trudne sprawy

Scena 1. On - właściciel dużego przed­siębiorstwa. Ona - nowoczesna pani domu. Małżeństwo po czterdziestce z dwójką dzieci w tle. On - koszula w kratę, duży brzuch, wąs i okulary. Pobudka o świcie, czarna kawa i kolacja późnym wieczorem. Ona - długie blond włosy, drogie perłumy, markowe ubrania. Do tego obowiązkowo siłownia i fitness, a popo­łudniu lunch z koleżankami i pokaz mody.

Od roku żyją w separacji. On znalazł sobie inną. Wyprowadził się, choć nadal utrzymuje całą ro­dzinę. Ona, skrzywdzona i samotna, zaciekle wal­czy o utrzymanie swojej pozycji w towarzystwie. Już nic jest tak łatwo, jak gdy stała u boku biznes­mena. Jego firma jest w trudnej sytuacji. On prze­staje spełniać jej wszystkie zachcianki. Musi sprze­dać dom. Ona nie może się z tym pogodzić. Żyje w innym świecie. Takim, do którego wstęp mają tylko kobiety z wyższych sfer. W końcu przycho­dzi komornik, biorą rozwód. Ona dostaje nakaz eksmisji. Cięcie!

Scena 2. Codziennie przed 14:00 Janusz stara się być już w domu. Wszystko załatwione, moż­na wygodnie usiąść przed telewizorem. Zaczyna od Trudnych Spraw. Potem są Wydarzenia i Interwencja. Janusz lubi oglądać życie innych. To ta­kie proste. Oczywiste. Jego żona właśnie kończy przygotowywać kolację. On zje w towarzystwie Detektywa Malanowskiego. Ona przysiądzie się na
kanapie. Początkowo niechętnie. Już nawet nie li­czy na jego uwagę. Kurtuazyjnie uśmiechnie się w reakcji na jego szyderczy śmiech podczas "Dla­czego Ja?" Potem położą się spać. Niby razem, a jed­nak osobno. Cięcie!

Scena 3. Dopijam ostatni łyk kawy. Siedzę sku­lony w kącie kawiarni i ukradkiem zza ekranu lap­topa obserwuję ludzi. Właśnie kończę pisać ten fe­lieton. Śmieję się z grupki dzieciaków siedzących we czwórkę nad jednym piwem. Gościu pod ścia­ną nerwowo zerka na zegarek sącząc sok jabłko­wy. Chyba znowu go wystawiła. Śmieję się z czło­wieka zaglądającego przez szybę. Już chciał wejść do środka, ale coś go odwiodło z powrotem. Na­gle delikatna muzyka gwałtownie się zatrzymuje. Rozlega się ich gromki śmiech. Twarze wszystkich zwrócone są w moja stronę. Cięcie!

Scena 4. Podobno, gdzieś daleko, jakieś 50 ty­sięcy kilometrów nad naszymi głowami mieści się całkiem przyzwoity hotel. Gości przy drzwiach wita biało odziany kamerdyner. Pokoje są bardzo przytulne. Prowadzą do nich długie, jasne kory­tarze. Gdzieś na dwudziestym szóstym, a może dwudziestym siódmym piętrze, jest jeden pokój, w którym mieszka szef hotelu. Widok z okien tego pokoju jest niesamowity. Obejmuje całą ziemię. Ale na daremno możesz pukać do drzwi. Tylko jak przystawisz ucho - usłyszysz głęboki, basowy śmiech. Cięcie!

Floyd
23 kwietnia 2013 - 21:12
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
23.04.2013 22:24
Amazing_Maurice
Amazing_Maurice
95
Pretorianin

Zaraz... czy to jest gamameplay.pl? gejm? plej? Różne tu były rzeczy, często odchodziły od tematyki okołoelektronicznej, ale teraz to chyba poszło za daleko. Ja wiem, mamyy tu razielową piwotekę, ale przynajmniej pojawiło się z jakiegoś jasnego powodu. A tutaj ni z gruszki ni z pietruszki, bez żadnego słowa wstępu i celu wpada tekst "o życiu" jakich wiele. To nic, że czyta się go w miarę dobrze (pomijając tematykę), znacznie lepiej, niż opowiadania z początków Twojej gejmplejowej kariery.
Nie wiem.. jakoś tak zdecydowanie nie pasuję mi tutaj to

23.04.2013 22:35
😁
odpowiedz
trudnezycie
0
Generał

Gameplay z życia.

23.04.2013 22:39
Predi2222
😁
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

GOL się rozwija ,już gp z gier nie wystarczają XD

23.04.2013 22:48
tmk13
👍
odpowiedz
tmk13
219
Generał

Lepsze to niż setny wpis pt."oldschool," "powrót do klasyki", "wspomnienia z dzieciństwa," "kiedyś były takie gry," i inne tego rodzaju wpisy, gdzie dwudziestoparoletnie dziadki próbują legitymizować swój autorytet jako doświadczonych wyjadaczy, co się znajo na graniu bo grajo dawno

23.04.2013 23:10
odpowiedz
Malaga
96
ma laga

kończ waść wstydu oszczędź...

pisanie dla samego pisania to fajna rzecz jeśli się tego nie publikuje, bo wtedy wychodzi jeden z najgłupszych tekstów na gameplayu. Kolejna osoba, której wpisy będę omijał szerokim łukiem.

Dobrze że jest jeszcze kilku na gameplayu, którzy trzymają poziom.

23.04.2013 23:20
SpecShadow
odpowiedz
SpecShadow
86
Silence of the LAMs

Kilku trzyma poziom, druga połowa tych dobrych się poddała.

23.04.2013 23:24
Seraf.
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

Kilku trzyma poziom. Pozostałych kilkunastu to słabizna, na czele z Floydem, który stacza się z tekstu na tekst. Niestety.

23.04.2013 23:38
odpowiedz
causal/hardcore
41
Pretorianin

A Raziel już od dawna pije wody gruntowe na surowo.

23.04.2013 23:45
raziel88ck
😱
odpowiedz
raziel88ck
157
Reaver is the Key!

Jaki Raziel? Jaki Raziel? Czepta się bloga, w którym 90% wpisów to newsy.

24.04.2013 00:48
odpowiedz
evilmg
33
Centurion

Muszę przyznać, że zastanawia mnie parę spraw.

1. Których blogerów zaliczacie do tych ostatnich sprawiedliwych na gp? Kto się poddał?
2. Czemu pod wpisami podobno słabych autorów jest zawsze milion komentarzy z których 1/3 to narzekanie? Czego narzekający szukają pod KAŻDYM tekstem danego autora skoro jego twórczość im się nie podoba?

Dziękuję za uwagę,
dobranoc.

24.04.2013 00:52
odpowiedz
Malaga
96
ma laga

evilmg

komentarze są po to, żeby uświadomić autorowi, że produkuje kupę i żeby albo sobie darował albo przemyślał co robi źle i ewentualnie nad tym popracował

24.04.2013 01:02
Goozys[DEA]
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

evilmg
1. Których blogerów zaliczacie do tych ostatnich sprawiedliwych na gp? Kto się poddał?

Moze nie jestem jakims tam ostatnim sprawiedliwym, ale ja sie poddalem.

24.04.2013 06:37
Raistand
👍
odpowiedz
Raistand
134
Legend

Czekam na kolejne wpisy poświęcone "Sądowi rodzinnemu", "Ukrytej prawdzie" albo "Dlaczego ja?".

24.04.2013 08:55
Amazing_Maurice
odpowiedz
Amazing_Maurice
95
Pretorianin

evilmg: 1. Na przykład myrmekochoria z jego naprawdę bardzo dobrymi tekstami. 2. Jak już odpowiedziano, żeby autor coś wyciągnął z komentarzy, żeby sobie uświadomił, że coś robi źle. Uważam, że pod słabymi wpisami jest tyle samo komentarzy co pod wpisami bardzo dobrymi, które wywołują dyskusje. Zrobiłem "pod Floydem" ze komentarze, za każdym razem negatywne, owszem. Dziś może nic bym nie powiedział, ale po prostu chciałbym uzyskać odpowiedź: czemu tutaj pojawił się tekst niczym z blogów romantycznych smutasków, albo z forum poświęconemu "oceń moje opowiadanie". Czemu umieścił ten tekst na portalu gameplay.pl ? Bo nigdzie nie widzę powodu, wytłumaczenia, jest tylko "felieton".
Do tych, którzy mówią, że lepsze to, niż setny temat "w to się grało", "wspomnień czar", albo "newsy". Ludzie, to jest głównie o grach i chyba o tym powinno się tu pisać. Nie widzę złego w tym, że redaktorzy chcą opisać swoje osobiste przeżycia z grami swojego dzieciństwa. Przecież raz na jakiś czas pojawia się coś nowego, świeżego, coś o czym wcześniej nikt nie pisał. No ale nie felietony o życiu codziennym Polaka...
@tmk13 " dwudziestoparoletnie dziadki próbują legitymizować swój autorytet jako doświadczonych wyjadaczy, co się znajo na graniu bo grajo dawno" - no bo tak się składa, że redaktorzy gameplay.pl to najwidoczniej ci dwudziestoparoletni ludzie. Piszą po prostu o grach dzieciństwa: to wtedy było się najbardziej podatnym na bodźce, to wtedy były te "pierwsze razy" z grami, to wtedy było najwięcej emocji. Dlatego łatwo o tym pisać. Oczywiście chętnie poczytałbym takie rzeczy z perspektywy 40latka. Za 20 lat dzisiejsze 6-8 latki będą pisać tematy o tym jak to "kiedyś to w batelfilda 3 się grało przez neta" albo "LoL- to było coś, nie to co dzisiejsze popłuczyny". Pogódź się z tym, bo tak będzie zawsze.

24.04.2013 09:02
odpowiedz
Tuminure
91
Senator
Wideo

Nie, żeby coś ale zamiast promować konkurencje, mógłbyś promować swoich:
http://www.youtube.com/watch?v=rjfKJu4qY6Y

24.04.2013 12:20
Seraf.
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

Lepiej tworzyć ciekawe i dobre jakości zbiory newsów (jakie jak bartha), niż produkować niestrawną, pseudofilozoficzną papkę, której sens i cel rozumie jedynie sam autor.

24.04.2013 12:30
Soulcatcher
odpowiedz
Soulcatcher
233
Cyberpunk 2077

Floyd ---> bardzo podoba mi się twój wpis.

24.04.2013 13:56
Floyd_Karol
odpowiedz
Floyd_Karol
4
Legionista

Dzięki ;)
A teraz dlaczego to właśnie na gameplay'a wrzuciłem... Mimo swojej nazwy jednoznacznie kojarzącej się z grami to portal multidyscyplinarny i za taki go uważam; a to dlatego, że jak samo jego motto sugeruje:
"To co was zainteresuje, to o czym się mówi, to o czym zapomnieliśmy, od wybranych autorów, czasem zabawnie czasem melancholijnie"

24.04.2013 15:24
ttwizard
odpowiedz
ttwizard
152
AzoriuS

Największy problem to brak informacji w tytułach czego możemy się spodziewać po danym wpisie. Wiele osób wykorzystuję jakiś nieoznaczony tytuł jak "trudne sprawy" i teraz weź człowieku domyśl się co przeczytasz...

Fajnie jakby można było odznaczyć dział "gameplay.pl" na forum, bo niechce odznaczać "komentarzy". Powinna być osobna rubryka z tym amatorskimi wpisami o niczym.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze