Czym Telltale Games zachwyci graczy w tym roku? - Joorg - 10 stycznia 2014

Czym Telltale Games zachwyci graczy w tym roku?

 

W 2013 roku pokochałem Telltale Games, kalifornijskie studio odpowiedzialne za całą masę świetnych przygodówek. To właśnie na ich produkcje czekam najbardziej, a w 2014 roku będę mieli pełne ręce roboty...

Muszę przyznać, że z roku na rok coraz mniej interesuję się grami i po prostu brakuje mi zapału sprzed kilku lat, kiedy potrafiłem grać niemal we wszystko. Obecnie nie oczekuję zbyt wielu gier, a moje największe nadzieje pokładam w Telltale Games. Oto czym to studio przez najbliższe miesiące nas zachwyci!

1. The Walking Dead: Season 2

Uniwersum “The Walking Dead” w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Najpierw powstała seria komiksów, które później przeniesiono na mały ekran. Obie produkcje zyskały miliony fanów, którzy z wielką niecierpliwością oczekują kolejnych odcinków/zeszytów o przygodach grupki ludzi walczących o przetrwanie w świecie opanowanym przez “szwędaczy”. Dzięki elastyczności uniwersum kalifornijskie studio mogło stworzyć zupełnie nową historię osadzoną w “zombistycznym” świecie. Pierwszy sezon przygodówki “The Walking Dead” okazał się ogromnym hitem, który zdobył dziesiątki prestiżowych nagród. W zeszłym miesiącu ukazał się pierwszy odcinek drugiego sezonu, który okazał się być równie dobry, co wszystkie poprzednie epizody. Mimo, że sterujemy nowym bohaterem, to gra na tym nie straciła, a stała się nawet jeszcze bardziej emocjonująca. Mam nadzieję, że kolejne odcinki utrzymają ten sam poziom, bo czekam na nie z niecierpliwością.

2. The Wolf Among Us

Kolejnym hitem, którym zachwyciło mnie Telltale Games była inna epizodyczna przygodówka o tytule The Wolf Among Us. W oczekiwaniu na kolejny sezon The Walking Dead postanowiłem wypróbować czegoś nowego i był to strzał w dziesiątkę. The Wolf Among Us opiera się na licencji komiksowej “Fables” autorstwa Billa Willinghama. Akcja osadzona jest w Nowym Jorku, w dzielnicy Fabletown - to właśnie tam schronienie znalazły wszystkie baśniowe postacie, po tym jak ich kraina została napadnięta przez wielką armię Adwersarza. Nietypowe osobowości zmuszone są do życia wśród ludzi i ukrywania swoich prawdziwych tożsamości. Pierszy odcinek idealnie wprowadza w klimat "serialu", który miłośnikom mrocznych kryminałów na pewno przypadnie do gustu. Na początku poznajemy protagonistę podczas jego typowego dnia w pracy. Po średnio udanej interwencji wraca on do swojego obskurnego mieszkania gdzie wdaje się w kłótnię z chwilowym współlokatorem. Dzień jak co dzień. Dopiero gdy zostaje zbudzony z zasłużonego odpoczynku, rozpoczyna się właściwa sprawa. Zły Wilk, wraz z towarzyszącą mu Śnieżką, będzie musiał zbadać każdy jej trop. Dzięki klasycznemu modelowi prowadzenia śledztwa mamy szansę napotkać wiele baśniowych postaci, poznać ich historie i zobaczyć w jakich warunkach muszą teraz żyć. Pierwszy odcinek trzyma bardzo wysoki poziom i nie pozwala oderwać się od komputera. Jeśli przygodówka z zombie w tle przypadła Wam do gustu, to radzę sięgnąć również po The Wolf Among Us. Już w tym roku wydane zostaną kolejne cztery odcinki.

3. Tales from the Borderlands

Całkiem sporo czasu spędziłem w pierwszej części Borderlands grając w świetnym trybie kooperacji. Uniwersum było całkiem ciekawe a sama rozgrywka dzięki swojej prostocie była bardzo przyjemna. Jeśli chodzi o drugą odsłonę serii, to muszę przyznać, że miałem z nią mieszane uczucia. Wszystko to zapewne dlatego, że oczekiwałem więcej zmian względem "jedynki", a dostałem po prostu więcej tego, co twórcy zademonstrowali już wcześniej. Znudzony starymi schematami po prostu odpuściłem sobie Borderlands 2 po kilku godzinach. Mimo wszystko miło będzie wrócić na Pandorę w troszkę innym stylu i zagłębić się tym razem w fabułę, a nie tylko w akcję. Oczywiście Tales from the Borderlands, jak wcześniej wymienione gry, będzie produkcję epizodyczną. Spotkamy w niej zupełnie nowych bohaterów, ale nie zabraknie starych znajomych, których mieliśmy okazję poznać przemierzając Pandorę już wcześniej. Zapowiada się na kolejną ciekawą i wciągającą zabawę.

4. Gra o tron

Jako wielki fan serialu "Gra o tron", muszę przyznać, że na premierę przygodówki na podstawie widowiska HBO czekam najbardziej. Plotki głoszą, że w tym przypadku również będziemy mieli do czynienia z formą "interaktywnego serialu", który składać się będzie z kilku odcinków. Na obecną chwilę nie wiadomo zbyt wiele na temat tej produkcji. Biorąc pod uwagę klimat książek oraz widowiska stacji HBO, trzeba przyznać że Telltale Games będzie się tu czuło jak ryba w wodzie: wielkie dramaty, nieoczekiwane odejścia, intrygi... W grze sprawdzi się to idealnie.

Nie ma co, studio odpowiadające za jedne z najlepszych przygodówek, będzie miało w tym roku pełne ręce roboty. Miejmy tylko nadzieję, że ilość opóźnień premier zostanie zmniejszona, bo Telltale Games dość często miewa z tym problemy...

Zapraszam do śledzenia mojego profilu na Facebooku. Ostatnio coraz częściej wrzucam tam krótkie przemyślenia na różne, aktualne tematy i chętnie poznam Wasze opinie.

Joorg
10 stycznia 2014 - 20:18