The Incredible Adventures of Van Helsing II - łowca wampirów powraca - Materdea - 19 maja 2014

The Incredible Adventures of Van Helsing II - łowca wampirów powraca

Reprezentantów hack & slashy rodzi się ostatnimi czasu wieli. Duża część z Was zapewne szuka/szukało jakiejś tańszej (bądź nie) alternatywy dla Diablo III. Na łamach GRY-OnLine mogliście przeczytać zestawienie, w którym wymieniony został jeden z głównych kandydatów do konkurowania z samym władcą ciemnością - The Incredible Adventures of Van Helsing II.

Druga część hack & slasha od studia Neocore Games nie wprowadzi wielu nowości. Pierwsza odsłona przedstawiła solidny trzon dobrej siekaniny, zaś „dwójka” będzie to kontynuowała. Dostajemy do wybory 3 klasy postaci: Huntera, obcykanego w korzystaniu z karabinów; Thaumaturge’a, czyli kolesia od magii oraz Arcane Mechanica – mistrza pułapek. To więcej, niż w przypadku oryginalnego Van Helsinga.

The Incredible Adventures of Van Helsing II jest bezpośrednią kontynuacją, a więc wracamy do krainy zwanej Borgovią i jej stolicy - Borgovy. Po finale z „jedynki” na ulicach zapanował chaos, a my – w roli syna legendarnego łowcy wampirów – musimy jakoś ugasić ten „pożar”. Nie pomagają nam kolejne zagrożenia, które wyłaniają się z mroków. Tym razem czoło stawimy takim stworom, jak wilkołaki, wampiry czy duchy (i demony ogólnie). Podczas rozgrywki towarzyszy nam spirytualna postać Lady Katariny. Wedle zapowiedzi Węgrów, kampania ma być blisko dwa razy dłuższa od swojej poprzedniczki, a dodatkowo okraszona wyborami moralnymi i pewną dozą nieliniowości.

cdp.pl

Mechanizmy napędzające tytuł to standardowy przykład dobrego hack & slasha – dużo różnorodnych pukawek, jeszcze więcej łupów z pokonanych przeciwników, system craftingu (artefakty rozbierzemy na czynniki pierwsze i ponownie złożymy z np. innym boosterem) oraz czysta radość płynąca z zamieniania oponentów w gładką masę. To wszystko – jak zapowiadają deweloperzy – w kontynuacji ciepło przyjętego pierwszego Van Helsinga będzie.

Oprócz stricte solowej zabawy, twórcy udostępnią również multiplayer, który nie będzie się nadto różnił od tego, co znamy z kanonu gatunku – współpraca dla 4 graczy lub PvP dla 8 osób. Neocore szykuje również powiększenie niemal wszystkiego. W ręce wpadnie nam blisko 400 sztuk przedmiotów, 250 uzbrojenia oraz awans do maksymalnie 60. poziomu doświadczenia.

gamemag.pl

Powróci również Hunter’s Lair, czyli miejsce znane fanom „jedynki”, w którym możemy przechowywać łupy, gromadzić zasoby pieniężne, handlować z postaciami NPC, przemieszczać się pomiędzy lokacjami, wytwarzać nowe przedmioty czy przyjmować kolejne misje. Taka baza wypadowa. Dodatkowo deweloperzy zapowiedzieli rozbudowanie mini-gierki utrzymanej w stylu tower defense, gdzie obejmując dowództwo nad ruchem oporu musimy zapewniać podwładnym nowy, lepszy ekwipunek i wydawać im rozkazy.

Premierę The Incredible Adventures of Van Helsing II zaplanowano na 22 maja tego roku. Pierwotnie debiut gry miał odbyć się w połowie kwietnia, aczkolwiek Węgrzy z Neocore Games postanowili udoskonalić swój produkt, po prostu szlifując ostatnie elementy. Jak wypadnie – w moim odczuciu – groźny konkurent Diablo III? Przekonamy się za kilka dni.

Materdea
19 maja 2014 - 10:48