Tydzień Led Zeppelin #1. Ale o co chodzi? - Bartek Pacuła - 3 czerwca 2014

Tydzień Led Zeppelin #1. Ale o co chodzi?

2.06.2014 do sklepów trafiły długo oczekiwane remastery trzech pierwszych albumów autorstwa Led ZeppelinI,II oraz III. Z tej wyjątkowej okazji wymyśliłem coś, co nazwałem po prostu Tygodniem Led Zeppelin. A co w związku z tym będzie się na blogu Music to the People pojawiało? Zapraszam na pierwszy z sześciu odcinków, w którym wyjaśnię parę spraw i rozrysuję plany na najbliższe dni.

Led Zeppelin to dla mnie zespół wyjątkowy. Nie słucham ich bardzo często, obecnie wracam do muzyki LZ rzadziej niż bym chciał, jednak doskonale zdaję sobie sprawę z ich geniuszu, gigantycznego wkładu w świat muzyki rockowej oraz pop-kultury w ogóle. Page’a uważam za najlepszego po Hendrixie gitarzystę, Planta cenię za naprawdę dobry głos, wielbię Johna Paula Jonesa za bycie tak genialnym i skromnym zarazem multiinstrumentalistą. Tak, Ledzi to wyjątkowy zespół i tak też trzeba go traktować. Pierwsze trzy albumy legendarnych muzyków są kamieniami milowymi w historii hard rocka, każdy z nich jest arcydziełem, jedynym w swoim rodzaju, wyjątkowym i referencyjnym w kategorii, którą reprezentuje. Dlatego też tak wielką przyjemnością będzie wrócić do tych krążków, a także do samego zespołu. Na akcję Tydzień Led Zeppelin przygotowałem kilka tekstów, które będą ukazywały się codziennie od dzisiaj aż do niedzieli. Będą to kolejno:

- Tydzień Led Zeppelin. Krótka historia gigantów rocka - środa

- Tydzień Led Zeppelin. Recenzja ich ostatniej bitwy – czwartek

- Tydzień Led Zeppelin. Recenzja remasterów trzech pierwszych albumów – piątek

- Tydzień Led Zeppelin. Unboxing edycji specjalnej – sobota

- Tydzień Led Zeppelin. Czas na Was! – niedziela

Niektóre tytuły brzmią dość jasno, niektóre zaś enigmatycznie – wszystko zostanie jednak, obiecuję, wyjaśnione w swoim czasie. Co więcej – mam z okazji premiery tych remasterów do rozdania trzy koszulki (2x czarne, 1x biała) okolicznościowe związane właśnie z ponownym wydaniem trzech pierwszych zeppelinowskich płyt. W związku z tym przygotuję trzy konkursy, w których będzie można taki ciuch wygrać. Jeden z nich na 100% odbędzie się na moim FB Music to the People, dwie koszulki rozdam zaś na Gameplay’u. Warto będzie więc śledzić kolejne wpisy, bo to właśnie pod nimi będę rzucał szczegóły dotyczące możliwości wygrania nagród.

Na płytach leży koszulka. Mam takie trzy do rozdania, bądźcie więc czujni!

Zadanie, które sobie wymyśliłem jest bardzo ambitne, ale także szalenie ciekawe i ekscytujące. Pozwoli nam ono, a przynajmniej mam taką głęboką nadzieję, na jeszcze głębsze i fajniejsze przeżywanie tej niezwykłej premiery. Obecnie albumy muzyczne i ich premiery nie robią wokół siebie takiego zamieszania, z tymi starymi-nowymi wydawnictwami jest zaś inaczej – trzeba więc to wspierać na wszelkie możliwe sposoby. Liczę, że wszyscy będziemy się dobrze bawić. Tymczasem do zobaczenia i wyczekujcie pierwszego tekstu z serii Tydzień Led Zeppelin już 4.06.2014, czyli w środę.  

PS. Załączam ankietę z pytaniem którą płytę w edycji specjalnej powinienem odpakować - I,II czy III. To Wy decydujecie co pokażę i co opiszę, wyniki anikety podam w piątek przy okazji recenzji remasterów. 

Bartek Pacuła
3 czerwca 2014 - 23:46

Unboxing której płyty Led Zeppelin powinienem zrobić?

I 50 %

II 30 %

III 20 %