Sailor Moon Crystal - Restart Czarodziejki z Księżyca ma pozostać bliższy mandze? - RazielGP - 14 czerwca 2014

Sailor Moon Crystal - Restart Czarodziejki z Księżyca ma pozostać bliższy mandze?

Czy Czarodziejka z Księżyca powróci w wielkim stylu? O tym przekonamy się już 5 lipca!

Dla fanów Czarodziejki z Księżyca mam wspaniałą wiadomość. Otóż 5 lipca 2014 roku zadebiutuje najnowsza edycja - Sailor Moon Crystal! Co prawda nie będzie opowiadać o nowych wydarzeniach (będących wtedy siłą rzeczy fillerami), lecz o tych, które miały miejsce w pierwszej serii.

Krystaliczna wersja zostanie więc restartem, który ma pozostać wierniejszy pierwowzorowi z mangi, aniżeli znany już i lubiany przez nas serial. Czy to oznacza, że będzie mniej humoru oraz mniej nieścisłości? Zobaczymy, ale mam nadzieję, że akurat z tego pierwszego twórcy nie zrezygnują. Za to liczę na przemyślane oraz intrygujące odcinki. Bez nudnych i oklepanych schematów.

Cieszy za to nowa kreska. Odświeżona, a mimo to nawiązująca do oryginału. W szczególności do tego, który stworzyła Naoko Takeuchi. Twórczyni serii (18 tomów) komiksów o perypetiach nastoletnich Czarodziejek. Sam serial emitowany był w latach 1992-1997, gdzie mogliśmy nacieszyć swoje oczy przy blisko 200 odcinkach przygód panny Tsukino. Tutaj z kolei plany sięgają zaledwie 26. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.

A co z aktorami użyczającymi głosów bohaterom? Z całą pewnością wiemy, że w rolę Bunny (Usagi) ponownie wcieli się Kotono Mitsuishi. W przypadku pozostałych postaci, będą to inne osoby. Swoją drogą ciekaw jestem jak po tylu latach przyjmie się Sailor Moon? Czy powtórzy sukces? Czy będzie często porównywany do poprzednika? I czy podoła dzisiejszym oczekiwaniom? A już przede wszystkim moim.

Otiotio

Zatem od 5 lipca będziemy mieli możliwość darmowego oglądania Czarodziejki z Księzyca. W odstępach 2 tygodniowych. I oczywiście po zarejestrowaniu się na stronie Niconico. Bardzo możliwe, że doczekamy się edycji przeznaczonej na DVD oraz Blu-ray.

Ja z kolei zapraszam do zapoznania się z serią artykułów poświęconych serialowi Sailor Moon.

RazielGP
14 czerwca 2014 - 11:20