Nowa płyta Ozzy'ego Osbourne'a - Newsy(45). - Bartek Pacuła - 24 lipca 2014

Nowa płyta Ozzy'ego Osbourne'a - Newsy(45).

Czas na kolejny odcinek Newsów. Sezon ogórkowy w pełni, więc niewiele w tym momencie się dzieje. Nie oznacza to jednak, że zabrakło ciekawych informacji, z których najbardziej wybija się ta o nowej płycie wujka Ozzy’ego.

19.07.2014 – 24.07.2014

Na świecie:

Ozzy Osbourne zapowiedział wydanie nowej płyty. Będzie ona nosić tytuł Memoirs of a Madman i będzie to album z 17 największymi hitami solowego Ozzy’ego. Wydawnictwo to ukaże się jako album na CD oraz jako pudełko z dwoma płytami DVD, a których znajdą się różne teledyski, występy live i wiele innych interesujących rzeczy dla fanów artysty. 

Nowy album zapowiedział także bóg-Clapton, który jednocześnie ogłosił, że koniec jego kariery zbliża się wielkimi krokami. Muzyk bardzo chce wejść póki co do studia, nagrać nowy materiał i w 2015 roku pożegnać się ze swoimi fanami. Będzie to bez wątpienia koniec pewnej epoki, ale patrząc na ostatnie żenujące zachowania mistrza gitary być może to dobry moment na zakończenie wspaniałej kariery?

W tym roku doczekamy się także premiery najnowszego CD od U2. Ma on najprawdopodobniej ujrzeć światło dzienne w listopadzie.

Jakoś zapomniałem o tym napisać, ale stary i poczciwy Weird Al Yankovic opublikował niedawno swoją najnowszą płytę Mandatory Fun. Zawiera ona, jak zwykle, szereg prześmiewczych coverów, z których część jest naprawdę fajna. Premierze płyty towarzyszyło codzienne wypuszczanie teledysków przez cały tydzień (jedno wideo na dzień). Nic dziwnego, że Al w końcu dobił do 1. Miejsca na liście Hot 200 Bilboardu.

W Polsce:

Anathema przyjedzie do Polski w październiku i da aż trzy koncerty – w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu (odpowiednio: 25, 26 i 27 października). Ceny biletów zaczynają się od ok. 120 zł. Ostatnio kraj nad Wisłą gościł Brytyjczyków z okazji Jarocin Festiwal. Ewidentnie i publiczności, i panom z zespołu spodobało się tutaj tak bardzo, że postanowili wrócić.

Na Gameplay’u nareszcie możemy się cieszyć z wpisami z cyklu Temat Tygodnia, które w całości poświęcone są muzyce. Autorzy blogów piszą o zespołach, których tylko jedną płytę słuchają. Póki co mogliśmy się cieszyć trzema tekstami: o U2, o Daft Punku oraz o Megadeth. Zachęcam tych z Was, którzy jeszcze ich nie przeczytali, by szybko nadrobili zaległości!

Swoją premierę miały niedawno kolejne remastery klasycznych płyt NiemenaCzy mnie jeszcze pamiętasz? oraz Sukces. Zostały one przygotowane przez tych samych ludzi, którzy są odpowiedzialni za znakomity remaster płyty Dziwny jest ten świat… (o który można poczytać w ogromnym artykule na High Fidelity).

Światło dzienne ujrzał również muzyczny kwartalnik Lizard. To kolejna dawka dobrych artykułów - o Led Zeppelin, Deep Purple czy Sir Eltonie Johnie. Do kupienia w kioskach i salonach prasowych. 

U mnie:

Pomijając pokazany już wyżej zakup dwóch niemenowych płyt w sumie mógłbym jeszcze tylko wyróżnić napisanie recenzji ostatniego krążka Guano Apes (Offline) dla serwisu HeavyRock.

Fanpage na FB Music to the People

Bartek Pacuła
24 lipca 2014 - 11:04