The Last Knight oficjalnym podtytułem piątej części Transformers - Gameplay - 17 maja 2016

The Last Knight oficjalnym podtytułem piątej części Transformers

Wytwórnia Paramount Pictures ujawniła za pośrednictwem oficjalnego konta marki Transformers na Instagramie, że piąta odsłona filmowej serii traktującego o odwiecznym konflikcie Autobotów i Decepticonów trafi do kin pod tytułem Transformers: The Last Knight. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do filmu wystartują w przyszłym miesiącu.

Premiera kolejnego filmu kinowego opowiadającego o losach transformujących się robotów zaplanowana została na 23 czerwca 2017 roku. Będzie to ostatnia odsłona serii wyreżyserowana przez Michaela Baya. W bezpośredniej kontynuacji Transformers: Age of Extinction po raz kolejny wystąpi Mark Wahlberg (w Cade’a Yeagera wcielił się już w Wieku zagłady). Towarzyszyć będzie mu m.in. Isabela Moner, dotąd znana głównie z produkcji telewizyjnych (np. Fisherowie).

Warto dodać, że w następnych latach doczekamy się co najmniej dwóch kolejnych filmów podejmujących tematykę Transformerów. 8 czerwca 2018 roku do kin trafi spin-off poświęcony Bumblebee, czyli jednemu z najbardziej lubianych Autobotów. Rok później, 28 czerwca 2019 roku, wrócimy do kin na szóstkę. Obu filmów nie wyreżyseruje Michael Bay, który ogłosił rozbrat z marką po premierze Transformers: The Last Knight.

Nie można też wykluczyć, że w przyszłości doczekamy się kolejnych spin-offów poświęconych wybranym bohaterom Transformers. Taki rozwój wypadków przewiduje Brad Grey, szef Paramount Pictures. Nie powinno to dziwić, gdyż od 2007 roku, kiedy to do kin trafiła pierwsza fabuła na bazie marki, filmy z serii Transformers przyniosły wytwórni Paramount Pictures 3,8 miliarda dolarów z tytułu sprzedaży biletów.

Gameplay
17 maja 2016 - 11:21